Skocz do zawartości
giant19s

Co to za zwierz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak co dzień obserwowanie baniaka i poszukiwanie czy coś nowego się nie pokazało lub coś starego nie znikło :)

Właśnie natrafiłem na coś takiego na skałce tuż przy przedniej szybie...

Czy to malutka Aptasia (zwierzak ma około 0,5cm brak wyraźnej nogi, wygląda jakby dosłownie leżał na skale)

Zcx9j.jpg


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to Aiptasja


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kill him?


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A drażni jakieś korale? Bo jak nie to ja bym ją zostawił. Jak ją kilniesz w nieodpowiednia sposo to będziesz miał 5 kolejnych.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na pionowej części skały tuż przy szybie.

Jak wsypię piasek to prawdopodobnie zostanie zasypana.

Ogólnie to mój pierwszy koralowy zwierz więc jeszcze nigdy nie dźgałem szkodnika strzykawką.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz wyjąć skałę, to ją wyjmij i najlepszy jest wrzątek (tylko na aiptasie, nie mocz czasem całej skały). Przynajmniej nie rozniesiesz jej po całym zbiorniku.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zasypiesz piaskiem to nic to nie pomoze,i tak wyjdzie z pod piasku

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę wyciągnąć.

Ale nie schowa się czasami w skale jak ją z wody wyciągnę?

A tam po za tematem...

Jak kupię krewetkę wundermani to powinna sobie poradzić z takim maluchem?

Jak już by się uporała z aptasią czy trzeba ją czymś potem karmić czy sama zadba o siebie?

Edytowane przez giant19s
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jak kupię krewetkę wurdemani to powinna sobie poradzić z takim maluchem?

Jak już by się uporała z aptasią czy trzeba ją czymś potem karmić czy sama zadba o siebie?

z aiptasią powinna sobie poradzić aczkolwiek może wcale nie mieć ochoty, różnie to bywa.

podobnie z dalszą egzystencją, czasem wystarczą jej "resztki" z zasadniczego karmienia, czasem trzeba ją niezależnie dokarmiać, a czasem mimo tego wszystkiego i tak "czepia się" korali.

Masz mały zbiornik, więc raczej na "resztki ze stołu" nie ma co się nastawiać :) więc raczej dokarmianie Cię czeka.

inna sprawa, że one są i śmielsze i efektywniejsze w grupie, no ale tu mamy 30l .


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie mam czego karmić tak więc i tak będę musiał coś do jedzenia podawać jeśli coś.

W grupie zawsze raźniej... ale ile sztuk to grupa... 2-3 :question:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

W grupie zawsze raźniej... ale ile sztuk to grupa... 2-3 :question:

będąc poprawną i precyzyjną, wg. def. powiem, że grupa to 3 :D

no ale z drugiej strony nie włożyłabym trzech krewetek do 30l.

po pierwsze ciut mało tej przestrzeni, po drugie wtedy masz do "zapchania" trzy pyski a nie jeden. jeżeli do tej pory nie masz potrzeby karmienia i nagle zaczniesz x3, to może Ci się system "odwdzięczyć".

i tak jak mówiłam, wcale nie masz pewności, że nawet trzy sztuki (czyli grupa) będą skuteczne.

Spróbuj z jedną i zobacz co się dzieje.

ja w 200l miałam 4 i las aiptasii (małe/duże/olbrzymie) i w trzy tygodnie pięknie sobie poradziły, nie ruszały korali i nie były dokarmiane - miałam je przez rok.

w 385l, miałam kilka aiptasii + 6 krewetek , te olały zupełnie szklane róże, natomiast zajadle skubały poscillopory...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...Powiem Ci z mojego doswiadczenia.Znalazles aiptasie to zabij jak najwaczesniej sie da.Ja bym wzial ocet i wstrzyknal w nia troche,przeczekal pare sekund i druga dawka (ciagle z tzj samej strzykawki...Dla mnie szklane panienki to najwieksza plaga ,spedzajaca sen z oczu...jak ja teraz zaluje potwornie ze nie bralem sie za to dziadostwo od samego poczatku...czytajac fora,zauwazylem ze plaga aiptasi czesto powoduje zniechecenie,przestanie dbania o zbiornik,bo coz z tego jak zabijesz pare tu a na ich miejsce albo obok wyrosna nowe...kill"em,kill'em...Pozdrawiam..


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zasypiesz piaskiem to nic to nie pomoze,i tak wyjdzie z pod piasku

A właśnie że pomoże, bo jak wyjdzie na piasek to ją razem z piaskiem wyciągniesz łyżeczką od herbaty i obejdzie się bez wyciągania skały. Pozdro!


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękować za dobre rady :unworthy:

Jeśli uda mi się w przyszłym tygodniu dostać krewecie to kupię i zobaczę co będzie się działo. Jeśli okaże się wybredna to wyciągnę cały kawałek skały i odłupię ten kawałem z aptasią bo to będzie chyba najpewniejszy sposób. A jak już będę miał ten kawałem to w osobnym jakimś pojemniczku poćwiczę ze strzykawką dla praktyki i poobserwuję czy mam do tego zdolności czy nie B)

A jak krewetka okaże się zła w stosunku do Zoa to będę starał się ją wymienić na zwykłą czyszczącą.

Jak myślicie... dobry pomysł :question:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał odłupywać kawałki skały na której wyrastają Aiptasie to za jakiś czas zostaniesz z akwarium bez skały :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.