Skocz do zawartości
S_Y_N_E_K

decyzja zapadla bedzie morskie ale tylko 150L

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bedzie to ani 500L ani 1000L jak planowalem ponieważ wszyscy na początek odradzają z dużego akwa.

NA początek będzie to (doradźcie które):

112L 80x35x40 lub

126L 80x35x45 lub

160L 100x40x40

+ sump 60L 60x30x33

Szafka 60 cm wysoka

Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic

cyrkulacja 2 razy ATMAN At-203

Oświetlenie nie wiem jakie

Bedzie komin tylko nie iwem o jakich wymiar5ch(doradźcie najlepiej jakieś projekty komina wykonane np. na paint proszę o podsyłanie od mnie bede wdzięczny)

jak zrbić całą hydraulikę (najlepiej jakiś pojekt) czyli jakie śrubunki ile dziur w dnie o jakiej wielkości itp. itd.

Na razie będą tylko Korale Miękie i ewentualnie 2 błazenki

O to co chcę sie dowiedzieć od was:

-jakie oświetlenie (nie HQI)

-jakie pompy do cyrkulacje(inne niż myśle)

-jaka hydraulika

-i jeszcze inne rzeczy jakie zapomniałem powiedzcie

SORRY ŻE ZADAJE TYLE PYTAŃ ALE CHCE SIE DOWIEDZIEĆ JAK NAJWIĘCEJ

BEDE OPISYWAŁ ETAPY BUDOWY

ZA WSZYSTKIE WSKAZÓWKI I PROJEKTY BEDE BARDZO BARDZO WDZIĘCZNY


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hqi tylko i wyłącznie 150w + jakeś 2 t5 aktniczne 24w, pompa np marea 2500l.nie baw się w t5 bo hqi jest najleposze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a jaką masz zamiar dać pompe główną?


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie litraze sa dosc podobne ale dla miniflotora powininen byc raczej najmniejszy. Jesli nie HQI to t5 tyle ile da się wcisnac nad to akwa. Ile maja l/h te atmany??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz/miałeś tyle kasy na te 500 czy 1000l akwa to nie żyduj na jakims miniflotorze tylko zrób sobie 160l na np. tunze 3110/2 albo grotech HEA 080. Daj pożądne oświetlenie Hqi i będzie fajny zbiornik.

Pamiętaj o sporej ilości żywej skały.

Pozdr. Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skały bedzie 25% akwa

olekszwarc

jeżeli mówiliście że to wszystko będzie trudne do utrzymania i będzie kosztować w h... to wole uczyć sie na czymś miękim

czy nie lepiej się uczyć na małym akwa??


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz ja osobiście się nie wypowiadałem, ale wg. mnie to lepiej zrób na porządnym sprzęcie i dużej ilości skały 160l niż 1000 na weipro io tuffie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wieksze akwa tym lepiej, ale nie koniecznie :p Wyczytalem gdzies, ze najlepsze akwa do nauki to ok 100l. Jest juz calkiem calkiem i jego koszt jest duzo mniejszy niz akwa np. 500l i jak cos nie wyjdzie to zawsze moze mniej bolec. Ja osobiscie mam 84l, a oswietlenie to 4*T5. W marcu przyszlego roku raczej na 100% zmieniam bo zeby T5 dobrze swiecily musza byc co pol roku wymieniane... 2 wymiany i za ta kase kupilbym HQI. (za 70W zaplace ok 300zl. zarnik dostane na 70% za darmo - zalatwia mi od innego akwarysty co wymienia zarniki co 8 miesiecy wiec na poczatek mi wystarczy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja chyna też dam HQI widze żę jeśli chodzi o wymiany szybciej się zwróci

alle to prawda że pożera dużo prądu??


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi bedzie zrac 70W, a teraz pozera 4*24W wiec 96W :p

T5 bardzo szybko sie starzeja wiec co pol roku a najlepiej jeszcze czesciej trzeba je wymieniac, a zarnik HQI pociagnie znacznie dluzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosciu co zajmuje sie ponad 10lat akwarystyka morska tak twierdzi, a gdy sie z nim rozmawia to "widac" ze sie zna na rzeczy. Ponoc straszliwie spada jakosc swiatla z czasem w T5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz Odpieniacz Miniflotor AM do akwa 200L

może być prawda


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym dał T5 i akwa 160L, tak mam u siebie i jest nieźle (zresztą możesz obejrzeć fotki)

25% żywej skały to według mnie za dużo

o atamanach słyszałem że są kiepskie, lepsze chyba maxi jet

szafkę zrobiłbym z 70 a może i 80cm wysoką

i wymiary dał szersze akwa np 90x50x40

no i odpieniacz miniflotor raczej należy do tych gorszych niż lepszych

a hydraulikę to zwykłe rury do wody


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AlMaster

takiego akwa o wymiarach 90x50x40 nigdzie nie widziałema wieć trzebabybyło robić je na zamówinie szafke zrobie jak radzicie 80 cm a odpieniacz jaki radzisz dać??


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AlMaster

ten też byłby zły?? Odpieniacz VisiJet PS100

bo tunze do 180L kosztuje 620zł na Um-Um lub WeiPro który na Um-UM jest do min akwa 600L


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy ile masz kasy :p ale według mnie na 100% taki z pompką z wirnikiem igiełkowym

może Beast 400p, może Grotech HEA 80, może .... nie wiem ja mam BiostarFlotora i nie narzekam, ale do sumpa włożyłbym chyba inny (choć i BiostarFlotor się nadaje a cena 400PLN nie jest tragiczna :))

a akwa możesz skleić na zamówienie. ja za swoje 80x50x50 zapłaciłem 200PLN - robione w Warszawie, nie wiem skąd jesteś ale może byłoby taniej :p

//edit//

do tego Visijet musisz dokupić pompkę (chyba) jeśli nie chcesz czegoś bardzo drogiego to Beast lub BiostarFlotor - jak pisałem ja używam Flotora i myślę że mogę go polecić


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak stać cie na 1000l to najpierw zrób 150l pożądnie (miniflotor jest za mały).zrobisztanio, c oś ci nie wyjdzie,stracisz obsade i się do tego zrazisz.po co ci to.dołyż 1000zł i miej pewność żę jest dobrze


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AlMastar

podeślij jak byś mógł jakieś foto swojego na priwa lub gg oraz wykaz jakiego sprzetu uzyłeś PROSZĘ Masz sump ?? Jak tak to o jakiej pojemności??


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do skaly to ja uwazam, ze im wiecej tym lepiej, ale oczywiscie w granicach rozsadku - przecie musi byc miejsce dla koralowcow i dla rybek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

synek: http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=2079 mój topic. robiony po to żeby właśnie ktoś mógł się wzorować na moim akwa :) w topicu masz wszystko, od sprzętu i pewnych wątpliwości, do zdjątek z akwa działającego 2 miesiące, jak przeczytasz i obejrzysz i bedzie mało fotek to się odezwij to jakieś porobię i gdzieś wkleję :p

sumpa nie mam i bardzo żałuję - na tą chwilę bym go zrobił.


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AlMastar :

synek: http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=2079 mój topic. robiony po to żeby właśnie ktoś mógł się wzorować na moim akwa :p w topicu masz wszystko, od sprzętu i pewnych wątpliwości, do zdjątek z akwa działającego 2 miesiące, jak przeczytasz i obejrzysz i bedzie mało fotek to się odezwij to jakieś porobię i gdzieś wkleję :)

sumpa nie mam i bardzo żałuję - na tą chwilę bym go zrobił.

ja robie po swojemu, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.