Skocz do zawartości
lubusikk

40x40x40 - nowa lubusikowa kostka - pytań kilka

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich forumowiczów

jako ze przygotowania do nowego projektu akwa mają się ku końcowi , mam kilka pytań

po krótce akwarium 40x40x40 z kominem , w sumpie tunze 9002 i dolewka tylko , mam kilka pytań technicznych jeśli chodzi o pompę obiegową i cyrkulację

pompę obiegową chciałem dać nj1700 - czy to nie przesada ,

co do cyrkulacji planowałem dwie tunze 6015 ale mam pewne wątpliwości ze to jednak trochę za dużo

planowana obsada to miękasy i kilka lpsów

i na koniec pytanie o planowaną obsadę :)

mam 2 plany

1) rybki tego samego gatunku - czy to możliwe w takim litrażu

2 ) Chrysiptera hemicyanea , Nemateleotris magnifica , Nemateleotris decora , Synchiropus splendidus

czy zestaw drugi ma w ogólę szanse istnienia , czytałem gdzieś ze magnifica i decora nie powinny być trzymane razem ,

pozdrawiam

łukasz


a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą kostkę. O obiegu się nie wypowiem, bo nie mam w niej sumpa. Ale cyrkulacja na miękkie i LPSy w zupełności wystarczy Koralia Nano 900 skierowana na powierzchnię (lub dwie). Co do ryb - w tej przestrzeni odpadają wszystkie agresywne terytorialnie, a więc i Chrysiptera. Mandaryn się nie wyżywi z tak małej ilości skały, jak w takiej kostce. Osobiście dla tego litrażu postawiłbym na 2-3 ciekawe babki plus jakieś atrakcyjne krewecie. A przy takiej obsadzie i sump, i odpieniacz w zasadzie są zbędne :)

Edytowane przez Radek Ch (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.