Skocz do zawartości
aqua skalar

Obsada do akwarium 100x40x50 z panelem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wstępie setup:

Akwarium - 100x40x50 proste, ze szkła float klejone czarnym silikonem,

Oświetlenie - HQI(150W) + T5(2x24W) + led(nocne),

Odpieniacz - Tunze 9002, po tuningu, na pompie New Jet 1200,

Filtracja - panel wewnętrzny(wymiary jeszcze do ustalenia) a w nim miejsce na w/w odpieniacz, purigen i rowaphos,

Obieg - New Jet 1200 lub 1700, gdyby mniejszy model okazał się niewystarczający,

Cyrkulacja - dyfuzor loc-line + rc 2600 + wg. późniejszego zapotrzebowania,

A teraz po przydługawym wstępie wypadałoby przejść do konkretów, a mianowicie chciałbym poprosić Was o ocenę poniższego zestawienia, zawierającego planowaną przez mnie obsadę. Wszystko po jednej sztuce, z wyjątkiem pary błazenków, krewetek i kilku ślimaków.

post-9650-0-38577800-1311845505_thumb.jpg

Przy wyborze kierowałem się przede wszystkim litrażem, stopniem trudności opieki nad danym gatunkiem oraz dostępnością na naszym rynku akwarystycznym. Wstępnie jestem już zdecydowany, ale wszelki uwagi oczywiście wezmę pod rozwagę, zresztą dlatego właśnie napisałem ten post :coffee:.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad Aurigą bym się zastanowił, to raczej nie taka znów prosta ryba, ale na pewno lubi skubnąć koralowca. - tu się bardzo poważnie zastanów...

Calcinus Elegans - różnie z nim bywa, wiele mieliśmy historii o przymusowej eksmisji, a bo podskubuje, a bo przewraca itd itp. :)

Quadricolor - mam nadzieje że nie wrzucisz go jak Jaczal do świeżego zbiornika w którym było większość suchej skały tylko odczekasz "swoje" :)

A korali na bank będziesz miał więcej :)

Pozdro

Gott


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie na temat

ale jak Ci chodzi ten tunze na nj1200 ?

w tym skimmerze nie pompka stanowila ograniczenie a wirnik łopatkowy (sam przerobilem go na mesh. jest lepiej)

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie do skimmera to na tym etapie jest mi jeszcze trudno coś powiedzieć. Akwarium zostało odpalone, jak się bardzo szybko okazało, tylko testowo. Niemal niezwłocznie podjęta została decyzja o bezwzględnym montażu panelu :vava:, którego zadaniem będzie przede wszystkim ukrycie, szpecącego wystrój, sprzętu. W samej konstrukcji odpieniacza jakiś drastycznych zmian nie wprowadzałem i wszystko można bardzo prosto i szybko przywrócić do stanu początkowego. Testy rozwiązań, w większości znalezionych w sieci, przewidziałem na okres dojrzewania, bo teraz na samej soli nie byłyby chyba miarodajne.

Odnośnie natomiast do korali, to zbiornik z sps'ami na chwilę obecną przekracza moje możliwości, a miękkie podobają mi się tak średnio. Wybrałem więc najbardziej interesujące mnie gatunki, które miałem okazję oglądać na żywo w prawidłowo funkcjonujących akwariach, i tu raczej rewolucji nie przewiduję. Ogólnie jeśli chodzi o bezkręgowce to priorytetem dla mnie jest zapewnienie jak najlepszych warunków dla ukwiału, a reszta to raczej aktorzy drugoplanowi :thumbsup:. Jeśli to mi się uda to będzie to dla mnie wielki sukces.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.