Jump to content

pawelchgdansk

Klubowicz
 • Content Count

  243
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Paweł
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Gdańsk
 • Akwarium
  się robi

Recent Profile Visitors

1855 profile views
 1. Lekko ponad rok od zalania...
 2. W białej odmianie nie nowej ECOTECH RADION XR15 G5 PRO LAMPA LED 90W Światło dwa dni po montażu skręciłem ponieważ spaliłem euphylie.
 3. Do napisania tego posta zainspirował mnie wpis z facebooka z redsea. Mianowicie zauważyłem u siebie podobną przypadłość. Moje zoa mają w tym momencie bardzo długą stopę. Sytuacja taka ma miejsce od momentu zmiany oświetlenia. Wcześniej miałem 2x54 W w świetlówce plus kilka watów LED RB. Przy takiej konfiguracji praktycznie zoa nie miało stopy, można powiedzieć, że oblewały skałę. Teraz, po zmianie na Ledy 2x nowy radion w białej odmianie ustawiony na ok 40% każdy, zoasy mają bardzo długie nogi. Zbiornik mam 150 litrów wysokości 40 cm. Twierdzę, że światła jest dużo a w szczytowym momencie dnia wręcz jest bardzo jasno. Czy myślicie, że mogę mieć za mało światła? Wszystko ma przyrosty - zoa, LPS i SPS. Zdjęcie zapożyczone ale tak to też u mnie wygląda.
 4. Panie i Panowie, Niżej link do mojej ankiety. Anonimowa. Potrzebny czas ok 2 minut. Potrzebuję na uczelnię. Nie służy do osiągnięcia korzyści majątkowych. WIELKA PROŚBA. Ankieta - link
 5. Miałem. Nie polecam. Za głośna. Nie ma praktycznie radiatora. Inna kwestia to, że 60 cm nie doświetlisz 45 cm, może 50 cm optymalnie.
 6. Zmieniłem lampę z T8 na Radiona. Wydaje mi się, że przypaliłem kilka korali. Mogę im jakoś pomóc? Oczywiście światło skręciłem. Reakcja jest różna. Euphylia cześć polipów ma białą, druga nie polipuje. Twardsze pokryły się nalotem - chyba zrzucają zooksantelle. Miękasy zadowolone.
 7. Ja wyciągałem skałę. Próbowałem na haczyk. Dużo brakowało
 8. Czy można prosić o porady ws wyników ICP.
 9. Ja po miesiącu bez ryb po odinozie wpuściłem nowe. Nic nie wyszło.
 10. Będzie ktoś tak miły i może mi przetestować wodę testem na amoniak? Oczywiście podjadę gdzie będzie trzeba...
 11. Kolejne ZOA lecą. Wygląda jak by im gniły główki.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.