Skocz do zawartości
acezary

Nowy CUBE w okolicach Łodzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Chciałbym Wam przedstawić nowy zbiorniczek i nowego klubowicza ;) z okolic Łodzi, a dokładniej z Grotnik.

Baniaczek postawiony 2 lipca, na skale i wodzie z działającego zbiornika - dzięki Marcinowi ze StarFisha.

Szkiełko 40x40x40

światło - 2 x PC Aquael

kaskada FZN2 z Purigenem

cyrkulacja Tunza Nanostream 6015

7kg LR

piątego dnia były robione pierwsze testy wody:

No3: 10-15

No2 : 0

Po weekendzie chce zrobić pełne testy i może czas na ekipe czyszczącą bo glony już od tygodnia delikatnie wchodzą - brązowe i zielone. Może coś z nowej środowej dostawy.... (ślimaki, Mithraculus sculptus, Wurdermanni, L. amboinensis). Rozważam też Mespilia globulus - ale jego chyba w 2 turnusie dopiero.

Jak narazie w CUBIE tylko kilka rurówek, 3 wieloszczety i Aiptasia - czyli sama szlachta ;)

Piasek chce dodać na końcu.

Poniżej zdjęcia ze startu.

post-12377-0-40987300-1310751645_thumb.jpg

post-12377-0-93713500-1310751660_thumb.jpg

post-12377-0-57559000-1310751864_thumb.jpg

post-12377-0-86868100-1310751880_thumb.jpg


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy na pierwszym zdjęciu to sól? Wiesz, że powinno się dodawać sól do wody dobrze mieszając?

Planujesz jakieś rybki? Bez odpieniacza będzie ciężko - chociaż jakiś mały ze strzykawek by się przydał.

Gdzie są amboinensisy? W Star-Fishu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jak ci się sprawuje ten cyrkulator Tunze 6015? Jest cichy? Wibracje podczas pracy nie przenoszą się na akwarium?

Maciek


240L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam krajana.

Na początek apteka i węgiel. :nuke:

Później dział dla nowicjuszy za którego zresztą się uważam.

KOLEGO CZYTAJ, CZYTAJ, CZYTAJ POTEM PYTAJ i będzie dobrze. :coffee:

Powodzenia


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy na pierwszym zdjęciu to sól? Wiesz, że powinno się dodawać sól do wody dobrze mieszając?

Planujesz jakieś rybki? Bez odpieniacza będzie ciężko - chociaż jakiś mały ze strzykawek by się przydał.

Gdzie są amboinensisy? W Star-Fishu?

To nie sól tylko podkładka pod skałe. Została wyrzucona. Teraz skała stoi na szybie.

Nie mam dużego doświadczenia z solniczkami. Miałem kiedyś 60 literków solniczki - ale to było ponad 10 lat temu. Wiele się pozmieniało, metoda berlińska zamiast filtrów przepływowych i dennych, itp. Ale proces rozpuszczania wody chyba został ten sam ;). Jak nie było forum i ogólnie dostępnego netu to wiedza przechodziła pocztą pantoflową sprzedawca-sprzedawca.

Planuje 2 amfipriony + 1 babke może w symbiozie z krewetką.

Zobaczymy jak po 6 miesiącach wyjdą testy. Jak będzie OK to może ukwiał się pojawi. W starym baniaczku miałem ocellarisa, 2 garbiki i ukwiała. Wtedy odpieniek miniflotor chodził. Cały czas jest na stanie, ale narazie poszedł w odstawkę. Podążając za radami Marcina1982 taki baniaczek przy purgienie i czyms na fosforany powinien dac rade na LR i LS.

Pożyjemy zobaczymy.

O zakupach myślę w ReefShopie lub w eRybce.

Witam krajana.

Na początek apteka i węgiel. :nuke:

Później dział dla nowicjuszy za którego zresztą się uważam.

KOLEGO CZYTAJ, CZYTAJ, CZYTAJ POTEM PYTAJ i będzie dobrze. :coffee:

Powodzenia

Ale ja czytam a nie pytam ;)

Cześć

Jak ci się sprawuje ten cyrkulator Tunze 6015? Jest cichy? Wibracje podczas pracy nie przenoszą się na akwarium?

Maciek

Wcześniej miałem Koralie nano 900 - była cicha i nie powodowała wibracji.

Teraz Tunza też jest cicha ale minimalne wibracje daje się wyczuć.


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości, ile masz skały?

Pewnie Marcin ma rację, ale jednak u mnie nawet lipny odpieniek Weipro sporo syfku wywala. Codziennie zbiera się pół kubeczka herbaty i tak sobie myślę, że gdyby to siedziało w akwarium, to cieszę się, że jednak nie :).

Ale w sumie sporo ludzi do małych akwariów odradza odpieńki. Mnie też zniechęcali, ale jednak jest i dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości, ile masz skały?

Pewnie Marcin ma rację, ale jednak u mnie nawet lipny odpieniek Weipro sporo syfku wywala. Codziennie zbiera się pół kubeczka herbaty i tak sobie myślę, że gdyby to siedziało w akwarium, to cieszę się, że jednak nie :).

Ale w sumie sporo ludzi do małych akwariów odradza odpieńki. Mnie też zniechęcali, ale jednak jest i dobrze.

Skały jest 7kg. Po niedzieli jeszcze może dokupię z 2kg. Żeby dobudować wyższą rafkę.

Też nie wierzyłem że bez odpieniacza da radę. Jak będzie pełna obsada to wtedy pewnie sie wyjaśni.


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego acezary, jeśli chcesz coś dopisać do posta możesz to zrobić, guzik Edytuj nie gryzie- ale nie pisz posta pod postem.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj z dorzuceniem skały, jak dojdą koralowce to zrobi się ciasno. Teraz bez życia wrażenie przestrzeni jest zupełnie inne. Skałę zawsze zdążysz dorzucić.

Ale proces rozpuszczania wody chyba został ten sam ;)

No pewnie, woda rozpuszcza się cały czas tak samo ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie.

Baniaczek powoli się rozwija. Ma już 6 tygodni.

Skały nie dokupowałem ale zrobiłem przemeblowanie tak, aby było więcej półek i grot dla przyszłych mieszkańców.

Po dodaniu piasku - zaczęło się znowu minimalne dojrzewanie /glon brązowy -> zielony /

Obecnie w obsadzie:

- TECTUS

- STROMBUS x 2

- WURDEMANNI

- MITRAX

- RURÓWKA

- SZCZEPKA XENI

- SZCZEPKA ZOA

- Valenciennea longipinnis - bardzo fajna babeczka. Mocno nie sypie po skałach a piaseczek jak nowy.

Z kolejnymi zmianami - kolejne foty.

aqua7.jpg

aqua10.jpg

aqua8.jpg

1 godziny babeczki na nowej rafie


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ baniaczek ma już prawie rok, to trochę zaktualizuje mój wątek.

Poniżej kilka fotek jak wszystko ewoluowało. Pojawiali się różni mieszkańcy czasami dużo za duzi ;)

aqua-11.jpg

aqua-12.jpg

Nowy gość - troszke źle oszacowałem skalę.

aqua-13.jpg

mieszkancy-3.jpg

Naszczęście zrobiliśmy szybką podmiankę z ejerzykiem na mniejszego, pomarańczowo-zielonego Quadricolora. Ukwiał rośnie szybko i już dwa razy sie podzielił. Teraz mam 3 małe. Około 3 cm w stopie.

http://www.youtube.com/watch?v=uXmzBNQ8Nzw&list=UULSMRnw06vctw_yffvoP6eQ&index=1&feature=plcp

mieszkancy-4.jpg

Strombus żyje w "symbiozie" z pasażerem na gapę.

mieszkancy-1.jpg

Mitrax niestety odszedł na wielką rafę.

No i temat na nowy wątek ;) o wymiarach (140x55x50)

akwa_szafka3_stelaz_viewport.jpg


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam watę w filtrze to jest za mały ruch wody i się robi.

Na filtr jednak najlepszy będzie grzebień, ale to za 3 miesiące :)

Twoje "trawki" już przyklejone - aklimatyzują się. Dzięki.


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie ze tak dlugo udalo sie Tobie utrzymac akwarium. Jestem ciekawy jak ta babeczka rosnie. Czy nie za duza na akwarium?


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babeczka niestety wyskoczyla kiedy do akwarium trafił ukwiał. Za duży stres prawdopodobnie. Szkoda bo to świetne rybki.

Teraz w obsadzie z ryb jest tylko 1 clarki i 1 dekora. 3 wurdemanni i 2 czyszczące.

W nowym baniaczku zamówiłem wzmocnienie po całym obwodzie - tak zamiast korony.


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ładnie, fajnie, że Ci się podzielił ten quadri. :) A nowy projekt jest gigant i na pewno będzie super, ale zastanów się nad zwiększeniem głębokości z 55 na 60 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 65cm dopiero zaczyna się powolutku jakaś tam głebokość :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 65cm dopiero zaczyna się powolutku jakaś tam głebokość :yes

Fajnie Panowie - w czwartek miałem telefon od szklarza - baniak już czeka ;)

Niestety zostaje tak jak było. Chociaż teraz bym dał ze 150cm po długości i może głębsze. Z każdym dniem te litrarze wydają się coraz mniejsze ;)

Na temat nowego baniaka piszcie tutaj:

http://nano-reef.pl/topic/45480-no-sps-zone-%3B-nowe-szkielko-na-miekko/page__p__441868#entry441868


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega blisko mnie mieszka :) często jeżdżę do Grotnik :) ale szkiełko całkiem niezłe na żywo wygląda pewnie o wiele lepiej :) bo zdjęcie nigdy tego nie pokażę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.