Skocz do zawartości
delek

Mój baniaczek 91l

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie po 3 tyg gdy mialem akwa 30l postanowilem zbudowac sobie wieksze 91 l ( 52x45x42)

Skały jest okolo 12 kg i 9 kg piasku , skała byla z dojżałych zbiorników.

Niedawno robilem testy twardosc wody wyszła mi 7 a fosforany okolo 0,35 (robione jakis 1,5 temu)

Baniak zalałem wodą z dojzałego akwa 23 lipca.

Odpieniacz resun

2 pompy resun 2000

Kaskada

Lamy aquaela 3sz 2x11w

Ledy nocne

Linki do zdjec

http://w71.wrzuta.pl/obraz/powieksz/5nBU6RxPeXU

http://w71.wrzuta.pl/obraz/powieksz/3FnpCZEr7F0

http://fotohub.pl/view/31f9c6b23810f2bb7ee83cbfa8376557

Doszly mi jeszcze 2 blazenki , i krwetka debiluis

Planuje zrobic suma myslicie dobry to pomysł? jak tak to jakie wymiary jego?

Aha i zasolenie okolo 1,024

Macie jakies uwagi smiało pisac;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne ułożenie skały.

Oświetlenie masz troszkę słabe. Tworzę podobną kostkę i wiem że nie jest łatwo o coś sensownego więc proponuje rozejrzeć się za jakimiś LEDami.

Po co kaskada ? Jak pojemnik na wkłady filtracyjne?

Sump świetna sprawa, w takiej kostce grzechem jest zagracać zbiornik sprzętem :)

Możesz wrzucić jakieś foto z boku ?


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wrzuce dzis wieczorem, kaska od zesrtawu aqualea 1200l model FZN-3 ( i tam jest pol filtr i pol wkład filtracyjny)

Co do oswietlania mysle dozucic w przyszłosci ledy albo cos jeszcze nie wiem , narazie mam to wszytsko ladnie rosnie i sie rozwija:)

A sumpa to jaki rozmar polecasz

A zdjecia zaraz wrzuce;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaje fotki tylko szybki troche brudne;)

http://w748.wrzuta.pl/obraz/powieksz/5rIQEsw4m5M

http://w748.wrzuta.pl/obraz/powieksz/3WmxZxMiD5Y

http://w748.wrzuta.pl/obraz/powieksz/4pI3jcqNrMW

Z tylu jest odpowiednia szczelina by byl przepływ , duzo porobilem tez szparek zeby ryby sobie plywały za skałami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...sump to swietna sprawa,zrob jak najwiekszy mozesz.Podejrzewam ze wlozysz go do szafki,wiec jestes ograniczony jej wielkoscia.za komin pewnie posluzy overflow...tutaj proponuje Ci kupic,zrobic,zlecic pudelko z dwoma srubunkami,jeden jako splyw a drugi jako rewizja...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda kryształ :thumbsup: i to słonko po środku :harhar:

Piękna mała rafka.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki jest to swieza rawka;) 23 lipca zalana;) ale jak narazie trzyma sie wszytsko dobrze i rosne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zalewałem swoją dzień prędzej :harhar: tylko u mnie obecnie cienko :crybaby: tylko 4 rodzaje zoa po 4-5 oczek i nic po za tym.

Ale powoli będę się rozwijał.

Życzę powodzonka :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasa! Mam nadzieję że u mnie będzie równie ładnie :)

Co to za LEDy?


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompakty 12W 12 diod cena 260zl sztuka w erybce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompakty 12W 12 diod cena 260zl sztuka w erybce

Jeśli tak jak pisałeś kupiłeś 4, to moim prywatnym zdaniem nie było to zbyt rozsądne ;) za 1000zł spokojnie miałbyś super LEDy na wypasie. Ba, nawet za 70% tej ceny ;) Tak czy siak ładnie świeci ;)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna lampe kupilem od kolegi bardzo tanio bo nie potrzebna mu jest, wiadomo jakies rabaciki i oplacalo sie, pozatym moc wystarczajaca jak namoje akwa i odrazu zauwazylem lepiej korale otwieraja sie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... panel lubusikk'a 36W - 250 zł, zasilacz 100, radiator 80, kable 10 zł ...... sterownik 150 ...... przepłaciłeś za te kompakt LEDy


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lub wersja economic :) panel 250 , zasilacz 40zł z allegro , radiator 40zł z allegro , wentylator 20zł ,wlącznik czasowy 14zł :)


a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale i tak jestem zadowolony a to jest najwazniejsze, i nawet potem latwiej tez bd sprzedac jesli cos by sie stalo ze nie moglbym juz miec. zreszta niczego nie zaluje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zgadza się najważniejsze ze jesteś zadowolony z zakupu :) i ze światełka


a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.