Skocz do zawartości
emler233

akwarium z samymi tridacnami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bardzo podobaja mi sie tridacny o roznym ubarwieniu i wpadłem na pomysł zeby zrobic akwarium wyłacznie z tridacnami. co sadzicie o tym pomysle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy ale koszta ogromne, kolory inne niż zielony i niebieski przeważnie kosztują ciężkie pieniądze.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem baniak którego górna krawędź była na poziomie moich kolan, ciekawa opcja, tridacny i kilka lpsow. Jako 2 w obiegu to fajna opcja. Jeśli chcesz zastąpić standardowy baniak to szału raczej nie będzie, chociaż może mnie zaskoczysz:) Powodzenia


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super to wyglada. Tylko nie wiem jakej wielkosci baniak mam zrobic i najwazniejsze jaka wysokosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcę dokończ mój pomysł o tym akwarium. Mam w planach zrobienie akwarium 60 x 50 x 27 z kominem zewnętrznym i jak największym sumpem. Jako oświetlenie chcę zastosować hqi 150 lub 250 w. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem pewien że temat umarł.

Wymiary zbiornika to 60x50 i 27 cm wysokość?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to dokładnie przemyśl oświetlenie.hqi  może je popalić


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat z tego co pamietam to malze tridacna maja najwieksza tolerancje dla mocnego światła. Musze poszukać archiwalnego magazynu KORAL

tu jeszcze link warty przeczytania http://www.advancedaquarist.com/2011/3/inverts

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też gdzieś czytałem że potrzebują dużo światła. Więc zastanawiam się czy dac 150 czy 250 w bo muszę kupić nowy balast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W złączeniu opis jednego ze sprzedawców.

Przepiękne, niezwykłe kolorowe małże. Są ozdobą każdego zbiornika, odżywiają się głównie przy pomocy symbiotycznych zooksantelli (glonów), dlatego wymagają dużej ilości światła. Mimo to, korzystnie wpływa na nie dokarmianie drobnym, wysokojakościowym planktonem. Akwarium dla tych zwierząt powinno być stabilne i dojrzałe. Po zakupie nie należy ich umieszczać w pełnym świetle (zwłaszcza dotyczy to oświetlenia HQI oraz LED) lecz w zacienionej części zbiornika, stopniowo przestawiając w bardziej oświetlone, docelowe miejsca.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KZ zaleca dla sps 550W/m^2 t5 wiec 250W to minimum. Ponadto gdzies czytałem ze zalecane widmo to 10kK ale źródła nie pamietam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba zacznę od 150 w, a później dam 250w hqi. 

A wiecie gdzie można kupić inne kolory niż niebieskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy lampa giesseman teszla s dała by radę przy tridacnach czy była by za słaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.