Skocz do zawartości
szarykruk

Błazenki-ikra

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu agresja błaznów stała się uciążliwa, ale nie umiałem znaleźć "powodu", aż do dzisiaj : )

Jak znalazłem to uwieczniłem:

ikra1.jpg

ikra2.jpg

Jak na razie ciężko mi będzie wykarmić maleństwa, ale ciesze się, że ryby nie narzekają na warunki u mnie : )


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz błazenki własnej produkcji??:D:P Pozdrawiam i powodzenia życze przy wykarmieniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę próbować : )


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulację i powodzenia :clap:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu oczy zaczęły błyszczeć, artemia wczoraj się wykluła : ) nie zabieram się zbyt profesjonalnie za odchowanie ich, ale od czegoś trzeba zacząć. Trzeba się jeszcze sporo pouczyć, tym bardziej dzięki za życzenia powodzenia.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Gratki :)

Relacjonuj przebieg zdarzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będę obserwował postępu :) a znasz dokładnie datę złożenia?? bo tak można mniej więcej ustalić kiedy nastąpi wylęg by się przygotować po zapadnięciu zmroku na połów młodych :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę już za późno, ale skoro się trą, to zdążysz na następne tarło. Zakładaj hodowlę fito, artemii i wrotki, a sukces masz gwarantowany.

Do wylęgu najlepiej przełożyć skałkę z jajeczkami do innego zbiornika (o ile to możliwe), wtedy nic nie będziesz musiał wyławiać.

W akwarium hodowlanym nie dawaj żadnej pompki cyrkulacyjnej, zwłaszcza typu powerhead z gąbką, bo ci gąbka całe fito "zje" i narybek padnie z głodu. Napowietrzacz wystarczy. Najważniejsze pierwsze dwie doby, gdzie narybek powinien praktycznie pływać w fitoplanktonie.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek ikra była, w sobotę rano już nie. Obserwowałem do 3 godzin po zaciemnieniu i ikra była. Błazny bardziej zainteresowane, non stop przy niej. Wbrew wszelkim informacjom nie wykluły się dwie godziny po zmroku, więc nie wiem czy informacje o czasie wyklucia zależnym od zaciemnienia są średnio precyzyjne, czy może coś poszło nie tak i ostatecznie ikra została posprzątana.

Szykuje się intensywnie.

Edytowane przez szarykruk
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie trą się regularnie już chyba od roku. Dzisiaj kolejne tarło.

Nigdy nie zaobserwowałem "wyklucia" (odklejenia). Wydaje mi się, ze błazny same zjadają narybek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że będzie kolejne, fito jest, artemia była/jest/będzie.

Ale, szukam wrotki (zaraz mi ktoś poprawi na nie mam wrotek :p) i szukam innego (grubszego) fito.

A co do wyjęcia skały, to nie ma szans, ale podrzucę w miejsce gdzie była ikra muszlę, może uda się oszukać.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że zjadanie ikry przez błazny następuje w momencie, kiedy w akwarium dzieje się inaczej niż dotychczas. Przykładem może być to, kiedy po złożeniu ikry codziennie siedzimy z nosem wlepionym i wypatrujemy, jak przebiega proces rozwoju młodych. Jeśli nie mieliśmy w zwyczaju codziennie "molestować" podglądactwem błaznów, to oszczędźmy im to do minimum. Jeśli chodzi o wrotkę, to skontaktuj się z forumowiczem morszczak-2009.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem po raz pierwszy udało mi się zaobserwować jedno pływające o własnych siłach młode :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.