Skocz do zawartości
nowy_zarażony

Skala z allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ona ma rok, to ja na marsie byłem.

Przecież to łysiutki syfek.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet po 10zł za kg byłoby za dużo!


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80-100 kg. duża dysproporcja. zdjęcie zbyt słabe by ocenić jakość ale jakaś blada ona. musiałbym z bliska obejrzeć. po za tym żadnego życia na zdjęciu nie widziałem. to jak? cały rok była i glonów, korali nie wypuściła?


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w powiększeniu też nie widać lepiej. dwie skałki ładnie pokryte wapiennymi ale reszta?


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że trochę przesadzacie z tą krytyką. Dla mnie to wygląda na skałę z której zostały zdjęte skałki z np. koralami. Obejrzyjcie swoje skałki w miejscach zacienionych, pod kamieniami ze zwierzętami.Jest tak samo blada jak ta z Allegro. Zdjęcia kiepskiej jakości ale można się dopatrzeć śladów życia. Jak chcecie mieć korale na skałach to trzeba za nie zapłacić jak za korale a nie jak za kamienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rafał ma oczywiście rację. Nie wiem dlaczego wszystkim się wydaje że dobra zywa skała to ta ładnie zarośnięta zieleniną i fioletowa od alg wapiennych. Tak "kudłata" i fioletowa to powinna być i owszem ale taka z frachtu - wtedy mamy szansę że pochodzi wprost z morza i nie była wysuszona. Jeśli skała leżakuje w akwa to jej wyglad sie zmienia. Algi wapienne rosna lub nie - w zależności od zawartości wapnia, magnezu i światła. Zielenina rośnie lub nie - moze być do zera obrana przez zwierzęta w akwa. Skała moze być także oczyszczona do białej przez jeżowce. I nie znaczy to że jest gorsza, wiecej - jest szansa że jest nawet lepsza gdyż nie ma pozatykanych por. Jeśli ktoś sie uważa za znawce i j...bie z góry do dołu skałę którą widział na foto tylko dlatego że nie jest fioletowa to życzę szczęścia w metodzie berlińskiej.

PS Nie wypowiadam się w żadnym wypadku na temat akości wyżej omawianej skały gdyż jest to praktycznie nie mozliwe na podstawie fotografii (w wypadku skały leżakowanej)


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.