Jump to content

pawelchgdansk

Klubowicz
 • Content Count

  233
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Paweł
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Gdańsk
 • Akwarium
  się robi

Recent Profile Visitors

1468 profile views
 1. Ja po miesiącu bez ryb po odinozie wpuściłem nowe. Nic nie wyszło.
 2. Będzie ktoś tak miły i może mi przetestować wodę testem na amoniak? Oczywiście podjadę gdzie będzie trzeba...
 3. Kolejne ZOA lecą. Wygląda jak by im gniły główki.
 4. Nie zauważyłem u siebie asterin. Sytuacja się pogorszyła. Kolejne zoa znikają w oczach. Sarco i Quadri strzeliły focha i się nie pompują.
 5. NO2,3 i PO4 były wyzerowane. Od jakiegoś czasu więcej karmie i coś zaczyna się pojawiać na testach. Natomiast "ścięło" je jednego dnia i wyglądają coraz gorzej.
 6. A bo byście chcieli od razu wszystko wiedzieć Parametry podstawowe w normie. Propozycje problemu: 1. Po powrocie z urlopu i zrobieniu testów miałem słabe parametry Ca 300 i Mg 1100. Doprowadziłem do prawidłowych w 3 dni. Kh w tym okresie 7-8. Za szybkie zmiany? 2. Odpaliłem niedawno refugium. Padły mi wszystkie glony za wyjątkiem makaronu. Poszło coś w wodę? 3. Za wysoka temp. w ostatni czasie. 29 maks przez dwa dni. Reszta obsady bez widocznych problemów.
 7. Rozpuszcza się mi mała kolonia ZOA. Czego może im brakować do szczęścia?
 8. Dla mnie to one są zielone Pewnie glony
 9. Z okazji pojawienia się alg wapiennych mała aktualizacja. Okres burzliwego dojrzewania po przeniesieniu z mniejszego zbiornika mogę uznać za zakończony. Zarośnięte przez glony zoa wracają do formy. Jedyne co marudzi to milka. Raz poleci trochę od dołu a później od góry lub na odwrót. Parametry NO2,3 i PO4 wyzerowane od dłuższego czasu. Skręciłem do minimum odpieniacz i delikatnie zwiększyłem karmienie - czekam na efekty.
 10. Witam po przerwie. W końcu udało mi się zorganizować "normalnego" sumpa. Zdecydowanie największy problem to prąd, kable i inne podobne. Następnym razem będzie lepiej W samym zbiorniku niewiele się dzieje. Dojrzewa. Połacie zielonych glonów już się nie powiększają. Mam nadzieję, że niedługo zaczną się cofać. Po przenosinach miałem bardzo mocny zakwit, później ospa, która skończyła się zgonem dwóch błaznów i decory. Jutro postaram się wrzucić górę.
 11. 2xcoralplus mam u siebie. Ogólnie jest ... naturalnie. Nie ma efektu fluo przy takim zestawieniu. Ja u siebie dopalam ledami RB.
 12. Witam,

  czy bym mógł prosić o nr telefonu , kolega jest zainteresowany lampą ale nie ma go tu na forum i by z Panem się skontaktował  .:)

   

  1. Żabka86

   Żabka86

   Witam,

    

   i jak da rade z ty nr telefonu 

  2. pawelchgdansk

   pawelchgdansk

   530355055

    

  3. Żabka86

   Żabka86

   dziękuje przekaże

    

×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.