Skocz do zawartości
Marqo

ls - granulacja

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję w końcu dać trochę piasku lecz . który wybrać ? Miałem kiedyś już jeden ale był za drobny i ciągle miałem burze piaskową w akwa . Jaki piach polecacie ? W erybce nie podają info o granulacji.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White ten właśnie który jest w e-rybce, i nic mi nie lata.

Pozdrawiam

Mateusz


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem OCEAN DIRECT Producent: Carib Sea i był dla mnie za sypki . Może ma ktoś porównanie ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja mam właśnie ten erybkowy Bio Activ i uważam że jest za lekki, podnosi się z niego "kurz" a jak jakieś zwierzę jak krab zaczyna w tym kopać to fruwa mi to po całym baniaku i z wody robi się mleko. Ale jak nie mamy kraba górnika i wiru w akwarium to kolor i wygląd bardzo ładny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wolałbym uniknąć takiej sytuacji . Ekipa czyszcząca do piachu w postaci rybki będzie robić niezły sajgon. Przy grubszym piasku nie powinno być problemu ale który taki jest ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrezygnował w ogóle z podłoża i zrobił "dywan z zoasów".


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrezygnował w ogóle z podłoża i zrobił "dywan z zoasów".

Czy one się rozrosną po szkle czy trzeba całe dno jednak pokryć skałą ?


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rosły na szybie. Tak samo Calvularia i Briareum.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie ten erybkowy Bio Activ i uważam że jest za lekki, podnosi się z niego "kurz" a jak jakieś zwierzę jak krab zaczyna w tym kopać to fruwa mi to po całym baniaku i z wody robi się mleko. Ale jak nie mamy kraba górnika i wiru w akwarium to kolor i wygląd bardzo ładny :)

Nie wiem jak to robisz ale kolega miał ten piach na 2 razy większej cyrkulacji i nic nie fruwało a skały wiele nie miał więc opory żadne.To jeden z bardziej oklepanych piachów więc pokombinuj z kierunkami.A jak się odbija od skały to zrób prześwit....

Ps.Nie jestem pewny czy chodzi nam o ten sam bio activ bo kolega miał nie erybkowego tylko koralowego z korala...

Margo:

Co do ryb kopiących one trzepią ogonem jak mój były wargacz - gdyby miał 10cm warstwę by się kopał jeśli ma 3-4cm piachu to będzie robić sielankę ogonem, natomiast zwróć uwagę że piach musi być delikatny, nie być ostry żeby ryby się nie pokaleczyły.Piach grubo i tak być musi dla pewnych ryb.

A jak nie to sprzedać ryby kopiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natures Ocean Bio Active Live Aragonite ma dwie granulacje:

#0 = 0.1-0.5mm

#1 = 0.5-1.7mm

Może miałeś ten #0 , stąd Twoje problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten o granulacji 0.5-1.7 i wiem jedno - w życiu tego piachu więcej do akwarium nie dam. Fakt - wygląda pięknie, ale strasznie zasyfia skały. Nie trzeba mieć ryb kopiących. Wystarczy że pokolec zrobi "zrywa" przy dnie i już masz piękną burzą piaskową. Moja cyrkulacja to było 2xJVP-102 + NJ 4500 z obiegu.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.