Skocz do zawartości
lukasz.s4

nasze ukwiały

Rekomendowane odpowiedzi

też mogę się pochwalić Quadricolorem tyle, że mój zupełnie nieprzeciętnie ubarwiony... nie jak większość forumowych w czerwień wpadających. Ten jest lekko różowy z przejściem do zielonego a na końcówkach "bąbli" ma dopiero kolorek intensywnie czerwony/karmazynowy. W aktynice świeci na pomarańczowo

DSC00564.jpg

potrzeba czasu w stosownym czasie na pewno się nim zainteresują :) moje też olewały ukwiała na początku po czym jeden wszedł a potem się o niego biły i do dziś go nie opuszczają :)

dsc0401re.jpg:welcome:

też mam takiego :D kilka dni temu go kupiłem i już wcina aż mu się macki trzęsą :D


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokarmiaj drobnym pokarmem, jeżeli będziesz będziesz karmił grubszym jego ramiona zgrubną i wtedy może złapać mniejszą rybkę.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karmie ją ikrą homara :) no słyszałem że może złapać rybki mniejsze ale moje ryby odkąd umieściłem tego ukwiała to omijają go szerokim łukiem, zresztą gdzieś czytałem, że ryby z rejonów gdzie ten ukwiał nie występuje omijają go i tak do końca nie wiedzą czemu pewnie chodzi o kolor ukwiału jakim go widzą ryby :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dsc0401re.jpg

a moge prosic o nazwe tego cuda? :)


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje, piekny jest ;)


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładny ukwiał w miary prosty i co najważniejsze długowieczny :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecznie pilnowanee44af873d70e45a9med.jpg83ea0cefa9e09ab9med.jpgi potworek który zabija każde życie :rant: dlatego siedzi w zielskachhttp://www.youtube.com/watch?v=QNyr4C5r04o

dlaczego potworek który zabija każde życie??


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potworkiem jest cerianthus,zjadł mi 3 rybki,wyżera plankton i parzy korale a im wiecej dostaje zeby głodny nie był tym jest większy


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby tak ale ma swój urok :) pytanie czy został złapany na gorącym uczynku czy nie?? bo zaginięcie ryb może wiązać się z 1000 innych powodów :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiele zwierząt morskich ma swój urok ale nie każde można łączyć ze sobą (może jak zbiornik ma z kilka tysięcy litrów i dużo życia)

dziś wiem że duży cerianthus nie może być z ostracjon cubicus lub innymi wolnymi rybkami albo dorosły halichoeres chrysus z małymi krabikami a po rafie nie mogą pełzać niektóre gatunki rozgwiazd,tysiące powodów owszem ale zły dobór najczęstrzy

ale pokazujmy tutaj ukwiały :)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to mój pupil (PS zdjęcie zrobione szybko bez czasu na ustawienia :D )

post-11106-0-69848100-1316359031_thumb.jpg


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witojcie... :) odnośnie ukwiałów, mam Entacmaea quadricolor i zastanawiam się czy możliwe jest że przy podziale ukwiał dzieli sią na trzy ? miał ktoś taki przypadek?


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

@ Wojtesu oby się podzielił na trzy bo chciałbym takiego małego do mojego akwarium :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też poluje na niego :D


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja quadrikolora dostałem za pomoc przy organizowaniu nowego aquamedica ;) ehhehehe

podkarmiłem drania przez dwa dni i jest intensywnie pomarańczowy! ;) nie tak jak na zdjęciu był blado różowy (co prawda nie potrafię ustawić dobrze aparatu) a i podkarmiam czerwonym planktonem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też pokażę swojego Hetearactis Crispa jakieś 35/35cm :whistle:

post-9303-0-57952900-1316987143_thumb.jpg


szkło: 120*60*60, sump: 90*30*30, 2*120 W LED+2x54w t5, cyrkulacja: 2 x jebao rw15 + obieg jebao 3500, odpieniek: White Skim 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też pokażę swojego Hetearactis Crispa jakieś 35/35cm :whistle:

no no ładny okaz z niego :)

a jak długo go już masz?? czym dokarmiasz??


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie stan taki:

najpierw pojawił się biały kolega

bialy1.jpg

potem przybył czerwony

czerwony1.jpg

Po jakimś czasie zaczęły wyglądać tak:

ikra.jpg

dwaukwialy.jpg


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no ładny okaz z niego :)

a jak długo go już masz?? czym dokarmiasz??

Witam, kupiłem go 8 m-cy temu od kolegi i od tego czasu urosło mu się około 5 cm. Dokarmiam go krewetką koktajlową raz w tygodniu + to co wyłapie sobie przy karmieniu rybek.


szkło: 120*60*60, sump: 90*30*30, 2*120 W LED+2x54w t5, cyrkulacja: 2 x jebao rw15 + obieg jebao 3500, odpieniek: White Skim 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czerwony2.jpg

tu lepiej widać aktualną wielkość czerwonego

ps: jakość- na szybko telefonem wczoraj zrobiłem aby wrzucić tutaj


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.