Skocz do zawartości
Daniel00

Wieloszczet? Groźne ?

Rekomendowane odpowiedzi

@Daniel0000, zerknij proszę do archiwum... sporo było takich zapytań i równie sporo odpowiedzi.

wieloszczety są potrzebne w naszych rafkach, czyszczą i drążą :)

oczywiście, gdy urosną zbyt duże, to lepiej je usunąć (ktoś kiedyś znalazł i wkleił fotki metrowego gościa).

nigdy nie łap ich ręką bo będzie bolało :)

a na reeflex.net poczytaj i pooglądaj, które wyrzucać od razu, czasem lubują się w koralach, te z Twojej fotki są o.k.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok bardzo Ci dziękuje :)

Miałem takie 3 w swojej kostce. Ogólnie nie było problemów, do dnia kiedy dostałem 3 małe szczepki Xenii. W nocy wieloszczet skasował 1 najmniejszą - został sam "pień". Jedną rurówką też się interesował. Trzeba uważać.

Następnej nocy wyszedł na piach i go dorwałem. Pozostały 2szt ;)


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następnej nocy wyszedł na piach i go dorwałem. Pozostały 2szt ;)

Nie pozosały 2 tylko pozostały 2 które miałeś przyjemność widzieć. Bo masz ich więcej, oj dużo więcej. Pozdro!


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wieloszczety z pytanie kolegi Daniel0000 nie są groźne tak?

Mogą spokojnie pozostać w zbiorniku?


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by bylo potrzebne to mam jeszcze zdjecie mojego wieloszczeta,calkowita dlugosc 124,5cm po wyciagnieciu z akwa,nie mam pojecia ile mial dlugosci jak byl w akwarium :harhar:


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:w00t:

ja poproszę :clap:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również z przyjemnością zobaczę. Pozdro!


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyłączam się ;)


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Nie wiem ile czasu potrzebuje wieloszczet by z malenkiego, 2u centymetrowego przeobrazil sie w giganta...nie wiem tez czy wszystkie takie rosna ale pododejrzewam ze nie...ze sa wieloszczety jeszcze nie skwalifikowane o ktorych nie wiemy jak beda wygladac gdy podrosna...Ja dla swietego spokoju,jezeli zauwaze,bawiac sie skala to wyrzucam...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Nie wiem ile czasu potrzebuje wieloszczet by z malenkiego, 2u centymetrowego przeobrazil sie w giganta...nie wiem tez czy wszystkie takie rosna ale pododejrzewam ze nie...ze sa wieloszczety jeszcze nie skwalifikowane o ktorych nie wiemy jak beda wygladac gdy podrosna...Ja dla swietego spokoju,jezeli zauwaze,bawiac sie skala to wyrzucam...Pozdrawiam...

Najzdrowsze podejście, nie ma co się za bardzo przejmować, ale jak jest okazja usunąć to czemu nie. Ja gdyby to wymagało ode mnie jakiejś dodatkowej pracy przy akwarium to bym ich nie usuwał. Największy u mnie ma ok 15cm, ale nie wiem czy jeszcze żyje. Zastanawiam się jak bardzo ich śmierć mogła by wpłynąć na załamkę parametrów w akwarium. przecież nie jeden wieloszczęt ma masę ciałą większą od niejednej ryby. Pozdro!

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że wsyzstkie wieloszczety u mnie siedzą w jednej skałce. Co myślicie np. o przepłukaniu jej w RO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probuje wrzucic zdjecie z kosci,kiedy otwieram na kompie to program nie widzi zdjec,wie ktos co mozna zrobic,sprawdzalem w kilku i to samo mam jak ogladam to bezposrednio z kosci to wszystkie zdjecia sa widoczne

jak nie dam rady to zadzwonie do kumpla ktoremu wyslalem mms- :lol: zeby wkleil


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że wsyzstkie wieloszczety u mnie siedzą w jednej skałce. Co myślicie np. o przepłukaniu jej w RO ?

Siema!

Sporo szukałem o sposobach eksmisji wieloszczetów i wyszło, że choćbyś bardzo się starał to rzadko uda się wyeksmitować je wszystkie. Wielu z nich możesz w ogóle nie widzieć. Ale jeśli masz jakąś skałkę, w której się gnieżdżą to samo zamoczenie jej w RO/DI na 2-3min może nie wszystkie wygonić bo niekoniecznie woda dostanie się do wszystkich kanalików w skale. W takim wypadku kilka już osób tu na forum pisało o wstrzykiwaniu strzykawka lub też wąskim wężykiem RO/DI w szpary w skale żeby narobić więcej "szumu" w domku wieloszczetów. Powodzenia w walce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nemensis i to chyba średnio pomoże... te bydlaki są wyjątkowo twarde kiedyś przyszło do mnie kilka kawałków skały, paczka szła pocztą w zimie (skałka była mi potrzebna do zrobienia terrarium także nie zależało mi na tym w jakiej temp. będzie jechać). Po otworzeniu boxu i worków ze skałą (w których było po ok.1L wody) było sporo wieloszczetów a temp. wynosiła 11C co ciekawe żyły!!! Fajnie je się wypędza ze skały wódką (polewając ją, oczywiście poza akwa)... uciekają aż się kurzy :thumbup: i niestety reszta życia też... <_< dlatego ja dałem spokój sobie i wyciągam jak się uda tylko takie 15-20 cm


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.