Skocz do zawartości
KarinaB1

wundermani zjada euphylię

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem:( Parę dni temu kupiłam małą euphylię. W pierwszy dzień pięknie się rozwinęła ale od następnęgo rozwijała się tylko z jednej strony. Nie wiedziałam czemu się tak dzieje aż dziś wieczorem zobaczyłam jak koło niej po skałką czai się krewetka. I co jakiś czas wchodzi na nią i zjada kolejne polipy. Co robić czy usunąć krewetkę? szkoda mi euphyli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokarm krewetki do sytości to ci jej ruszać nie będą :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daję rybom mrożonki to chyba one też jedzą:) karmię raz dziennie nie z dużo bo mam tylko 3 rybki i 2 krewetki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 6 ryb karmię do sytości a krewetki pomimo to dostają swoją porcję dodatkową z pensety osobno jak nie dawałem ciężkie życie miała drobnica i korale

ps to że karmisz nic nie oznacza ryby u mnie porcję w 4 sekundy zjadają to co ma jeść krewetka jak mało co spadnie więc nie dziw się że dojadają, moja Lysmata kuekenthali wojuje z wszystkim co da się zjeść od małża po wieloszczety apitasi już niema więc dokarmiam bo by mi w baniaku do ryb się dobierała :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak?kupić taką długą pensetę. Trochę mrożonki i do krewetki? pytam bo dotąd nie miałam z tym problemu:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, a co do pęsety, wystarcza 18 cm chyb że skałę lub pompy cyrkulacyjne masz głębiej wtedy dłuższa się przyda, moje wskakują na pompę cyrkulacyjną w rogu akwa i czekają na poranne i wieczorne dokarmianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektóre wundermani tak mają. Osobiście musiałem przerzucić prawie wszystkie lpsy do sumpa, nie ruszają tylko blastomussy. Karmie dość dużo, wątpię by to pomogło.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...A jak sie sprawa ma z acanthastra,czy tez podjadaja...Z ta aiptasia to urwanie glowy i totto lotto...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[to super:( Moja druga krewetka szkarłatna jest ok. Dokarmiłam wundermani wczoraj i to dość dużo a dziś rano znowu euphylia schowana po jednej stronie tylko sam szkielecik a krewetka obok. Naprawdę nie ma na to jakiegoś sposobu bo chyba będę musiała się jej pozbyć (tzn. krewetki) a mam ją już dość długo i trochę mi szkoda...Myślałam nawet żeby przestawić euphylię ale co to da. Planuję dokupić jeszcze kilka lps i jak ma je wszystkie zjeść to sama nie wiem. A mam pytanie czy te zjedzone polipki się odbudują? Mam jeszcze kilka korali miekkich i ich krewetka się nie tyka tylko to moja euphylia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się euphylii, czy nie jest uszkodzona. Ja tak podejrzewałem swoja krewetkę, a potem okazało się, że koral był zainfekowany brązową galaretą i to przyciągało skorupiaka. Po wyleczeniu wurdemani przestała się nią całkowicie interesować. Może wystarczy tez przestawić w inne miejsce.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pooglądam ją ale jestem pewna że z euphylią wszystko ok. Jak ją nakarmię zaczyna się ladnie cała pompowac wtedy krewetka na nia wskakuje (zawsze od jednej strony) i konieć po pompowaniu i tak w kółko...(ładny cyrk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmisz indywidualnie tą euphylię? Może po prostu jedzenie przyciąga krewetkę.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie były zainteresowane acanthastreą,wellsophyllią i trachyphyllią. Blastomussie jak już pisałem dały spokój. Ale swoje zrobiły - aiptasie wyeliminowały całkowicie ze zbiornika.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie karmię wszystkie korale jbl koral fluid i planktonem zielonym. Tak jak pisałam nigdy nie miałam problemu z koralami. Euphylię kupiłam w zeszłą sobotę i po 2 dniach się zaczęło. Moze krewetka była głodna. Nigdy nie karmiłam ich osobno. Zawsze karmiłam ryby a krewetki jadły przy okazji. Ale nakarmiłam krewtki wczoraj pensetką (trochę to trudne bo pokarm jest malutki (solowiec)) i widzę dziś rano że dalej jest to samo. Wundermani kołysa się pod skałką koło euphylii i pewnie tylko czeka by ją zaatakować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.