Skocz do zawartości
Ziemniok

Co nie tak z wodą, że twarde lecą?

Rekomendowane odpowiedzi

wybacz szymon ale piszesz bzdury. ziemniok jak takich rad bedziesz sluchac to Cie czeka " sprzedam wszystko"

Nie za bardzo chce mi się dyskutować z kidultem, ale nadal uważam, że jezeli PO4=0 wg hanki, czyli prawdopodobnie jest naprawdę 0 i jednocześnie NO3=15 to jest to problem.

Starałem się czytać post Ziemnioka ze zrozumieniem, i wyraźnie pisze w nim, że padła mu większość nowych szczepek.

a "stare" korale marnieją.

Miałem ten sam przypadek u siebie. Pomogło obniżenie NO3 i usunięcie absorbera fosforanów do czasu zbicia poziomu azotanów.

Metod na zbicie azotanów jest kilka. Podmiana wody - jest najszybsza .


Pozdrawiam

Szymon

ReefMax - Start 11 wrzesień 2009;

Cyrkulacja: Koralia 2800 + Koralia nano 1600 + Hydor Smartwave

Wymieniona pompa obiegowa na NewJet 1200

Sól: ATI Coral Ocean Plus

Skała: 50% LR + 50% Riffkeramik

Dolewka dr.Witt sterująca zaworem przed RO+DI

Balling i VSV na dozowniku AquaTrend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam na światełko. Jest go po prostu za dużo i pali korale. Te parametry, które masz nie są tragiczne. Koralowce powinny dać sobie z nimi rade. NO3 na poziomie 15 to żadna tragedia i na pewno od tego korale nie lecą. Ja zmniejszył bym światło na 50 %, skrócił "białe" do 7-8 godz. max, a aktynikę dał na 12, aby ph nie wariowało. Zrób tak a zobaczysz, że korale odżyją.

pozdro Grzegorz

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon, w zasadzie tak jak i Kidult masz rację, tylko Kidult chyba ma zły dzień, a wtedy kij zawsze sie znajdzie...

Oczywiście że chodzi o obniżenie i NO3 i amoniak. Nie będę się Kidult z Tobą kłócił ale jesteś troche niekonsekwentny. Podmiana jest tylko usunięciem skutku a nie przyczyny - tak jak chemiclean usuwa skutek a nie przyczynę. Tu jesteś za a tu przeciw, czyli w zasadzie jesteś za a nawet przeciw...

A co do sedna: tak, podmiana na pewno chwilowo pomoże, ale nie można stale podmieniać 80% wody miesięcznie. Musisz usunąć także przyczynę. W innym wątku piszesz o problemach z ustawieniem cyrkulacji, o złogach detrytusu w rogach i za skałami. I stawiałbym na to. Detrytus może się odkładać tydzień, dwa, ale nie miesiące. W takich warunkach zoa i grzyby pewnie mają jak w raju, ale dla sps-ów musi być jednak wir w akwa (pomijając kwestie karmienia). Takze podmieniaj wodę, odessaj co się da, omieć skały silnym strumieniem i pilnuj aby w akwa nie było martwych stref.

PS. Jeszcze fajniejszy był post że winne są diody i o dziwo tego samego producenta co ostatnio... Przemek to nie do Ciebie, diody sa ok tylko ja jestem złośliwa świnia.

pozdrawiam


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.