Skocz do zawartości

Historia edycji

VDR

VDR

47 minut temu, =Fresz= napisał:


@VDR przed Tobą nowy start zbiornika na nowej hacjendzie, nic Cię to nie będzie kosztowało spróbuj bez odpieniacza i zacznij rozumieć tych bez emoji14.png

Jakbyś Krzysiu czytał dokładnie to byś wiedzial, że 2 lata jechałem bez odpieniacza - od stycznia 2018 do stycznia czy tam lutego 2020 - kiedy go wstawiłem z powrotem :) Odpieniacz jest mocno skrecony i produkuje niewielka ilość urobku. Może jakbym zebrał wszystko do kupy to kubek na miesiąc by wyszedl. 
A co do wywalania dużo przez odpieniacz - materiały na ten temat również wstawiłem - ale też nie przeczytałeś ;) Linka wrzucił Ant też dzisiaj czy wczoraj. Nikt nie podjął tematu.

No to policzmy na szybko:

Our initial experiment was designed to probe the composition of the water-insoluble solid material removed by a protein skimmer. Skimmate was collected over 4 days without any food addition to the aquarium

Ca:
17.43 % by weight Ca implies that the total amount of Ca in the 470 mg sample is 82 mg.

365dni w roku / 4 = 91,25 
91,25 *82mg = 7482,5 mg czyli 7,4825 gramów.  7,5 grama rocznie !

C:
21.08 % by weight C implies that the total amount of C present in the 470 mg skimmate sample is 99 mg.

91,25*99mg=9033,75 czyli 9g rocznie. 9 gram rocznie !
 

Operacje matematyczne są na tyle proste by każdy sobie dla pozostałej części policzył - ile oszczędza groszy rocznie :D
 

 

VDR

VDR

23 minuty temu, =Fresz= napisał:


@VDR przed Tobą nowy start zbiornika na nowej hacjendzie, nic Cię to nie będzie kosztowało spróbuj bez odpieniacza i zacznij rozumieć tych bez emoji14.png

Jakbyś Krzysiu czytał dokładnie to byś wiedzial, że 2 lata jechałem bez odpieniacza - od stycznia 2018 do stycznia czy tam lutego 2020 - kiedy go wstawiłem z powrotem :) Aczkolwiek może jakbym zebrał wszystko do kupy to kubek na miesiąc by wyszedl. 
A co do wywalania dużo przez odpieniacz - materiały na ten temat również wstawiłem - ale też nie przeczytałeś ;) Linka wrzucił Ant też dzisiaj czy wczoraj. Nikt nie podjął tematu.

No to policzmy na szybko:

Our initial experiment was designed to probe the composition of the water-insoluble solid material removed by a protein skimmer. Skimmate was collected over 4 days without any food addition to the aquarium

Ca:
17.43 % by weight Ca implies that the total amount of Ca in the 470 mg sample is 82 mg.

365dni w roku / 4 = 91,25 
91,25 *82mg = 7482,5 mg czyli 7,4825 gramów.  7,5 grama rocznie !

C:
21.08 % by weight C implies that the total amount of C present in the 470 mg skimmate sample is 99 mg.

91,25*99mg=9033,75 czyli 9g rocznie. 9 gram rocznie !
 

Operacje matematyczne są na tyle proste by każdy sobie dla pozostałej części policzył - ile oszczędza groszy rocznie :D

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.