Skocz do zawartości
zeus1314

Reefmax by zeus1314

Rekomendowane odpowiedzi

Stało się dnia 10.08.2011 w godzinach wieczornych został zalany baniaczek dzięki pomocy kolegi boft na razie dojrzewa wsadzone do środka około 15 kg żywej skały zakupionej w akwa-marin oraz woda z działającego zbiornika też od oliwiera.

Teraz tylko pomiary i jeszcze raz pomiary zdjęcia pewnie dzisiaj wieczorem. Jak na razie ze skałki wylazł tylko ślimak i krab pustelnik wężowideł jak na razie brak czas pokaże :coffee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stało się dnia 10.08.2011 w godzinach wieczornych został zalany baniaczek dzięki pomocy kolegi boft na razie dojrzewa wsadzone do środka około 15 kg żywej skały zakupionej w akwa-marin oraz woda z działającego zbiornika też od oliwiera.

Teraz tylko pomiary i jeszcze raz pomiary zdjęcia pewnie dzisiaj wieczorem. Jak na razie ze skałki wylazł tylko ślimak i krab pustelnik wężowideł jak na razie brak czas pokaże :coffee:

no to gratulować. :-)

Swoją drogą sporo masz tej LR. Ja mam u siebie ok. 9,5 kg. a już nie ma za bardzo gdzie skałek ze szczepkami korali stawiać. Inna sprawa że mam dosyć lekką LR (mocno porowatą)

Wrzuć jakieś fotki - zobaczymy jak to wygląda.

pozdrawiam


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogę dodać zdjęć bo mi serwer wywala nie wiem czemu możecie pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piekna skała


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszkę musieliśmy z boftem pogrzebać u oliviera ale warto było bo była nowa dostawa skały i naprawdę było z czego wybierać zobaczymy jak się to wszystko rozwinie miejmy nadzieje że nie będzie jakiejś wielkiej plagi zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny ślimak :)

Na początek nie przesadzaj ze świeceniem, na kilka tygodni wstrzymaj się z pierwszymi podmiankami a kto wie... może tak jak i ja (odpukać) unikniesz plag.

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny ślimak :)

Na początek nie przesadzaj ze świeceniem, na kilka tygodni wstrzymaj się z pierwszymi podmiankami a kto wie... może tak jak i ja (odpukać) unikniesz plag.

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na razie tylko ślimak i nic innego nie wyłazi, światło tylko dwie godzinki dziennie woda coraz czystsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo widzę że kotek ma ochotę na owoce morza :D

a tak na serio baniak super :)

PS kot też niczego sobie :D


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki w przyszłym tygodniu pewnie jakieś rybki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

img455446.jpg

img4465c.jpg

img4442j.jpg

img4426p.jpg

img4350w.jpg

img4310c.jpg

img2507m.jpg

img2461rt.jpg


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że ryby trzeba karmić codziennie...

Nie wiem czy na ryby nie jest za wcześnie bo zbiornik jeszcze raczej nie jest na tyle stabilny.

Jeśli masz już listę wymarzonych zwierzaków to zacznij od tych mniej wymagających nie produkujących przy tym g**** pozwoli ci to uniknąć nadmiernego rozrostu glonów tak by ekipa czyszcząca mogła się wyrobić ze swoja robotą.

poza tym jak na początek całkiem niezłe ułożenie skały i przepiękne ślimaki :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiem na razie ostrożnie z rybkami chyba jeszcze krabika kupimy.

ślimaki się udały, a na drugim zdjęciu krewetka akurat zrzucała ubranie ale troszkę za późno się zorientowaliśmy i było już po wszystkim , co za widok :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, widokow ciekawe wiele jeszcze przed Wami

slyszalem ze wezowidla potrzebowales. masz juz?

no ryby... jak zobaczysz ze parametry PO4 NO3 sa stabilne

krab jesli pustelnik to sredni wybor, bo i tak sie go pozbedziesz za jakis czas :) RM za mały na tego łobuza i morderce

pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się zapowiada :welcome:

Szczepka z tymi kijkami wygląda jak wybiedzony jeżowiec :harhar: hehe

luft dlaczego pustelnik to łobuz i morderca?


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj niekoniecznie krab pustelnik to łobuz i morderca (no prócz ślimaków bo te mi zjadł nie powiem że nie) ale u mnie na przykład w poprzednim akwarium zjadł wszystkie glony kulkowe :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wężowidła są boft wczoraj wieczorem wpuścił do baniaka i tyle je widziałem może koło wieczora wyjdą do jedzenia, ale jak się wystraszyłem jak krewetka nie chciała jeść a potem co widzę mam dwie krewetki tylko jedna pusta w środku powiem wam, że widok niesamowity pierwszy raz coś takiego widziałem Żona mówi, że kreweciara chyba zachorowała a tu zmiana ubranka super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołożyłem kilka szczepek od bofta a i wreszcie pierwsza rybka (błazenek) trafiła do baniaka czekam jeszcze na kilka szczepek może dzisiaj dotrą zdjęcia wieczorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.