Skocz do zawartości
mari00sh

Podłączenie lampy uv-c

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie lampy uv-c. Czy powinno się ja montować na spływie gdzie wszystko odbędzie się za pomocą grawitacji czy na powrocie gdzie sprawę załatwi pompa obiegowa. Gdzieś tam wyczytałem że powinno się dawać na powrocie ale wolę się doradzić.

Jeśli montaż na powrocie, to czy nie obciąży to pompy i nie spowoduje dużego spadku wydajności.

W kwestii technicznej - zbiornik 90L i pompa NJ2300 ;-)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, żeby lampa (żarnik, nie mylić z obudową) była cała zanurzona w wodzie. Z tego względu montowanie na spływie raczej odpada. Najlepiej jak lampa zasilana jest pompą i zorientowana pionowo, gdzie króciec wlotowy znajduje się na dole, a króciec wylotowy u góry.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam inne zdanie, uv miałem zamontowaną na spływie, rozgałęzionym na 3 strony: pellety, uv i spływ do komory z odpieniaczem.

I tak jak premiero pisze, u dołu woda wpływała a górą spływała do komory z odpieniaczem. Wszystko chodziło jak należy :).


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info, a jak się to będzie miało do spadku wydajności pompy ? Myśleć automatycznie o większej czy się tym specjalnie nie przejmować ?


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pio7 - No pewnie że działało, w końcu ciśnienie wody zrobiło swoje :) Ja patrzałem pod kątem potencjalnej awarii - większa szansa, że zapcha się spływ, niż powrót. Z drugiej strony na pewno pozytywem jest nie obciążanie pompy i to że możesz załadować wyjście uv-ki od razu do odpieniacza.

mari00sh - ja bym się specjalnie spadkiem nie przejmował. I tak przecież dasz jakiś trójnik i zaworek z regulacją?


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekombinowane


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.