Skocz do zawartości
S_Y_N_E_K

jakie pompy

Rekomendowane odpowiedzi

Jako pompa glowna obiegowa tak jak Alex napisal.

Jako cyrkulacyjne Tunze. :p


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ciekawe te 1000 litrów + 400 sump :p


Baniak 600l stojaknierdzewka sump 300 litrów 2T8 Arcadia 7T5 3JBLMarineBLUe 2solarnatur 2solarMarineDay 2pompy7000l hailea+4000lviaqua 40 kgsolitropicmarin,testyUSA, filtrRO/DiBlueUSA 40kg Żywy Piach 120LR + 40 DeadRock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wy chcecie żeby chłop stracił w h.. kasy ??? najlepiej zapropnujcie delteca z falownikiem albo cos lepszego jakąś o mocy 1 KM :p ja bym ci polecił 2 pompy o wydajności 7000 l/h albo mocniejsze u nas dostępna jest hailea w dosyc dobrej cenie ale jest tak troszke bucza o ile maja styczność z powierzchnią szkła czy jakąkolwiek i wtedy przekazują drgania i w ten sposób buczą :) to buczenie można zlikwidować zalewając puste przstrzenie w obudowie za pokrywką silikonem albo zywica poleciłbym ci silikon a jakbyś mógł wtop w silikon kilka metalowych kulek i zobaczysz co sie stanie :p praktycznie nic nie słychać :D


Baniak 600l stojaknierdzewka sump 300 litrów 2T8 Arcadia 7T5 3JBLMarineBLUe 2solarnatur 2solarMarineDay 2pompy7000l hailea+4000lviaqua 40 kgsolitropicmarin,testyUSA, filtrRO/DiBlueUSA 40kg Żywy Piach 120LR + 40 DeadRock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DAJ 1 OCEAN RUNNERY 6500 I JEDNEGO 3500 (TYLKO 180W) I TO POWINNO STARCZYŚ MSZ OK 9 M3 NA GODZINNE CZYLI 7 * OBLECI ZBIORNIK +2 TUNZE 8000 CO DAJE CI 25000 L/H +JAKIEŚ MNIEJSZE FALOWNIKI W TRUDNO DOSTĘPNYCH MIEJSCACZ.


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spybot :

czy wy chcecie żeby chłop stracił w h.. kasy ??? ...

jeżeli ktoś stawia 1000l baniak to musi liczyć się że wyda "w h... kasy", koszt pomp i tak będzie znikomy w stosunku do całej inwestycji.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
S_Y_N_E_K :

jakie pompy do cyrkulacji do akwa 1000L + sump ok 400L

To nie to ze mam watpliwosci,

ale zaczynasz przygode z akwarystyka morska od baniaka 1000 litrow????? :p

Kiedys tez mialem takie aspiracje - do chwili policzenia kosztow :p:P

Slodka tysiaczke spokojnie moglbym postawic, ale w morskim skala, sol do podmian i swiatlo z pompami (rachunki za prad) by mnie wykonczyly finansowo.

1k litrow slonej wody to miesieczne koszty ok800zl nie liczac kosztow zalozenia kilkadziesiat tys. zl. przy duzym udziale DIY.

A jak cos nie wyjdzie i zdarzy sie katastrofa biologiczna baniaka?

Stac Cie na to?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alex ma racje, koszt pomp (i baniaka) bedzie b.maly w porownaniu do calosci.

Zalozyc to zalozyc, ale pozniej to utrzymac w nalezytym stanie - to sa koszty.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgorzej bedzie mi założyć a na utrzymanie to już mnie stać


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile planujesz wsadzić żywej skały ??:p a ile kupić korali -POCZYTAŁEŚ jakies książki o tematyce morskiej??? Ja mam 500 l i k...a nic nie robie po pracy innego jak przy akwa A no zapomniałem do podmiany wody to załatw sobie goscia co na plecach bedzie ci nosił sól...chociaż raz na 2 tygodnie:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w h... i jeszcze trochę

moim zdniem za dużo ale mam nadzeję zę dam radę


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.