Skocz do zawartości
R3n1

Glony + Cyjano

Rekomendowane odpowiedzi

Miesiąc temu kupiłem od jednego Angola 500 litrowe akwarium z osprzętem i rybami . Ze względu na to że 500 litrów okazało się za ciężkie jak na 1 piętro ( długo by opowiadać ) zostałem zmuszony na zmniejszenie go do 300 litrów .Większość ryb została oddana ze względu na to gdyż bałem się że będzie za dużo w tym akwarium .Cała woda z tamtego akwarium została umieszczona w tym zbiorniku reszta która została wylałem . Na podmiankę kupuję solankę w sklepie z sprzętem i rybami . W tej chwili w akwarium pływają 2błazenki 1mandaryn 2babki 2 kraby 4 turbo. Nie mogę mieć krewetki nim znajdę zabójce kraba mieszkającego gdzieś w skałach zdaje mi się że to pasażer na gapę.

Dane Akwarium :

120 cm długie , 68cm wysokie i 43cm szerokie

sump 3 komorowy 120 litrów

Pompa obiegowa 3500l/h , TMC V2 Skim 600 Protein Skimmer ( do akwarium 300-600 litrów) 2x wave maker jeden 6000L/H Dual Power Head Wave Maker i jeden 5000l/h oświetlenie T5 4x54w 2x niebieska 2x biała , pudełko przelewowe do 5000l/h

Temperatura w akwarium 26-27C

ok 30 kg life rock 15kg life sand

Parametry wody :

nO2 - 0,3

PH - 8,4

FE- 0

PO4- 0,25

NO3 -0,25

Ca mg - 560

KH - 8

No a teraz przejdźmy do problemu na skale i koralach masa glonów od zielonych po brunatne na piasku brązowe naloty skłaniał bym się stwierdzić że to cyjano bo wygląda jak cyjano :) masa białych bąbelków na skale tak jak by z powietrzem.

Do tego teraz pojawił się film na lustrze wody :/ . Jakieś rady jak to zlikwidować i jak obniżyć parametry wody bo są za wysokie co nie które :/

Załączam zdjęcia :

https://picasaweb.google.com/101791873551554022079/Problem?authuser=0&feat=directlink

Wiem że na temat cyjano było masę postów ale nie jestem pewny czy to to . No i czy może to też być spowodowane tym że mam tylko 4x 54w co daje 216w a jeżeli tak to czy można by to jakoś polepszyć w nie drogi sposób i co byście proponowali .

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Start : 7/7/2012

288L [120x40x60] + sump 107L [92x30x39]

Oświetlenie - Arcadia series 3 HQI 150W x 2 + acti 54W x 2

Odpieniacz - Deltec TS1250

Obieg - Ocean runner OR 3500

Cyrkulacja - made in china SunSun 5000L/h i 6000L/h

Moje Akwarium 280L

Szukam osoby zamieszkałe w okolicach Nottingham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Na moje to Masz klasyczne objawy dojrzewania baniaka i tak ma być spokojnie, bez nerwów powinno przejść.

Tylko nie wiem co z życiem może być cieniutko .

Pozdrawiam

Robert


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium bardzo zapuszczone, NO2 powinno być koniecznie 0, PO4 za wysokie, a podejrzewam że jest jeszcze gorzej. Masz rację co do cyjano. Poza tym glony zielone na skałach. O wiele za mała cyrkulacja. Na razie wyjmij jeśli mozesz koralowce i popraw cyrkulację, obejrzyj czy coś nie zdechło i czekaj aż NO2 spadnie do zera. Potem zajmiemy się resztą.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o to czy coś zdechło to na pewno nie bo wszystkie ryby żyją ślimaki krewetki wszystkie na miejscu więc nic nie zdechło jeżeli chodzi o cyrkulację co proponujecie. Wiem ze zapuszczone tak to jest jak kupuje się już coś gotowego i przenosi się to w inne miejsce :/


Start : 7/7/2012

288L [120x40x60] + sump 107L [92x30x39]

Oświetlenie - Arcadia series 3 HQI 150W x 2 + acti 54W x 2

Odpieniacz - Deltec TS1250

Obieg - Ocean runner OR 3500

Cyrkulacja - made in china SunSun 5000L/h i 6000L/h

Moje Akwarium 280L

Szukam osoby zamieszkałe w okolicach Nottingham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.