Skocz do zawartości
Szymon

Wyciszenie komina

Rekomendowane odpowiedzi

Pochwale sie Wam - dzis udalo mi sie uruchomic akwa - wszystko jest ok, ale halas wody splywajacej do komina jest oglupiajacy. I stad pytanie - co mozna zrobic w kierunku zniwelowania tego halasu? Splyw grawitacyjny - bez doklejania i wiercenie otworow w szkle. Jezeli macie dodatkowo jakies uwagi na temat systemu to prosze piszcie - wiem ze nie jest idealny;)pzdr

890-calosc.jpg

890-komin.jpg


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ci powiem tak!!Życze powodzenia ci z wyciszaniem komina,ja mam wiercone dziury płytke zraszająca -biobale tak koło 35 l iii :p:) tak słychac .DOBRA wiadomosc to taka że po upływie czasu ( tak jak w moim przypadku ) hałas zanika ze względu na rozrastającą sie flore !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A maszm zawór zwrotno na dolocie bo jak włłącza prąd to woda zostanie zassana i bedzie lipa chyba że masz rezerwę w sumpie a pozatym ok. a co do przelewu to zgadzam sie co do wypowiedzi klubowisza "piona" z biegiem czasu ucichnie


200 l., sump 100 l. ,obieg 3000l., cyrkulacja 2x1000l, 2 x 150 HQI ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mnie pocieszyles:D to, ze musi troche chlupotac to wiem, tego sie nie ominie, ale u mnie jest straaasznie glosno. sprobuje, jak juz zaleje woda z ro, podniesc poziom w kominie, moze jak woda bedzie spadac z mniejszej wysokosci bedzie ciszej.pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darekk310 -masz swieta racje - nie pomyslalem o tym wczesniej, takiej rezerwy w sumpie nie mam. jest cos takiego jak zawor zwrotny w systemie nibco albo metrix?


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Każde akwarium jest inne. U mnie komin nie hałasuje. Też mam kulki pod płytką zraszającą. Trzeba wyregulować zaworem poziom wody w kominie na ok. 5-10cm nad przelotką (śrubunkiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Szymon a gdzie sie podział zawór który wyreguluje poziom w kominie, jesli dobrze ustawisz to nie bedzie "chlupotania", a wsponiany zawór by sie przydła tzn otwór na wylocie wody do akwa tak 1 cm pod powierchnią wody ,zależy to tez od ilosci jaką przejmie sump.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm

@rs, czyżby te same myśli czy mamy coś wspólnego ze soba , hmmm....

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o ten zawor to zamiast tego zrobie wylot z pompy do akwa wyzej - powinno na tyle wody w sumpie miejsca starczyc (dzieki Pilot;))


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na splywie z komina jest zawor ale go nie widac, a jezeli chodzi o ten otwor w doprowadzeniu, to cos mi swita, ale czy moglbys mi to Roman bardziej wylozyc? bede wdzieczny


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Romanowi chodzi właśnie o zawór na spływie. Nim należy wyregulować poziom wody w kominie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman juz wiem o co chodzi z tym otworem:) tylko jakiej srednicy powinien on byc zeby bylo ok?


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lub podnieś ten słup wody w kominie znacznie blizej grzebienia , lub sam grzebień jeszcze dopracuj. przy tych narożnych kominach woda za gwałtownie wlewa się do komina , sama powieszchnia pszelewu przez grzebien im większa tym łagodniejszy spływ i cisza. unikniesz wten sposób pakowania wszelkiej maści badziewia do komina . nie zapomnij o zaworze przy odprowadzeniu wodu z komina .


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak jak zauważył Qrs, ten zawór za kominem a dokładnie pod akwa daje możliwość regulacji poziomu wody w kominie co za tym idzie można tak ustwić poizom wody że woda z akwa nie bedzie tak gwałtownie wpadała do komina, to jedna sprawa

Teraz druga - zabezpieczenie, przyjmijmy ze zabraknie prądu w domu pompa głowna się wyłącza, zaczyna opadać woda do sumpa, tylko do poziomu grzebienia teoretycznie tak, ale ze wzgledu na to ze masz poniżej niz grzebień wylot dwóch rurek (powrót wody z sumpa do akwa) to tymi rurkami bedzie zasysana woda aż do poziomu tych rurek, pytanie czy sump został tak zaprojektowany aby przyjąc tyle wody

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo. 1:0. A wracając do komina. Ja mam wylot wody z sumpa częściowo nad powierzchnią wody żeby rury nie zassały wody z powrotem. Bardzo bezpieczne rozwiązanie, do sumpa nie spływa ani kropla. No może kropla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie wiem wszystko o co mi chodzilo - dzieki serdeczne, woda juz wylana, jutro zmieniam troche wlot wody z pompy ( dam go wyzej, zobacze moze to wystarczy), a zaworem na wyjsciu z komina pobawie sie tak zeby nie bylo halasu. pozdrowionka i jeszcze raz dzieki

PS> w takich sytuacjach widac prawdziwa potrzebe istnienia takiego forum...:p


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rs :

Nooo. 1:0. A wracając do komina. Ja mam wylot wody z sumpa częściowo nad powierzchnią wody żeby rury nie zassały wody z powrotem. Bardzo bezpieczne rozwiązanie, do sumpa nie spływa ani kropla. No może kropla.

W sumpie rezerwa wody to norma Ale tą rurke można wsadzić głebiej a..nad lustrem wody nawiercić otwór 5 lub 4 milim..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można. Ale czy to jest rozwiązanie prostsze?

Rezerwa poj. sumpa musi być. Tu się nie spieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rs, a jak masz wylot pompy powyżej lustra, to nie będzie Ci się woda pieniła w akwa?


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wode zebralem, posolilem, poziom w kominie wyregulowalem, dziurke 0,5cm na wylocie tuz pod powierzchnia wywiercilem - teraz jest cicho i bezpiecznie - dzieki:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywiercenie dziurki pod powierzchnią wody nie jest dobrym rozwiązaniem. Nie zmieniło to Twojej sytuacji. Jak dziura jest pod powierzchnią to przez nią też będzie zasysana woda. Musiałbyś ją wywiercić NAD powierzchnią, wtedy układ się zapowietrzy w odpowiedniej chwili.

@Hara,u mnie nie pieni. Moje "nad powierzchnią" to jest jakieś 1/5 lub 1/6 średnicy wylotu. Pozostała część jest pod pow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywiercilem ta dziurke i wlasnie daje duzo - albo nie myslimy o tym samym. woda w przypadku wylaczenia pompy splywa tylko do poziomu tej dziurki, tzn kilka litrow, na tyle spokojnie jest miejsce w sumpie.pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę również całą objętość komina. Ja miałem kiedyś taki przypadek: Z jakiejś przyczyny wiecej wody napływało do komina niż z niego wypływało. System uzupełniania wody uzupełniał ją cały czas. Jak zobaczyłem co się dzieje to miałem komin wypełniony wodą.Po wyłączeniu pomp w sumpie zostało jakieś 5mm wolnego szkła. Przypadkiem się okazało, że sump jest wystarczająco duży. Gdybym miał dziurkę wywierconą pod powierzchnią to miałbym mokrą podłogę. No ale ja mam duży komin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.