Skocz do zawartości
jedikk1

Red Sea Salt / Coral Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Swietna sol, trzyma parametry, a wyniki takie jaki napisal producent na wieku.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Używam i mogę z czystym sercem polecić choć doświadczenie u mnie nie wielkie, pół roku stosowania i za każdym razem parametry soli są takie same czyli to co jest podane na etykiecie tzn. PH, KH, Mg, zasolenie po wsypaniu danej wartości zawsze takie samo.

Wiem że też inni koledzy stosują i są zadowoleni.

Każde opakowanie ma w środku metryczkę tzn. swój nr gdyby coś nie teges można reklamować.

Pozdrawiam

Robert

Grześ mnie ubiegł.

Edytowane przez strugas (wyświetl historię edycji)

Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mi może powiedzieć czy to ta sól > odnośnik do soli :)


65x35x40h~85L, 10kg LR, 4x24w, kaskada i odpieniek DIY :D11.12.11r pękło dno :(((

100x40x50h~200L, kręci się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mi może powiedzieć czy to ta sól > odnośnik do soli :)

Witam

Napewno to nie ta sól zobacz jak w tytule jest :book:

Pozdrawiam

Robert


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Red Sea tak wyglądają:

hp_salt.png

Od razu polecam zapoznać się z programem prowadzenia akwarium według Red Sea, ładnie uzupełniają te sole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie możesz się spotkać z takim czymś, zwłaszcza w ofercie sklepów może widnieć takie zdjęcie:

2054879-pet-supplies.jpg

To stara wersja ale mimo zamówienia białego wiaderka dostałem czarne ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedzi ;) pozdrawiam Kornel

ps takie pytanie jeszcze ;D czy ktoś testował te sól z mojego linka ?


65x35x40h~85L, 10kg LR, 4x24w, kaskada i odpieniek DIY :D11.12.11r pękło dno :(((

100x40x50h~200L, kręci się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Sea tak wyglądają:

hp_salt.png

Od razu polecam zapoznać się z programem prowadzenia akwarium według Red Sea, ładnie uzupełniają te sole.

Witam

Z Twojego postu wynika że polecasz koledze zastosowanie programu tej firmy i mniemam że Stosowałeś skoro polecasz, mam pytanie czy w/w jest godny polecenia z Twojego doświadczenia czy tylko z tego co możemy przeczytać w necie.

Pytam bo ostatnio w moim baniaczku dzieją się cuda i się zastanawiam nad zakupem pow. systemu, jeżeli Używałeś to prosił bym o konkretne za i przeciw w stosowaniu tych preparatów.

Pozdrawiam

Robert


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Witam

Z Twojego postu wynika że polecasz koledze zastosowanie programu tej firmy i mniemam że Stosowałeś skoro polecasz, mam pytanie czy w/w jest godny polecenia z Twojego doświadczenia czy tylko z tego co możemy przeczytać w necie.

Pytam bo ostatnio w moim baniaczku dzieją się cuda i się zastanawiam nad zakupem pow. systemu, jeżeli Używałeś to prosił bym o konkretne za i przeciw w stosowaniu tych preparatów.

Pozdrawiam

Robert

Ja mu poleciłem zapoznanie się z programem a nie kupowanie ich produktów :) Tam w bardzo prosty i przejrzysty sposób opisano reakcje kalcyfikacji, związki potrzebne w wodzie, czego ile potrzeba i dlaczego (według badań RED SEA).

Również z tego programu dowie się że sól Coral Pro ma podwyższony poziom pierwiastków (Ca 450, Mg 1340) i KH 12,7 co według ich badań stymuluje wzrost korali kosztem wybarwienia. A ta niebieska Red Sea Salt ma niższy (Ca 410, Mg 1230) przy KH 7,7 co ma promować wybarwienie ale kosztem wolniejszego wzrostu. Jak więc widać każda z tych soli jest elementem ich programu dlatego warto go przeczytać. Pisałem w innym wątku że dla początkujących to niezły bajer.

Osobiście poszedłem ich ścieżką, podbiłem swoje KH na 10 potem na 12 i w niedługim czasie zauważyłem jak mi szyby zarastają algami wapiennymi (na korale jeszcze za wcześnie żeby ocenić). Wcześniej miałem KH 7-8 i to było zjawisko marginalne, lepiej zielone rosło niż fioletowe :) W programie są też wskazówki odnośnie suplementacji pierwiastków, co jest do czego potrzebne i jaki kolor wspomaga. Wszystko podane prosto i przystępnie nawet dla początkujących.

Tutaj jest filmik w 5 odcinkach i koleś wyjaśnia o co w tym chodzi.

Ja nie czuję się jeszcze mocny w temacie dolewania suplementów (mam solniczkę od marca) i dlatego zdecydowałem się iść za programem Red Sea i obserwować co się będzie działo z akwarium. Myślę że to pomoże mi ogarnąć co leję i dlaczego, bo nie jest żadną filozofią lać co popadnie i co na forach polecają i nie wiedzieć tak naprawdę po co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mu poleciłem zapoznanie się z programem a nie kupowanie ich produktów :) Tam w bardzo prosty i przejrzysty sposób opisano reakcje kalcyfikacji, związki potrzebne w wodzie, czego ile potrzeba i dlaczego (według badań RED SEA).

Również z tego programu dowie się że sól Coral Pro ma podwyższony poziom pierwiastków (Ca 450, Mg 1340) i KH 12,7 co według ich badań stymuluje wzrost korali kosztem wybarwienia. A ta niebieska Red Sea Salt ma niższy (Ca 410, Mg 1230) przy KH 7,7 co ma promować wybarwienie ale kosztem wolniejszego wzrostu. Jak więc widać każda z tych soli jest elementem ich programu dlatego warto go przeczytać. Pisałem w innym wątku że dla początkujących to niezły bajer.

Osobiście poszedłem ich ścieżką, podbiłem swoje KH na 10 potem na 12 i w niedługim czasie zauważyłem jak mi szyby zarastają algami wapiennymi (na korale jeszcze za wcześnie żeby ocenić). Wcześniej miałem KH 7-8 i to było zjawisko marginalne, lepiej zielone rosło niż fioletowe :) W programie są też wskazówki odnośnie suplementacji pierwiastków, co jest do czego potrzebne i jaki kolor wspomaga. Wszystko podane prosto i przystępnie nawet dla początkujących.

Tutaj jest filmik w 5 odcinkach i koleś wyjaśnia o co w tym chodzi.

Ja nie czuję się jeszcze mocny w temacie dolewania suplementów (mam solniczkę od marca) i dlatego zdecydowałem się iść za programem Red Sea i obserwować co się będzie działo z akwarium. Myślę że to pomoże mi ogarnąć co leję i dlaczego, bo nie jest żadną filozofią lać co popadnie i co na forach polecają i nie wiedzieć tak naprawdę po co.

Witam

Sorki ale z postu błędnie wywnioskowałem że skoro Polecasz to coś tam z tego Stosowałeś sam się przymierzam do tego systemu po kupiłem nawet trochę testów na Ca Kh Mg No3 w celu porównania z salifertem fakt są przyjemniejsze w użyciu i bardziej czytelne ale w moim przypadku pokrywają się z salifertem.

Cenowo niestety wypadają zdecydowanie na nie korzyść.

Co do zachwalania przez firmy to w dzisiejszych czasach każda szanująca firma ma <swój program> i zaleca stosowanie swoich produktów wiadomo jeśli kupimy produkt A to powinniśmy wydać kasę na produkt B itd.

Fakt zasoliłem baniak w kwietniu prawie jesteśmy rówieśnikami, od początku stosuję sól tej firmy i jestem zadowolony.

Pozdrawiam

Robert

Sorry za off top ale skoro kolega pyta o to czy to ta sama sól to może też coś się dowiedzieć na tematy pokrewne.


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Na razie zastosowałem zalecane przez nich KH 12. Sól też kupiłem, ale dopiero co i jeszcze nie mogę się wypowiedzieć (wcześniej TM-BA i Tetra).

Co do zachwalania przez firmy to w dzisiejszych czasach każda szanująca firma ma <swój program> i zaleca stosowanie swoich produktów wiadomo jeśli kupimy produkt A to powinniśmy wydać kasę na produkt B itd.

Ale KZ, Red Sea i Seachem mają przemyślane i kompleksowe rozwiązania. A inni robią tylko sól, albo tylko suplementy, tylko testy itd.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale KZ, Red Sea i Seachem mają przemyślane i kompleksowe rozwiązania. A inni robią tylko sól, albo tylko suplementy, tylko testy itd.

Pozdrawiam

ja tam raczej nie kupuje tej logiki :) pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.