Skocz do zawartości
dziuso27

Korona z PVC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.mam pewien dylemat.zrobilem koronke ze spienionego pcv i zastanawiam sie czy zalozyc ja luzno na akwa czy przykleic silikonem do akwa tak zeby np.woda nie przeciekala pod korona na szybe jak cos bede w baniakau grzebal.jak to jest u was?co lepiej zrobic??


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie nie przyklejaj, zawsze to podnosi wysokość akwa a podczas grzebania w baniaku może Ci nieraz ręki zabraknąć. Jak chcesz uniknąć zacieków na szybach to możesz podkleić dolną krawędź korony (tą część która stoi na szybach) uszczelkami do okien. Jak firmowa będzie zbyt szeroka to ją dotniesz na odp szerokość.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest mysl.heh tylko ja mam tak wymierzona korone co do 1mm ze musze ja na scisk wpychac na akwa...i tak po prostu sie trzyma ,na niczym nie stoi...a moze takie zakladanie na scisk nie jest wskazane?? :question:


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz dokleić dookoła od środka pasek pvc i do niego podkleić uszczelkę,tylko proponuję kupić coś dobrego,u siebie mam zwykłą uszczelkę okienną i przy grzebaniu w baniaku nieraz podcieka


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

markus892 ma chyba na myśli coś takiego:

3b188018f39c834b.jpg

biały element leży na ściankach akwarium a niebieski zakrywa np. poziom wody (w ten sposób będziesz miał mniej światła w pokoju bo krawędź wody b. odbija światło)

Uszczelkę wkleisz pod biały element a jak masz możliwość to jeszcze pod niebieski prostopadle do szyby. Na rysunku krawędzie są sfrezowane na 45st ale można to zrobić prościej na 90st. U mnie najprawdopodobniej będzie to tak rozwiązane.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie coś takiego,spód białego jest jakieś 4cm od dolnej krawędzi i do niego doklejona jest uszczelka,natomiast góra jest 1 cm od górnej krawędzi,przystosowane do pokrywy,a całość oklejona okleiną


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na skraplającą się i rozpryskującą się wodę doskonale sprawdza się rant (okap) zachodzący do wnętrza akwarium. Przetestowałem to na własnej pokrywie ze spienionego PCV. Wzdłuż zewnętrznych powierzchni nakleiłem najpierw jeden, a następnie drugi pas PCV, tak żeby lekko zachodziły za wewnętrzną krawędź szkła, a następnie przykleiłem na nie trzeci, szerszy pas, tak żeby schodził lekko za krawędź szkła, a górna krawędź pasów była "na równo". Dodatkowo przeszlifowałem górną powierzchnię żeby woda mogła łatwo spływać do akwarium.

rant.png

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam zrobioną podobną koronę z uszczelką okienną i po ok. pół roku zaczęło mi to miejscami podciekać i skończyło się to użyciem silikonu do uszczelnienia. Tak więc ja bym wkleił na silikon aby mieć spokój ducha, chyba że ta korona jest tak wysoka, że aby cokolwiek zrobić w akwarium trzeba ją zdejmować.

Pozdrawiam z daleka

Jacek


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patenty spoko-na pewno bede korzystal...korona ma 15cm z czego 5 zachodzi na szybe.po przymiarce doszedlem do wniosku ze faktycznie z wiszaca lampa ciezki mam dostep jak cos bede chcial w akwa robic...wiec mysle ze nie bede na stale wklejal...podoba mi sie pomysl kaspy ale nie wiem czy mi pcv styknie.jak nie to zrobie tak jak qlfon proponuje.dzieki panowie za podpowiedzi...

aha jeszcze jedna sprawa...jak rozwiazaliscie temat kabli np.od cyrkulacji??leza na koronie czy wycieliscie jakies otwory w koronie??


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kable wejdą kominem - mam zewnętrzny - i wyjdą nad grzebieniem pod wzmocnieniami, które idą dookoła baniaka.

fb5f9de4b40cc3bagen.jpg


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego martwisz się zaciekaniem skoro masz wzmocnienia dookoła? ja od środka korony dokleiłem jeszcze jeden pasek i nic nie przecieka a wodę mam 1 cm poniżej krawędzi,a jak troszkę zacieknie to zawsze możesz unieść koronę i wyczyścić

pozdrawiam


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niespecjalnie martwię się zaciekaniem, ale jak znam życie to przy wkładaniu rąk do baniaka zawsze coś z nich skapnie na wzmocnienie a stamtąd może pociec po szybie. Miałem tak w słodkim i stąd pomysł na dołożenie uszczelki na spód białego elementu. Te podcięcia w białym to wstępnie jest miejsce na wstawienie aluminiowych prfili na których bęidze oparta lampa DIY + BP


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.