Skocz do zawartości
lukasz.s4

nasze ukwiały

Rekomendowane odpowiedzi

juz gdzies to slyszalem :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak kilka postów wcześniej :) na razie mój ukwiał jest na diecie bo za bardzo urósł i teraz karmię go rzadziej ale jak nastąpi ta chwila to nakręcę proces karmienia :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie ten ukwiał nie jest mój, ale niedługo będzie :) Najlepiej oglądać w HD na pełnym ekranie. Wyobrażam sobie małą kostkę ze 150L specjalnie dla niego, może ew. jeszcze inne odmiany barwne tego ukwiała, a jest ich w międzyczasie trochę.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja właśnie dzisiaj przywiozłam taki egzemplarz - chorowałam na niego i wreszcie jest. :thumbsup:

post-13606-0-65434400-1327777272_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie ten ukwiał nie jest mój, ale niedługo będzie :) Najlepiej oglądać w HD na pełnym ekranie. Wyobrażam sobie małą kostkę ze 150L specjalnie dla niego, może ew. jeszcze inne odmiany barwne tego ukwiała, a jest ich w międzyczasie trochę.http://www.youtube.com/watch?v=gT2jeGcjPkU&feature=player_embedded

widziałem już ten filmik ukwiał piękny tylko ma jedną wadę niestety :( czasem lubi zjadać swoich podopiecznych :(

PS no niedawno widziałem piękną wersję ale kosztował 2000 zł :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi chodzi po głowie kosteczka tylko z jednym ukwiałem ( cukierkiem ) takim jak pokazałeś na filmiku i kilkoma błazenkami. Może w tym roku coś takiego odpalę.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na pewno ciekawie to będzie wyglądać taki ukwiał piaszczyste dno i jakieś stadko błazenków ciekawy pomysł


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po dlugiej nieobecnosci na forum.

Wszyscy pokazuja to i ja dorzuce pare fotek moich ukwialkow.

Pierwszy meiszkaniec akwarium i ulubieniec dzieci Mietek, juz dosc pokaznych rozmiarow:

post-11676-0-89693000-1327785426_thumb.jpg

Blizniaki Entacmea Quadricolor:

post-11676-0-66798800-1327785531_thumb.jpg

Kilka miesiecy minelo od podzialu i zbieraja sie ponownie. Juz niedlugo beda 4.

post-11676-0-22568600-1327785649_thumb.jpg.

Blazny siedza caly czas w ukwialach i nie chca nawet lba wychylic za jedzeniem - kradna to co zlapie ukwial cwaniaczki.


300 litrow: 120x50x55h przod i bok opti, swiatlo 2x150HQI+2x54T5, ok. 40 kg LR, 10kg zwirku koralowego, sump ok.70 l.,odpieniacz LGM 450, obieg Eheim compact 2000, cyrkulacja 2 x Koralia 5200

3881_3881.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak wygląda mój ukwiał który zaczyna się już panoszyćpost-13406-0-36284900-1327927235_thumb.jpg


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja - minęły 3 dni i mój Pinki wygląda tak (swoją drogą trochę tam ciasno... :thumbup: ):

post-13606-0-91848800-1328042399_thumb.jpg

post-13606-0-54206500-1328042454_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z obietnicą moje karmienie ukwiała :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0d051e59aed7bdd0med.jpg

świeży import ,mam nadzieje że się przyjmie :)

jednak piękna bidula przeszła mi na wielką rafe :bang head może kolejna aklimatyzacja w nowym zbiorniku go dobiła ,ale za to co się póżniej działo ,clarkii które w nim mieszkały przepędziły ocellarisy z czerwonego :ouch: i zajęły go tylko dla siebie,ja mam wygodnie bo moje kazde błazenki karmią ukwiała same,nawet jeżeli on tego nie chce :) , ciekawe czy wielkość u ryb wygrywa czy siła desperacji o przetrwanie ?

i tak pół dnia :)

a wcześniej wyrwała obiad z innego ukwiała

6785e2e7c5d1e9a9med.jpg

i teraz mam problem,brakuje mi jednego ukwiała :( dla ocellarisów


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny ten ukwiał, mój quadricolor taką przekąskę pożera w ciągu dosłownie kilku sekund.

Ostatnio gdzieś przepadła babka :(

post-8617-0-62112900-1331424196_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to moja czerwień

post-11383-0-46545100-1335014946_thumb.jpg


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d0d915bdafb108femed.jpg

mam nadzieję że nie skończy tak jak poprzednik

teraz dopiero zobaczyłem jak urósł ,szkoda że się nie dzieli

81a041dbd93f025emed.jpg

i nowy nabytek,już ma mieszkańca,przepędzony przez błazny z ukwiała krabik ma nowe schronienie :thumbup:

e66cee80d1776011med.jpg

brak tylko partnera(ki) na figle bo miejsca miałyby dość :D


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz dopiero zobaczyłem jak urósł ,szkoda że się nie dzieli

81a041dbd93f025emed.jpg

i nowy nabytek,już ma mieszkańca,przepędzony przez błazny z ukwiała krabik ma nowe schronienie :thumbup:

e66cee80d1776011med.jpg

brak tylko partnera(ki) na figle bo miejsca miałyby dość :D

Piękne są te Twoje zwierzaki...........ale warunki masz również nieprzeciętne. Mało jest osób, które potrafią zadbać o nie tak jak Ty. Zresztą tak sobie myślę, że niektórzy eksperci potrzebowaliby masy urządzeń i całej siłowni technicznej aby pociągnąć ten zbiorniczek ;) Pozdrawiam.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echindorus -oj tam,oj tam , :)

kupiłem w sklepie był brązowy z zielonkawymi koncówkami,u mnie jest seledynowy,

wstydliwie wysuwa się w nowym miejscu,stynkę capnął ale w całości nie chce się pokazać ,poczekamy

7e55edfd87532416med.jpg


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wieczorem wrocilem do domu a tu jeden kardynalek przyklejony do pompy :( jak wylaczylem pompe , rybka jeszcze zyla, ale widac bylo ze ledwo co plywa. gdy zobaczylem ze dobiera sie do niej krewetka, wiedzialem ze cudu nie bedzie. poszedlem po pojemniczek by ja odlowic.... gdy wrocilem, rybka zaja sie juz ukwialek.

p1090682.jpg

p1090684.jpg

p1090685.jpgp1090686.jpg

p1090687.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety tak już bywa że jak ryba pada a ma się ukwiała to one od razu pac i przez miesiąc nie trzeba ich karmić tak już w przyrodzie jest jak coś pada zostaje od razu zjedzone


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w szoku bylem, bo jeszcze plywala, ale jak dotknela ukwaila, to ja tylko wyprostowalo i koniec.... co te ukwialy wypuszczaja zeby zwabic ofiare??? na koniec to co juz ukwial nie dojadl, wciagnely kraby i krewetka, po rybce zostalo wspomnienie i kilka fotek. gdybym tego nie widzial to zglosilbym tajemnicze znikniecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem w sumie to nie wiem czy mam z quadri czerwonym, W ciągu dnia się mocno pompuje, nie na wszystkich ale na większości ramion ma bąbelki. Ale tylko wieczorem zacznie lampa przygasać to robi się malutki i zwiędły, błazenek sie wkurza bo nie może w nim spać jak jest taki zdechnięty. Nie wiem w czym problem. Zauważyłem że też robi się taki zdechnięty jak mu podam krewetke koktailową, i krewetka lysmata aamboinensis wyszarpuje mu jedzenie.

Sorry za jakość zdjęć, ale na niebieskim świetle z włączoną latarką i telefonem.

2.jpg

1.jpg

Edytowane przez jerzyk (wyświetl historię edycji)

120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

To może i ja się pochwale swoim maleństwem .

Ukwiał wielkości pięciogroszówki ^^

d*py nie urywa ale jest ;p

post-23624-0-23773800-1429473323_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę Cię pewnie zmartwię ale ten ukwiał wygląda jak moje majano których mam kilka sztuk i nie mogę się pozbyć.

Jeżeli masz dobry dostęp to usuń to dopóki się nie rozpleniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie wygląda jak majano poproszę jeszcze inne zdjęcie i nie usuwaj tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.