Skocz do zawartości
Marcin14

Oświetlenie "przez szybę"

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Wiecie może czy jeśli dam świetlówkę nad szybą (nad akwa) tzn. między taflą wody a świetlówką będzie szyba to czy korale i glony będą gorzej rosły? Czy taka świetlówka daje tylko "światło" czy może coś więcej? Pytam się bo z doświedczenia wiem że w słodkim taka szyba działa jak filtr i rośliny rosły w żółwim tempie...

Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz koniecznie przez szkło,to poszukaj szkła akrylowego

Pozdrawiam

Mariusz


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a po co Ci ta szyba zwłaszcza przy tak małym litrażu? szkło zawsze ogranicza przepływ światła (dodatkowo je rozpraszając... )


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a po co Ci ta szyba zwłaszcza przy tak małym litrażu? ...

parowanie ?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie parowanie to nie parowanie :thumbsup: więcej z tym problemów będzie niż z dolewaniem co 2-3 dni kubka wody... (zaraz zajdzie solą, kamieniem etc.) takie jest moje zdanie ;)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurzeniu się szyby z góry nie wspominając, estetyka i wygoda użytkowania też wątpliwa.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja się z Wami zgadzam :) nie wspominając o "stratach" światła.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przenoszę solankę do obecnego słodkiego 84L, szyba ma być po to by chronić świetlówkę przed chłodzeniem się. W obecnym akwa musiałem założyć na świetlówkę osłonkę zrobioną z butelki bo gdy nie była zakryta a wentylator się włączył to świetlówka robiła się chłodniejsza i zaczęła migać. poza tym rozpatruję opcję przykrycia akwarium szybami bo nie mam do niego pokrywy a nie wiem czy starczy mi płyt meblowej na zrobienie jej. Ze słodkiego wiem, że parowanie wody jest bardzo ograniczone, wręcz w ogóle nie występuje, kamień na takiej szybie się nie robi, a w słonowodnym sól pewnie się będzie osadzała tak jak na wszystkim ;) Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swietlowka migala po skierowaniu na nia nadmuchu prawdopodobnie z powodu jonizacji powietrza. swietlowka sie lektryzowala, i to moglo zaburzac prace swietlowki. tak samo elektryzuje sie plastikowa rura od odkurzacza.

temperatura na pewno nie ma wplywu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetlówka migała też przy załączaniu, przez 2 minuty migała, dopiero gdy się zrobiła gorąca wtedy się zaświecała i świeciła-na tym wnioskuję że woli pracować jak diesel ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia, zrobiłem sobie pokrywę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.