Skocz do zawartości
inmar

Regulacja PS 300

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiła się okazja i kupiłem choć nie musiałem odpieniacz Aquaela PS 300 do mojej kosteczki w pracy.Jego wysokość miała mieć 30cm,mój baniaczek ma 33cm a on wystaje mi chyba z 8cm stojąc na dnie.Poziom wody wtedy jest niski i nie chce mi na razie pienić.Zobaczę jak będzie dziś wyglądać bo instalowałem przed wyjściem do domu.Pompka idzie na maksa,może kostka jest do wymiany.Tak się zastanawiam czy nie skrócić tej rury środkowej.Nigdy nie miałem odpieniacza na kostkę i dla mnie to nowość.Doradzi ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Miałem ten odpieniacz jakiś czas w pierwszym akwaarium.Też miałem problem z wysokoscią bo on ma chyba 40cm a podane że ok 30 cm.Obciąłem po 6 cm główną rurę i środkową o jakieś 5 cm.Pienił fajnie tylko te kostki co 3-4 tygodnie do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kostkami zdaję sobie sprawę,muszę kupić kilka na zapas,ale zastanawia mnie ta wysokość.Firma Aquael nie umie mierzyć ?!:thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć:)

W tym tygodniu sam bawiłem się ze skracaniem PS300 i według tego co znalazłem kiedyś tutaj na forum to najlepiej żeby środkowa rura była na wysokości poziomu wody w komorze, w której się znajduje lub kilka milimetrów pod nim. I proponuję również wymienić kostkę dostarczoną przez producenta na tę AquaMedic'a:)

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku moja środkowa rura jest 4 cm poniżej poziomu wody.Ale jak go podniosę to w ogóle nie będzie pienił.Wpierw wymienię kostkę a potem będę się martwił dalej.Teraz woda ma do kubka jakieś 7 cm.

Edytowane przez inmar
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silna pompka i hajda ;-) u mnie chodzi i SPS rosną ;) co prawda jego dni są policzone bo już na parapecie czeka Tunze... reefpack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smialo mozesz obciac jak bedzie potrzeba, kostke wymien na AM a pompke wez z regulacja wydajnosci, jak go mam w kostce 64 litry i daje rade :-)


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie brat ma ten odpieniacz i pierwsze co zrobiłem to wywaliłem kostkę i dałem z AM, ona w ogóle nie pieniła!! tylko napowietrza, bąble leciały jak kiedyś napowietrzało się akwa słodkowodne


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to będę musiał zamówić gdzieś bo u mnie nie kupię takiego towaru.Czy do tego pienidła ma być ta najmniejsza kostka 50mm czy może kupić większą ? Wracam jeszcze do wymiarów dlaczego podają wysokość 30cm a ma 40cm poza tym szerokość jest o 1 cm też większa niż było podane gdzieś w schemacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AM miniflotor


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja naszczescie sam wklejalem panel z akrylu i nie zwracalem uwagi na podane wymiary tylko zmierzylem odpieniacz w realu, jak znajde kostki to wysle Ci po niedzieli a jak nie mam to we wtorek jade do AM i moge dla Ciebie tez wziąć


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi kupić ze 2 sztuki i wysłać listem bo wcześniej chyba nie będę miał a w razie czego i tak na zapas się przyda.U mnie w zoologicznym za małą kostkę lipową nieznanego producenta chcieli 16,80 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we wtorek bede w AM wyslij mi na priv adres chyba ze mam ze strony na adres firmy wyslac?


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek,dzięki za za te kostki na zlocie się policzymy.Skróciłem rurę zewnętrzną i wewnętrzną na tyle by kubek zmieścił się w komorze,szkoda,że nie mogę więcej,ale i tak piana jakaś tam się robi.Generalnie działa jak by był ustawiony na bardzo sucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.