Skocz do zawartości
lukasz.s4

nasze ukwiały

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawia mnie że quadri które pokazujecie mają takie bąble a niektóre nie ktoś wie dlaczego?? kiedyś ta kwestia była poruszana że to niby karmienie tak powoduje ale mój może dwa razy przez chwilę miał takie bąble teraz po jedzeniu tylko się kurczy nabiera kolorów i tak spędza 2-3 dni po czym znów staje się duży


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój pięknie pompuje kulki może ze 2 razy miał proste końcówki, natomiast co do jedzenia to jak podam mrożonkę to kurczy się na jakieś 5 min i wraca do poprzednich rozmiarów.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój po jedzeniu wygląda zazwyczaj tak potem prostuje końcówki ale kulek nie robi i nie wiem dlaczego czy to inna odmiana czy coś innego

post-11106-0-75130200-1325448944_thumb.jpg


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Jutro jadę po quadicolora to będzię mój pierwszy ukwiał aż się boję że poparzy wszystko.Jutro wstawię fotkę :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też się bałem ale dałem go w odpowiednie miejsce i mi nawet nie chodzi dokarmiam go i siedzi tam gdzie mu dobrze :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój pierwszy ukwiał aż się boję że poparzy wszystko.Jutro wstawię fotkę :welcome:

u mnie quadri usadowił się bezpośrednio przy Catalaphylli niestety musiałem ją przestawić w inne miejsce gdyż quadri mocno stresował LPS-a, a za tym poszło przemeblowanie baniaka w 50% :D


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Mój nowy dobytek.Narazie sobie spaceruje łobuz jeden

sorki zdublowały się posty :unworthy:

Zaradzilim :)

mintaj

post-10982-0-46236800-1325517544_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki zdublowały się posty :unworthy:

witamy w klubie :thumbup:


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje quadri też niestety niechętnie bąblują :/ (niestety aparatem nie potrafię w 100% oddać ich naturalnego koloru więc za pomocą PS trochę zwiększyłem wysycenie orbazu - teraz wyglądają tak jak w rzeczywistości gołym okiem)

p1010010vle.jpg


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

ciężko skubańcowi zrobić ładną fotkę :wallbash:

gallery_9946_1695_240655.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy dobytek.Narazie sobie spaceruje łobuz jeden

o jak tam ukwiał dalej chodzi czy już siedzi w jednym miejscu??

moje quadri też niestety niechętnie bąblują :/ (niestety aparatem nie potrafię w 100% oddać ich naturalnego koloru więc za pomocą PS trochę zwiększyłem wysycenie orbazu - teraz wyglądają tak jak w rzeczywistości gołym okiem)p1010010vle.jpg

mamy takiego samego ukwiała :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasz.s4 a u Ciebie też są problemy z bąblami? jakie masz z nim doświadczenia? ja swoje mam dopiero pół roku


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy dobytek.Narazie sobie spaceruje łobuz jeden

i jak tam ukwiał już na swoim miejscu??

lukasz.s4 a u Ciebie też są problemy z bąblami? jakie masz z nim doświadczenia? ja swoje mam dopiero pół roku

no u mnie też jest z tym problem 2-3 razy po karmieniu mam bąble a teraz już w ogóle się nie pojawiają


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa z tym bąblowaniem ukwiałów . Mam podobny problem (brak takowych) ale nad tym pracuję.

Ciekawe czy ktoś poda jaka to przyczyna. Czy jest możliwe podanie takiej przyczyny ?

Może to być tak jak z cyjano zdaje się nam że wiemy, ale tak nie do końca.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to po prostu kwestia gatunku??


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Ukwiał pochodził i już siedzi 2 dzień w jednym miejscu.Karmię go i ładnie się pompuje.

Szybko quadi rosną??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak karmisz to tak będzie dość szybko rosnąć zresztą zobacz sobie moje filmiki w tym dziale jak mój ukwiał urósł a karmię go raz w tygodniu a rośnie jak na drożdżach :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa z tym bąblowaniem ukwiałów . Mam podobny problem (brak takowych) ale nad tym pracuję.

Ciekawe czy ktoś poda jaka to przyczyna. Czy jest możliwe podanie takiej przyczyny ?

Może to być tak jak z cyjano zdaje się nam że wiemy, ale tak nie do końca.

a trzeba bylo wziac moj :harhar: :harhar:

mysle ze to tylko kwestia gatunku ukwiala, wiele kiedys pisalismy o bablach na koncach tipow i jedne je maja a inne nie , i wydaje mi sie ze nie jest to wina np zlego karmienia itp , ja mojego od ponad pol roku nie karmilem a wygladal przepieknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje (ale tylko wydaje) że to może być kwestia oświetlenia... po prostu ukwiały u kolegów w większych baniakach które siedzą pod lampami hqi 250W może dostają więcej światła niż z mojego skromnego 150W i to do tego w rogu baniaka? bo karmienie chyba nie ma wpływu, swoje akrmię regularnie- znajomy nie karmi i ma bąble....


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje (ale tylko wydaje) że to może być kwestia oświetlenia... po prostu ukwiały u kolegów w większych baniakach które siedzą pod lampami hqi 250W może dostają więcej światła niż z mojego skromnego 150W .

nie masz racji....Mój ma bąble nawet jak jest włączone nocne oświetlenie.

To jest kwestia gatunku.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się jednak że to kwestia gatunku bo ja jeszcze nie widziałem na fotkach mojego ukwiały z bąblami po karmieniu czy na głodzie wydłużają się tylko macki i to wszystko próbowałem już wszystkiego

ostatnio widziałem małego quadri (zielony) taki no max 5 cm i miał same bąble dlatego ja coraz bardziej myślę że to gatunek jest istotny a nie oświetlenie czy karmienie


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trafiłem wczoraj w sklepie takiego malucha:

host.jpg

host1.jpg

host2.jpg

od razu wskoczyly do niego błazny i męczą go na maxa.

- czy to E. quadricolor?

- w którym miejscu go posadzić zeby nie spacerował?

- czy go nie zamęczą klałny? (bo jest malutki a one ogromne)

- jest na nano-reef.pl jakiś dobry post o tych ukwiałach, bo jak szukam to sa tylko na sprzedaż

dzieki

pozdrawiam

Edytowane przez zachu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki to ukwiał ciężko powiedzieć bo słabo widoczny jest

spacerować i tak będzie tam gdzie mu wygodnie niestety (taki urok już ich :) )

co do postów wystarczą informację które znajdziesz tutaj czyli karmić od czasu do czasu i tyle :)

PS błazny go nie zamęczą


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem go dzis nakarmić krewetką, a ten ukwialek nie chcial jej nawet chwycić :( nie leipiła się do nie go.

Jak mialem kiedys snakelock'a

0.JPG

to normalnie tak mocno lepil ze niechcial sie puscic od bambusa na ktorym podawalem papu natomiast klałny trzynaly sie od niego z daleka,

Myslicie ze jak zgłodnieje to zacznie lepic, czy moze cos jest z nim nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego nie karmię i bąble ma w ciągniu dnia cały czas. Spacerów też nie było.


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.