Skocz do zawartości
Lizard

Tablet graficzny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stoję przed zakupem tabletu graficznego, z tego co wyczytałem opinie wszyscy polecają WACOM- taki na jaki mnie stać (firma ta ma tak, że im droższy tym lepszy), ale jak jest w rzeczywistości? Są jeszcze inne firmy, Pentagram, Trust, ale to dolna półka, może jest coś co polecicie? Do czego będzie służył? Photoshop, Corel, 3DS MAX, AutoCad etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, stoję przed zakupem tabletu graficznego, z tego co wyczytałem opinie wszyscy polecają WACOM- taki na jaki mnie stać (firma ta ma tak, że im droższy tym lepszy), ale jak jest w rzeczywistości? Są jeszcze inne firmy, Pentagram, Trust, ale to dolna półka, może jest coś co polecicie? Do czego będzie służył? Photoshop, Corel, 3DS MAX, AutoCad etc.

Osobiście na Wacomie nie pracowałem, ale podobno nie ma konkurencji.

Miałem Pentagrama i jeszcze coś amerykańskiego. Po przyzwyczajeniu się do pracy na nim:

- w Cadzie, bardzo wzrosła wydajność.

- w Maxie - kiepsko, wole myszkę,

- w Photoshopie - precyzyjne rysunki odpadały. Był duży skok kursora i niewystarczające rozpoznawanie nacisku, aby przerzucić się z ołówka na tablet ;)

Jeżeli teraz bym kupował to tylko Wacoma i to serie Intuos.

PZDR


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego co dokładnie chcesz robić. w sumie wacomy różnia się poziomami nacisku

- te tańsze maja 512 a

te droższe chyba 2 razy więcej i jeszcze odczytują kąt nachylenia piórka,

co podobno jest podstwa przy szkicowaniu.

oczywiscie rozmiar czyli powierzchnia też zalezy od ceny.

Mnie do prostych rysuneczków wystarczał graphire3 A5. Niestety padł po 6 latach i muszę kupić nowy. Ale ja nie rysuję, nie szkicuję, tylko czasem precyzyjnie muszę narysować falkę, zawijas, czy z grubsza oszparowac fotkę.

Z tego co słyszałam to Autocad wymaga duzych powierzchni (ale tylko słyszałam)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc :)

Co do cad'a to są to trobne szkice A5 wystarczy w zupełności. Co do szkiców, nachylenia, nacisku pen'a też te opcje nie będą potrzebne. Tak jak mówisz, czasami nie ma bata, żeby wykreślić coś myszką, potrzebuje coś do rozpoczęcia przygody z tabletem i chyba wybiore WACOM Bamboo, wyższa półka musi poczekać na korzystniejszy kurs $ :D a i umiejętności się do tego czasu rozwiną- tak myślę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Wacomy :)

Sam mialem okazje sie pobawic Wacomem Intuos 4 i naprawde piękna fajna sprawa.

Uzywa go mąz mojej siostry do 3dsmax, sam rozwazlame zaakup tego tańszego bamboo do PS, i ponoć lepiej poczekac i dozbierac kase :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Wacoma Bambo Fun do domu jak i do pół profesjonalnych zastosowań bez zrzutów, praca z tym urządzeniem jak się wie co chce się osiągnąć super. Bez zbędnych bajerów prosty i wyposażony w ciekawe i dobre oprogramowanie. :thumbsup:

Polecam z czystym sumieniem.

Pozdrawiam Robert :welcome:


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! a są w MM? chciałam kupić taki tylko z piórkiem, bez dotyku, bo iMHO zbedny bajer a w Krakowie fizycznie nie ma. anie lubie sprzętu kupować przez internet


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.