Skocz do zawartości
piona

Rhodactis sp cos chyba nie tak??

Rekomendowane odpowiedzi

czytalem o nim troche ,o jego rozmnażaniu że czesciowo złazi ze skal przybiera zflaczaly wygład itp.Mam ich 5 na skałce 2 tyg.wczesniej odleciał 1 taraz zaczena sie z 2 to samo ,koło niego wydostaje sie cos w rodzaju białej serpentyny .Co to ma znaczyć ???????:con:con:con

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biała serpentyna oznacza najczęściej uszkodzenie fizyczne-mechaniczne.Jak przyłozysz jakiemuś grzybkowi kamieniem lub przetniesz go(sorry za makabrę) to właśnie wydziela takie białe serpentyny.Myślę że właśnie takie masz na myśli.Raczej nie robią tego przy pogorszeniu warunków chemicznych, wtedy raczej obkurczają się i są twarde

Co do flaczenia to nie wiem, zdjęcia jakiegoś nie masz?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnienie masz sie czym przejmowac

moje grzybki tez sie przesuwaja same, troche zostaje na skalce w starym miejscu i pozniej z tego odrasta nowy grzybek

wczoraj zyletka poodcinalem z 5 szt i zasiedlilem nowa skalce, i wlasnie takie biale nitki z nich wylazily :p

podobnie jak cos po nich przejdzie to tez tak robia


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
joopa :

wg mnienie masz sie czym przejmowac

moje grzybki tez sie przesuwaja same, troche zostaje na skalce w starym miejscu i pozniej z tego odrasta nowy grzybek

wczoraj zyletka poodcinalem z 5 szt i zasiedlilem nowa skalce, i wlasnie takie biale nitki z nich wylazily :p

podobnie jak cos po nich przejdzie to tez tak robia

ile to trwa-odrastanie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko mi powiedziec, bo nigdy sie nie przypatrywalem

jesli nie jest zasloniety to dosc szybko (zwlaszcza jesli sporo zostanie tych "resztek" w starym miejscu

jutro wrzuce fotke jak to wyglada

jesli jest tego malo, lub bardzo malo to odrassta bardzo dlugo


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z okolo takich bialek jak to nazywacie nitek juz po okolo 2 tygodniach bedzie widoczny maly grzybek

Pozdr


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30-grzyb.jpg

To nie tak

Takie nitki to objaw uszkodzenia mechanicznego,jak rozmnażają się same to ich być NIE powinno.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do zdania TMK. U mnie czasami przejście kraba powoduje podobną reakcję. Ale rzeczywiście najlepiej jest przycisnąć kamieniem, wtedy widać wyraźniej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak, dlatego jako przyklad uszkodzenia podalem odciecie grzybka od skalki

a odpadanie samych grzybkow to sposob na rozmnazanie

najlepiej taki prawie odrywajacy sie grzybek samemu odciac i gdzies zasiedlic


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klubowicz

Oczywiście TMK ma rację!!!

Te nitki oznaczają problemy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZY nie przeszkadza to ze wlazi 1 na2Chyba nie potrzebnie dokarmiam to mrożonką?tak mysle czy nie podzielic skałe na której rosną na czesci???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zaobserwowałem jakiegos robala chowajacego sie w skałce takaaaaa długa jakby (stonoga):(ma koło 3 lub 4 cm Czy to nie jego sprawa?????? Jak karmie korala mrożonką wtedy on wyłazi z tej skały i dosłownie wsadza ryja w zamykającego sie grzybka!!! LICZE NA WAS PANOWIE:sad:sad:sad:szok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak karmiłem go Czy własnie to spowodowało to o czym pisałem?????????i co to za robal drogi Waldku o którym wspomniałem??Dzieki za zain. tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piona :

No tak karmiłem go Czy własnie to spowodowało to o czym pisałem?????????i co to za robal

Niestety nie widzę tego robaka więc nie mogę się wypowiadać.

Proponuję jeszcze raz zaprzestać karmienia grzybowieńców, wówczas wszelkiej maści robaki nie będą usiłowały odbierać grzybkom pokarm, przy okazji uszkadzając je.

Myślę, że później problem sam się rozwiąże, natomiast bez dokarmiania grzybowieńce doskonale będą się mnożyły. One mają zooksantele i naprawdę niewiele światła potrzebują aby czuć się doskonale.


http://rafa.koralowa.pl Katalog przyrodniczych stron --> http://katalog-www.eu Serdecznie pozdrawia, Waldek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piona :

No tak karmiłem go Czy własnie to spowodowało to o czym pisałem?????????i co to za robal drogi Waldku o którym wspomniałem??Dzieki za zain. tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.