Skocz do zawartości
R3n1

Analiza parametrów wody w twojej solniczce Online

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając Google.com na temat jak można obniżyć poziom azotanów w solniczce ( No3). Znalazłem bardzo ciekawe Laboratorium Sera . W SERA Online-Laboratorium możesz zanalizować parametry wody swojego akwarium. Zatem będziesz stale informowany o jakości wody. Jeżeli coś nie jest w porządku, SERA Online-Laboratorium dostarczy Ci wskazówek, jak możesz poprawić jakość wody. Tekst skopiowany z strony Sera , a tu jest link do tego laboratorium

http://www.sera.de/pl/serwis-firmy-sera/laboratory.html

może początkującym osobą takim jak ja na coś się przyda :)

W dziale download znalazłem ciekawy pdf dla początkujących godny uwagi na temat akwarium morskiego

http://www.sera.de/fileadmin/guidebooks_pdf/pl/RG_MEERWASSER_PL.pdf

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Start : 7/7/2012

288L [120x40x60] + sump 107L [92x30x39]

Oświetlenie - Arcadia series 3 HQI 150W x 2 + acti 54W x 2

Odpieniacz - Deltec TS1250

Obieg - Ocean runner OR 3500

Cyrkulacja - made in china SunSun 5000L/h i 6000L/h

Moje Akwarium 280L

Szukam osoby zamieszkałe w okolicach Nottingham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojaczek5

mi się podoba fajna stronka ;) po wprowadzeniu wyników pokazało że wszystko w normie super heheh :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako wielki nowicjusz podziękował :unworthy:

A ta przewodność... :question: skąd ja mam wiedzieć ile tego mam he :question: I co to za jednostka mS/cm :question:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

wyszło mi, że mogę wpuszczać ryby więc wpuściłem :)

masakra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie cos dla "dzieci"

no3 do wyboru 0 lub 10

NO2 - "Optymalna wartość(i): < 0,10 mg/"

"poczekaj z zakupem" - "Możliwe przyczyny zbyt niskiej lub szybko opadającej wartości pH: zbyt niska twardość węglanowa, zbyt duże dozowanie CO2 przez reaktor wapniowy"

taki marketing...


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż każdy na czymś musi zarabiać a dla początkującego dla którego pojęcia No2 No3 PH etc to czarna magia . Dzięki temu będzie wiedział mniej więcej na czym stoi . Przecież nikt nie każe mu kupować Bóg wie czego :). Pisałem dla początkującego nie dla zjadacza soli :D


Start : 7/7/2012

288L [120x40x60] + sump 107L [92x30x39]

Oświetlenie - Arcadia series 3 HQI 150W x 2 + acti 54W x 2

Odpieniacz - Deltec TS1250

Obieg - Ocean runner OR 3500

Cyrkulacja - made in china SunSun 5000L/h i 6000L/h

Moje Akwarium 280L

Szukam osoby zamieszkałe w okolicach Nottingham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

R3n1 sam jestem baaardzo początkującym morszczakiem i wydaje mi się że Twój tok myślenia co do początków zabawy w akwarystykę morską jest błędny.

Powinno się startować z solidnymi podstawami i w miarę możliwości na najlepszym sprzęcie na jaki nas w danej chwili jest stać.

Jak sam Napisałeś <że każdy na czymś musi zarabiać> najlepiej na nie wiedzy i na kimś kto się nie zna.

Te linki i ten programik po prostu reklamują produkt danej firmy i wprowadzają nie doświadczonych ludzi w błąd.

Pozdrawiam

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe mi też wyszło że mogę wpuszczać ryby, ale wiedziałem że to ma na celu do zachęcenia kupowania specyfików z tej firmy pod spodem i tak pisze co dozować itp. taka zabawa według mnie to jest to laboratorium.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie raz spotkałem się na tym forum z pytaniem mam takie parametry czy to już czas żeby ...........

Co do zachęty kupna ich produktów well można kupować jak ktoś chce a można też nie kupować każdy robi jak ze chce dałem linka bo myślałem że może się przyda . Na przykład ja nie mam zamiaru pisać codziennie czy to już czas :p chodź właśnie moje akwarium powtórnie dojrzewa po przeprowadzce . Oj ta przeprowadzka można by pisać a pisać :D ale to nie ten dział i nie ten post.Jak to się mówi Ciężko komuś dogodzić :D zawsze znajdą się za i przeciw ja tam nie patrze na to co oni oferują. Na razie nie jestem do tego zmuszony . Jeżeli np nie znajdę na tym forum lekarstwa na problemy z którymi może będę się borykał wtedy mogę skorzystać z chemii , która oni oferują .


Start : 7/7/2012

288L [120x40x60] + sump 107L [92x30x39]

Oświetlenie - Arcadia series 3 HQI 150W x 2 + acti 54W x 2

Odpieniacz - Deltec TS1250

Obieg - Ocean runner OR 3500

Cyrkulacja - made in china SunSun 5000L/h i 6000L/h

Moje Akwarium 280L

Szukam osoby zamieszkałe w okolicach Nottingham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co masz codziennie się pytać czy już czas na rybki? Skoro czytałeś o cyklu azotowym(zakładam, że tak było:) ) to powinieneś wiedzieć, że czas na ryby nadchodzi wraz z zejściem NO2 i NH3 do niewykrywalnych wartości i kiedy ten stan przez 'chwilę' będzie się utrzymywał.


300l rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Temat zamknięty .


Start : 7/7/2012

288L [120x40x60] + sump 107L [92x30x39]

Oświetlenie - Arcadia series 3 HQI 150W x 2 + acti 54W x 2

Odpieniacz - Deltec TS1250

Obieg - Ocean runner OR 3500

Cyrkulacja - made in china SunSun 5000L/h i 6000L/h

Moje Akwarium 280L

Szukam osoby zamieszkałe w okolicach Nottingham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.