Skocz do zawartości
Amphiprion

Parę słów o RO

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo załączam RO. Czytałem, ze wyschnięcie membrany jest równoznaczne z jej zniszczeniem. Jeżeli będe korzystał z RO powiedzmy pare litrów na tydzień, to w jaki sposób zabezpieczyć membranę przed wyschnięciem. Oczywiście wiem, zę nie demontuje się fitra po każdorazowym użyciu, ale czy trzeba czymś zatykać wężyki jakimiś koreczkami, zeby nie parowała wilgoć z wnętrza komory z membraną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zadzwoń do najlizszej firmy zajmujacej się systemami wodnymi i filtracją, koszt takiej usługi wynosi 50 zł (przynajmiej u mnie), zamów faceta przyjedzie założy zabezpieczenia i po temacie

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Roman - ??? Proszę, napisz jaśniej, jak to wyglada, myślałem, ze samemu sobie zatyczke wystrugam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Amphiprion, jak wyglada, ano jak kostka 3x3x3 cm, która pod wpływaem ciśnienia odcina dopływ wody lub blokuje wypływ wody z RO nie pamietam musiałbym popatrzec pod zlewozmywak

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Roman, a czy zaworek taki:

http://www.um-um.pl/product_info.php?cPath=22_65_204_203&products_id=487

mógłby rozwiązać problem? Wiem, że jest on do powietrza, ale czysta woda RO, nie ma właściwości żrących, więc powinien być bezpieczny.Wypłynie przez niego woda, a zpowrotem nic się nie dostanie, kulka jest dociskana sprzężynką i zatyka otworek.

Nie wiem, tak kombinuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podejrzewam ze jest to zawor zabezpieczający przed cofaniem, jak bede miał czas poszukam ci mój zawór

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amphiprion, a może szkoda kasy na RO jeśli potrzebujesz ledwie parę litrów tygodniowo to kup sobie sam DI, lepiej oczyści i jest wiele tańszy. Trzeba będzie częściej wymieniać żywicę ale i tak w Twoim przypadku nie za często.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz, samo RO kupiłem już jakiś czas temu, (niecałe 300zł- teoretyczniedo 200l/dobę). Zakładam akwarium 120l. będe potrzebował raptem 10 litrów co drugi tydzień na podmiany (jak zakupię bardziej wymagajace zwierzaki to podmiany będę robił częściej)oraz na dolewki bieżące parę literków (zakładam, że jakieś 5 na tydzień). Razem na tydzien mam więc około 7-8 litrów na tydzień... czy ja wiem, czy w takim przypadku można poradzić sobie bez RO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 120 l. będziesz potrzebował więcej wody niż obliczyłeś. Myślałem że to będzie jakaś mała rafka, w tym wypadku RO się przyda. W lecie przy dobrym ośiwtleniu zbiornika codzinnie jakieś 2l będziesz musiał dolać


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dokładnie tak:) Jakoś nie wierzę samym DI...Jakość wody w kranie odbiega daleko od ideału, a nie jestem pewien, czy sama żywica poradzi sobie z rzeczami takimi jak metale, chlor, fosforany...nie wspominając o wirusach, przetrwalnikach bakterii i wszelkich zanieczyszczeniach organicznych:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zdacydowałem się na RO i chciałem sie dowiedzieć jak wy wszyscy zabezpieczacie membranę przed wyschnięciem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez jestem z olsztyna i przez pol roku mialem akwarium na kranowie.. potem kupilem filtr RO i DI. wielkiej roznicy nie zauwazylem :D

PS. jak juz bedzies zmial zalane akwa i skale mozesz sie do mnie zglosic po darmowe szczepki xenii :). mam jej tak duzo ze srednio co miesiac musze kilka wywalac :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mandaryn, WOW! Jak miło spotkać duszę ze swojego miasta, dzięki za propozycję, na pewno się zgłoszę...za pare miesięcy. Pozdrawiam.

PS. czy w jakiś sposób zabezpieczas swój filtr RO prze wyschnięciem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:p mi tez jest milo myslalem ze oprocz mnie i mojego kuzyna w Olsztynie nikt nie ma morskiego.. nie licze akwariumw sklepie na Jarotach.. chyba nie musze uzasadniac czemu :D

filtr ro zabezpieczylem tylko czyms w rodzaju kawalka plastiku na wylocie rurki i wszytsko jest OK.

PS czemu dopiero za pare miesiecy?

PS2 moge jescze podzielic sie zoanthusami i anthelia.. tez cholernie szybko rosnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę czy więcej osób może wypowiedzieć się na temat jak zabezpiczają swoje RO mnie ten temat również bardzo interesuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mandaryn, niestety zwlekam z zalaniem zbiornika z powodu przeprowadzki, pora opuścić dom rodzinny i stanąć na własnych nogach:):p:) Jutro zaczynam remont, myślę, że jak fachowiec nie nawali, to do końca września się przeprowadzę, w październiku posolę, zarzucę skałkę i w listopadzie zacznę wprodzadzać obsadę:p Bardzo będnę wtedy zainteresowany różnymi szczepkami:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.