Skocz do zawartości
Swirlej2

system

Rekomendowane odpowiedzi

system.jpg

Interesuje mnie taki system (a moze i inny (?)) :p

Chodzi o powrot wody do trzech baniakow za pomoca jednej pompy ... czy duze sa roznice "cisnienia " wody wlatujacej do poszczegolnych zbiornikow ..?

Jezeli ma ktos podony system i moze sie na ten temat cos wypowiedzeic , lub przedstawic jakies inne polonczenie trzech zbiornikow (o dlugosci 100 cm ) w jednym rzedzie , za pomoca jednej pompy (powrot wody)

to temat uwazam za otwarty :p

pozdr..

Ps; wlasciwie to mozna tam dac zawory kulowe na wylotach wody i (dlawic) regulowac przeplyw wody kolejnych jakby w razie byly spadki cisnienia w tym koncowym banaiku ..hmmmm ..albo z pompy dac rozgalezke na 3 wyjscia .... nie mam jeszcze praktyki przy czyms takim :D

czekam na wasze pomysla :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie możesz wyrównać dając w dwóch pierwszych zawory. pierwszy przytłumisz trochę bardziej, drugi trochę mniej i przepływ można będzie tak wyregulować aby we wszystkich był mniej więcej jednakowy. IMHO


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co mi sklepik grzesiu ? dobrze jest tak jak jest :p

U siebie mam zamiar zrobic taki system .

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grzesiek wo :

ale po co Ci tyle baniaczków , nano rafa x 3 :wink jeden konkretny nie wystarczy ?

grzesiu to zalezy kto co sobie tam w tej glowinie uplanowal , bo mozna miec jeden konkretny i kilka w kupie dodatkowo do rozmnazania korali ...i pewnie tak bedzie :p


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy zrobic powrót do jednego i połaczyć wszystkie baniaki razem a odpływ zrobić z 3, wyjdą wtedy naczynia połaczone, które będą musiały mieć jednakowy poziom wody


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plusem takiego rozwiazania jest to że w każdym możesz trzymać gatunki które się nawzajem nie lubią. Koniecznie będzie trzeba założyć zawory na każdym z wylocie z pomp i każdym spuście przed trójnikami (na pewno wiesz po to).


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alex tam myslalem ze na tym ostatnim trojniku , zawor nie bedzie potrzebny :p

A ja to widze tak ;

Pompa o dobrym kopie , powiedzmy 8000l/h pompuje wode z niekiepskim cisnieniem .. ..

zanim zdazy ta woda sobie wyleciec pokolei tymmi trzema trojnikami to najpierw uderzy w zaslepke a z tamtad reakcja odwrotna i poleci cisnienie rownomiernie rozlozone na trzy trojniki :p

albo siknie tym ostatnim:D

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system.jpg

jeszcez ze 3 tygodnie i bedzei lokal na baniaki :love

dosprzatalem sie juz prawie :D:D:D teraz chyba panele jakeis walne na sciany , elektryk sie jeszez buja z pradem bo cos tam na dole wywalalo mi korki ostatnio i bedzie GIT ..wstawie kilka zbiornikow :D hurrraaaaa i stara juz nie ma nic przeciwko :D;):D:D:D:D a jak sie zastanwoie to sie calkiem tam przeniose ze wsysztkimi baniakami :D

A , zapomnialbym :D nic nie bede musail spawac , znalazlem profile aluminiowe i sa do tego specjalne zlaczki z tworzywa , tylko ustawiac na tym baniaki :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plexa na DownDrafty tez juz zalatwiona :D:love o wodzu wielkie dzieki Ci :D:D

plexa.JPG

Pomalu , pomalu ale ciagle do przodu :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o kilku baniakach 50x50x50 cm czy jednak lepiej nizsze a dluzsze na korale ?

Powiedzmy takie 100x40x40 cm .. jestem chory na mniejwiecej taki system :D

system.jpg


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak na korale i szczepki to lepiej zrób szeroki długi i niski, przynajmniej ja to tak widze, pójdzie mniej swiatła. Chociaż uważam że to sprawa osobista, mi się podobaja takie zbiorniki. A tak wogóle to świetny pomysł z takim systemem, tylko co tam wsadzisz jak zalejesz i dojrzeje? Kupisz korale - czy będziesz je z "ekspozycyjnego" baniaka dzielił i tu hodował?

Pozdr. Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no walsnie z baniaka glownego zamierzam "ciagnac " szczepki ile wlezie :D:D tez uwazam ze raczej dluzsze i nizsze zbiorniki na te szczepki beda lepsze ... thx za rade Olek i grzeczny badz :D bo sie przejade tam do lublina i bedzeis zmusial za kare wypic beczke piwa ktora sobie nawarzyles ;):D

pozdro...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze 3 baniaki takie metrowe wystarcza jak myslicie ?

czy u was w Polen to dostanei taka krate biala .. no wiecie taka zeby zrobic kutnik na korale biala taka ..krate :D ...jerzybrzecyzszczykiewicz ...Jerzy ..no wiecie :D wiecei oco chodzi napewno ;)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli planujesz połączyć baniaki w taki sposób to spróbój zmnienić orurowanie w taki sposób.

1024-bez tytulu.jpg

Chodzi o to aby najkrótszy przewód tłoczny i spadowy trafiały do jdnego baniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.