Skocz do zawartości
djender

riconikarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak w ramach rozmyślań o morszczyźnie wpadłem na pomysł, żeby obok swojego zbiornika postawić mniejszy zbiorniczek nastawiony tylko na ricordea i do tego pomyślałem o konikach morskich. I chciałem zapytać doświadczonych w temacie, czy dla koników może być płytki zbiornik, tak ok 25 cm wysokości?


--

300L kostka + sump

8188_8427.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniki muszą się gdzieś przyczepiać, do grzybków raczej nie będą się przyczepiać, poza tym ricordee mogą się stresować. Radziłbym dołożyć jakieś makroglony, może by dało radę. Z wielkością akwarium dla koników nie mam żadnego doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będę pewien, że koniki mogą sobie swobodnie życ w płytkim zbiorniku, to przygotuję in odpowiednie warunki. Nie chcę tylko, żeby się tam męczyły w nieodpowiednich warunkach.


--

300L kostka + sump

8188_8427.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, wysokosc stanowczo zamala, minimum wysokosci to 2,5-3x wysokosc samego konika.

Poza tym koniki sa uciazliwe w utrzymianiu podobnie jak korale niefoto.

Wiec dobrze sie zastanow czy bedziesz w stanie je karmic codzienie i dbac o parametry wody przy obfitym karmieniu.


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to już odpada, nie będę miał możliwości zrobienia więcej niż 25 cm, może w takim razie jakies inne ciekawe zwierzątko tam zagości :) co do samego karmienia, to chyba nie byłoby problemu, będzie podłączony do obiegu 400 litrów z obecnego zbiornika. To chyba wystarczający bufor do obfitego karmienia.

Edytowane przez djender
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

--

300L kostka + sump

8188_8427.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

W Dublinie rozmnażają koniki, już się zdążyłem wypytać o detale bo kobieta chce drugie akwarium z konikami.

Jak będą same to zero problemów z karmieniem, koleś wlał rozmrożoną artemię i zaczęły sobie ją wyłapywać.

Tylko naprawdę dobrze żeby tam nie było ryb, bo konik musi zauważyć jedzenie, dopłynąć tam i złapać, a u nich to nie jest taka szybka sprawa jak u zwykłych ryb.

Do tego dochodzi ten przyczepiony tryb życia i sposób poruszania się.

W zbiorniku z konikami nie może być silnej cyrkulacji.

25cm to trochę mało, kupisz takiego kunia malutkiego ale on też rośnie. Ja bym do tego podszedł jak do hodowli skalarów, czyli 40cm absolutne minimum żeby nie męczyć gadziny.

Pryczepianie się do makroglonów to niekoniecznie szczęśliwy pomysł. To powinno być coś sztywnego i grubości co najmniej długopisu. W 'farmie' koników stosują kawałki plastikowej liny, w oceanariach widziałem podobne rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.