Skocz do zawartości
froolk

Tego się nie spodziewałem - Krewetka Modliszkowa!

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium półtoraroczne a tu taka niespodzianka :) Proszę o rady i patenty jak sie tego pozbyć z akwarium - rozbieranie skał nie wchodzi w grę!

Czy ktoś testował pułapkę AquaMedica, a moze macie własne patenty ? Co ewentualnie wrzucić jako przynętę?

Oto ona :D

Mod.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu chcesz sie jej pozbyc? to ponoc ciekawe zwierzatko. bodajze Baumeister pisal ze mozna ja nawet nauczyc sztuczek, jesli masz wystarczajaco grube szyby i nie masz malych ryb to chyba nie powinna sprawiac problemow.

Jednak jesli juz jestes zdecydowany zeby sie jej pozbyc i uda ci sie ja zlapac to ja chetnie ja przygarne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do PanMandaryn:

Nie zrozumiałeś mnie. Nie pytam o tego stwora. Znam doskonale jej możliwości, a nawet widziałem ją w akcji. To zabójca doskonały, a zabija wcale nie takie małe rybki - widziałem akt zbrodni popełnionej na całkiem sporym anthiasie. Natomiast nie przypuszczałem, że mam tego killera w swoim akwarium.

Reasumując : pytam jak się tego pozbyć? Wydaje mi się, że sposób na butelkę z przynętą jest na to bydle zbyt prosty. Zanim wyciągnę butelkę jej już w niej nie będzie. To najcwańsze zwierze jakie widziałem - jak widzę te cwane, rozbiegane oczka to chętnie bym ją w d... kopnął... gdyby nie szyba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe:) mialem tak samo, jak garbik gryzl xenie:)pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he identyczna mam w akwarium juz od 2 miesiecy siedzi w jednej dziurce i tylko lepek wystaje, czasami tylko slysze pukanie po czym chmura rozkruszonej skaly wylatuje od niej z dziury.Widac powieksza sobie norke.

Moja juz je z reki

Pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli bedziesz wiedzial gdzie siedzi w ktorej dziurce to mozna jej wpuscic wzaca wode do srodka lub ja czyms dzgnac i zabic Ale jezeli juz masz ja przez dluzszy okres czasu to poco jej sie pozbywac niech sobie zyje stworzonko:(


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiwalski :

Ale jezeli juz masz ja przez dluzszy okres czasu to poco jej sie pozbywac niech sobie zyje stworzonko:(

Bo nie chciał bym się zastanawiać dlaczego zniknęły mi jakieś nowe rybki z akwarium.

Bo znikają mi regularnie krewetki i nie wiem dlaczego.

Bo nie chcę karmić pasożyta... za duze pieniądze!

Bo... mogę tak długo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś opisać jak poluje się na niepożdame krewetki. A zwłaszcza na krewetki WIDMA. Mam taką,

z pótora roku temu widziałam przez chwilę czułki ,pysk i szczypce,oczywiście nie zdążyłam sięgnąć po aparat który lezał obok. Krewtka jest bezbarwna-(odwłoka nie widziałam ma circa 2-3 cm i jedne czczypce wyrażnie dużo wieksze. Mysłałam,ze zdechła bo nie było widać,a kilka dni temu zjednej dziury wyrażnie wystawały długie czułki.Czasami słychać dzwięk jakby kamyk uderzył o szkło.Nigdy ani kawałka wylinki Nie mam żadnego kraba ani krewetki Akwarium małe 30 l,często obserwowane i ruszane.Skałki też raczej drobne.Wydawało mi się,że wiem co mam....

Co to może być i jak to to chociaż zobaczyć


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

froolk! muszę to mieć! od dawna marzę o tej krewetce a tak dużo osób ją zabija! gdzie mieszkasz, za wytsyłkę mogę zapłacić, za krewetkę niestety nie, bo z kaską krucho:(:D:(


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde szkoda, ze nie mozesz wyjac skalki w ktorej chowa sie krewetka, wtedy to juz jest wlasciwie po problemie, zawsze ja jakos wywleczesz ze skalki, mnie to zajelo 2 minuty.

Inaczej w ogole nie wyobrazam sobie zlapania tego potwora: jest za szybka, za silna, za cwana i za dobrze widzi. Dziekowac tylko Bogu ze na ladzie nie zyja takie metrowe :D

Natomiast do malego nano jest to idealne zwierze - doskonaly obiekt do oberwacji, widok krewetki polujacej na zywa ofiare jest niesamowity, po sieci krazy wiele filmikow, polecam obejrzec :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TMK :

A może ktoś opisać jak poluje się na niepożdame krewetki. A zwłaszcza na krewetki WIDMA. Mam taką,

z pótora roku temu widziałam przez chwilę czułki ,pysk i szczypce,oczywiście nie zdążyłam sięgnąć po aparat który lezał obok. Krewtka jest bezbarwna-(odwłoka nie widziałam ma circa 2-3 cm i jedne czczypce wyrażnie dużo wieksze. Mysłałam,ze zdechła bo nie było widać,a kilka dni temu zjednej dziury wyrażnie wystawały długie czułki.Czasami słychać dzwięk jakby kamyk uderzył o szkło.Nigdy ani kawałka wylinki Nie mam żadnego kraba ani krewetki Akwarium małe 30 l,często obserwowane i ruszane.Skałki też raczej drobne.Wydawało mi się,że wiem co mam....

Co to może być i jak to to chociaż zobaczyć

mysle, ze to na 100% krewetka pistoletowa. Jedna szczypce ma wieksze i potrafi nimi "strzelac" czyli jakby kamyk uderzyl o szklo :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
froolk :

Reasumując : pytam jak się tego pozbyć? Wydaje mi się, że sposób na butelkę z przynętą jest na to bydle zbyt prosty. Zanim wyciągnę butelkę jej już w niej nie będzie. To najcwańsze zwierze jakie widziałem - jak widzę te cwane, rozbiegane oczka to chętnie bym ją w d... kopnął... gdyby nie szyba :p

Hmmm... nie mam w tym względzie żadnego doświadczenia, ale wydaje mi się, że jeśli odpowiednio spreparujesz butelke (odciąć kawałk ten z dzurką i włożyć tak, żeby powstał lejek do środka) to nie powinna zdążyć ucieć. Zresztą pierwsza rzeczą którą powinieneś zrobić powinno być zatkanie butelki. :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli butelka bedzie lezala na piasku to mozesz wyzej wymieniony otwor zakryc np. siatka. Na pewno szybciej siatke przylozysz niz wyciagniesz to z wody, wiec nie powinna uciec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i predator paskudny ale ja zawsze miałem słabość do scyllarusów.

Jak dla mnie jedne z ciekawszych stworzeń - warto zastanowić się nad małą rafką pod tego oszpetka :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Madej :

Hmmm... nie mam w tym względzie żadnego doświadczenia, ale wydaje mi się, że jeśli odpowiednio spreparujesz butelke (odciąć kawałk ten z dzurką i włożyć tak, żeby powstał lejek do środka) to nie powinna zdążyć ucieć. Zresztą pierwsza rzeczą którą powinieneś zrobić powinno być zatkanie butelki. :)

Pomysł z spreparowaniem butelki wydaje mi się bardzo dobry. Wypróbuję! Dzieki.

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co łapiecie krewetki ? Bo np słodkowodne to słoik i kawałek gotowanego kalafiora. Kraby na zespute mięso?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.