Jump to content

pawelchgdansk

Klubowicz
 • Content Count

  221
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Paweł
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Gdańsk
 • Akwarium
  się robi

Recent Profile Visitors

1250 profile views
 1. 2xcoralplus mam u siebie. Ogólnie jest ... naturalnie. Nie ma efektu fluo przy takim zestawieniu. Ja u siebie dopalam ledami RB.
 2. Witam,

  czy bym mógł prosić o nr telefonu , kolega jest zainteresowany lampą ale nie ma go tu na forum i by z Panem się skontaktował  .:)

   

  1. Żabka86

   Żabka86

   Witam,

    

   i jak da rade z ty nr telefonu 

  2. pawelchgdansk

   pawelchgdansk

   530355055

    

  3. Żabka86

   Żabka86

   dziękuje przekaże

    

 3. Tymczasowo jest akwa od mieszania soli...
 4. https://pl.orphek.com/or2-150-120-90-60-reef-led-lighting/ Jest nowa wersja nr 3.
 5. Praca wre. Stan na zdjęciu. Aktualnie kleję skały w konstrukcje. Dumam nad oświetleniem - potrzebuję lampy długiej na 80-90 cm. Mocno zastanawiam się nad belkami Orphek. Brak sterowania to jedyny minus. Odpieniacz będzie Aqua Medic powerflotor.
 6. Korona odpada. Ledy wiszą za wysoko, a przynajmniej takie typu Kessil itp. Niżej propozycja sumpa i widok ogólny szafki. Prośba o opinie doświadczonych kolegów. Zgodnie z obiegiem: 1. odpieniacz + 2. bubble stop + siporax w 80 3. refugium 4. powrót Jeżeli chodzi o szafkę to z prawej balling z lewej dolewka.
 7. Rozpoczynam kolejną przygodę. Zbiornik 140 litrów - 100x35x40, niestety na większy (na dzień dzisiejszy ) nie dostałem zgody od żony. Zbiornik używany, szyba 10 mm, całe opti, komin lacobel 6 mm robię samemu, powrót poza akwa, spływ i rewizja po 25mm, tło czarne. Rama stalowa 20x20x2 jak na rysunku, w planie szafka biały mat., bez pleców. Sump - tutaj będę myślał, liczę na pomoc. Odpieniacz - musi być cichy Lampa - najgorsza decyzja, walczę wewnętrznie czy LED czy 3 lub 4 x 39W w T5. Na dzień dzisiejszy irytuje mnie wysoko powieszony Led i pokój cały w niebieskim kolorze. Skała w głównym planuję RRR, do sumpa pójdzie ożywiona MR z aktualnego zbiornika rozwalona w mniejsze kawałki, piasku nie będzie. Mam nadzieję, że w najbliższy weekend pójdę do przodu z tematem.
 8. Dokładnie. 2x25 w kominie, powrót poza. Mam zamiar nie kleić rur spływu i rewizji co by w razie wojny można było je wyjąć i podziałać w kominie.
 9. Ja jutro wiercę więc dam znać
 10. Widziałem w obi koronki diamentowe po ok 50zł. Na rysunku na opakowaniu było szkło.
 11. Mam pytanie. Lepszym rozwiązaniem jest wiercenie w akwarium otworów pod śrubunki czy skorzystanie z dobrodziejstwa jakim jest pudło przelewowe?
 12. Jak to po co mierzyć NO2? Ja mam aktualnie problemy a winę zwaliłem na nową lampę. Sprawdziłem NO2 - 0,4.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.