Skocz do zawartości

Historia edycji

Jacek56

Jacek56

44 minuty temu, Tester napisał:

Chyba już nie chcę kontynuować tej dyskusji.

Dodam jednak coś, żeby było jasne dla potomnych.

Masz piękny zbiornik i widać że u ciebie brak odpieniacza nie przeszkadza koralom. Nigdy nie twierdziłem, że nie da się prowadzić akwarium bez odpieniacza. natomiast To w jaki sposób zachwalasz tę metodę jest potencjalnie niebezpieczne dla początkujących akwarystów. 

Stwierdzenie że "bez odpieniacza zawsze działa" jest moim zdaniem nieodpowiedzialne i nieprawdziwe.

pozdrawiam cię jednak serdecznie i mam nadzieję że kiedyś zobaczę twój zbiornik na żywo

Dziękuję, serdecznie zapraszam.

Szkoda tylko, że jako chemik i biolog nie widzisz zalet sposobu BEZ, jak dla początkujących akwarystów, i tych którzy z akwarium zrobili sobie dodatkowy etat. Jednakże jako  przedstawiciel z branży, nie masz wyboru i musisz postępować tak, a nie inaczej. 

51 minut temu, dla syna napisał:

Wg moich obliczeń wychodzi zupełnie inna cena. Icp co 2 miesiące (w hurcie test wychodzi mnie 84zł). A ostatnio test nawet zdążyło mi się wykonać po 3 miesiącach bez straty na jakości wody. Natomiast nie chciałbym aż tak ryzykować i mieć lepszy obraz w razie draki. Dlatego pozostanę na testach dwumiesięcznych. 

Ale tą metodę wybrałem bardziej dla własnej satysfakcji. I okazało się że bardziej mi odpowiada. Aspekt ekonomiczny w ogóle nie był brany pod uwagę. 

Jeszcze raz, być może nie zrozumiałem, standartowe testy kh, Ca, Mg robisz co tydzień? Czy opierasz  się tylko na testach icp??? Każdego w tym hobby kręci co innego. Jeden lubi kropelkować, drugi patrzeć na koralki, a trzeci lutować lampy.  

Jacek56

Jacek56

13 minut temu, Tester napisał:

Chyba już nie chcę kontynuować tej dyskusji.

Dodam jednak coś, żeby było jasne dla potomnych.

Masz piękny zbiornik i widać że u ciebie brak odpieniacza nie przeszkadza koralom. Nigdy nie twierdziłem, że nie da się prowadzić akwarium bez odpieniacza. natomiast To w jaki sposób zachwalasz tę metodę jest potencjalnie niebezpieczne dla początkujących akwarystów. 

Stwierdzenie że "bez odpieniacza zawsze działa" jest moim zdaniem nieodpowiedzialne i nieprawdziwe.

pozdrawiam cię jednak serdecznie i mam nadzieję że kiedyś zobaczę twój zbiornik na żywo

Dziękuję, serdecznie zapraszam.

Szkoda tylko, że jako chemik i biolog nie widzisz zalet sposobu BEZ dla jak dla początkujących akwarystów i tych którzy z akwarium zrobili sobie dodatkowy etat. Jednakże jako  przedstawiciel z branży, nie masz wyboru i musisz postępować tak, a nie inaczej. 

46 minut temu, dla syna napisał:

Wg moich obliczeń wychodzi zupełnie inna cena. Icp co 2 miesiące (w hurcie test wychodzi mnie 84zł). A ostatnio test nawet zdążyło mi się wykonać po 3 miesiącach bez straty na jakości wody. Natomiast nie chciałbym aż tak ryzykować i mieć lepszy obraz w razie draki. Dlatego pozostanę na testach dwumiesięcznych. 

Ale tą metodę wybrałem bardziej dla własnej satysfakcji. I okazało się że bardziej mi odpowiada. Aspekt ekonomiczny w ogóle nie był brany pod uwagę. 

Jeszcze raz, być może nie zrozumiałem, standartowe testy kh, Ca, Mg robisz co tydzień? Czy opierasz  się tylko na testach icp??? Każdego w tym hobby kręci co innego. Jeden lubi kropelkować, drugi patrzeć na koralki, a trzeci lutować lampy.  

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.