Skocz do zawartości
pawoj1

120x50x40 BEEE.....

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, dlaczego w wielu wypowiedziach na forum pojawia się stwierdzenie ze takie wymiary 120x50x40 baniaka są złe - nie wiem w utrzymaniu , wyglądzie, ..... nie bardzo wiem o co chodzi z tymi wymiarami , które przecież są standardowe jak dla akwarium ? Planuje takie założyć , a jeżeli te są nie bardzo to jakie lepsze dla zbiornika około 250 litrów ?


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja nie widzę nic złego w tych wymiarach poza wysokością... w sumie wszystko zależy od gustu, ja bym wolał zrobić krótsze akwarium ale bardziej przestrzenne, np 100x60x50 albo 80x80x50 ale jak pisałem wcześniej wszystko zależy od gustu i miejsca ustawienia akwarium w domu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko zauważ ze 50 cm to wysokość w standardzie, a przeważnie chodzi o powierzchnie dna co się wierze z lepszym ułożeniem skały i miejscem dla ryb już nie wspomnę o lepszym oświetleniu niższych części akwarium

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

wiesz 40 cm głębokości to troche mało ,ale w sumie da się to jakoś poukładać.Ja zamówiłem zbiornik 120x50x50 i też jakoś będzie ale jak bym miał miejsce to zrobiłbym 120x60x60 lub 100x60x60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko: przy dobieraniu długości zwróć uwagę na źródło światła jakie chcesz zastosować. Świetlówki mają określoną długość:) Bardzo łatwo jest o tym zapomnieć a potem masz problem z szukaniem lampy która Ci nie wystaje poza zbiornik:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez rok miałem dokładnie takie standardowe i brakowało mi głębi. Niedawno udało mi się zmienić na 90x70 i wysokość 55 i to jest to - inny świat, nieporównywalnie więcej miejsca na sensowne ułożenie skały. Przy głębokości akwa 40 cm to praktycznie jak byś nie ułożył skały to optycznie będzie ci ona "wchodziła" na frontową szybę.


330+80L z miękasami, HQI 150W+24W, Deltec APF600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przeciez pawoj1 napisal 40cm wysokosc :coffee:


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, dlaczego w wielu wypowiedziach na forum pojawia się stwierdzenie ze takie wymiary 120x50x40 baniaka są złe - nie wiem w utrzymaniu , wyglądzie, ..... nie bardzo wiem o co chodzi z tymi wymiarami , które przecież są standardowe jak dla akwarium ? Planuje takie założyć , a jeżeli te są nie bardzo to jakie lepsze dla zbiornika około 250 litrów ?

standard to 120cm długości, 50cm wysokości i 40cm głębokości, a w gwoli ścisłości to wymiary akwarium 240l a nie 250l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to 240 l , napisałem ,że chcę około 250, bardzo dziękuje wszystkim ,że poświecili swój czas i podzielili się swoimi doświadczeniami. Myślę , że Wasze wypowiedzi mnie zadowalają i temat można zamknąć.


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.