Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ej october a ja bym powiedzial ze wlasnie kto inwestuje to przegrywa kase. ja zawsze gralem na gieldzie, nie interesowalo mnie NIC poza cena kontraktu w danej chwili i zadnych wiadomosci ze swiata nie przetwarzalem. gralem wg swojego systemu, ktory byl czysto statystyczna maszyna, dzieki ktorej wiecej czasu bylem po dobrej stronie rynku. Wg mnie tylko GRA na gieldzie moze Ci przyniesc jakis zysk, bo "inwestowanie" jest skazane na porazke (bo oczywisice insiderzy tez graja a nie inwestuja). ktos musi dolozyc do interesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, nie znam się na pochodnych (poza kwestiami prawnymi) więc się nie wypowiadam. Ja na gpw inwestuję i jak na razie wychodzę na swoje. A robię to z przerwą, na pracę w knf, od kliku lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

premiero

mam nadzieje, ze nie sprzedales akwa tylko dlatego zeby wejsc w gielde. A nawet jesli tak, to potrzmaj to co kupiles co najmniej pol roku. Pamietaj, ze kapital zawsze przechodzi w kierunku cierpliwych.

No i jeszcze jedno Ci powiem... uważaj, gra na giełdzie czy foreksie to zwykły hazard. Potrafi bardzo mocno uzaleznic.

Tak samo jak gra w ruletke, pokera, czy na wyścigach. Objawy sa te same.

I juz na pewno nie graj na polskich fiutach !!! To jest szulernia jakich mało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na giełdzie zacząłem grać dużo wcześniej, a powodem sprzedaży akwarium jest kolejny członek rodziny. Przy dwójce maluchów chciałbym poświęcić im więcej czasu niż akwarium. Za jakieś 3 lata znowu wystartuję, ale z NR nie zrezygnuję :)

Petrol to tylko lub aż 20% mojego portfela, ale podobno trzeba mieć jaja ze stali żeby na nich grać ;)

Podejście mam zdroworozsądkowe, nie oczekuję zarobku w ciągu 1 miesiąca, ani nawet 1 roku. Jeśli w 2012 nie skończy się świat, to myślę że w 2014 roku przyjdzie czas na realizację zysków :thumbsup:. Teraz leciała na łeb cała giełda. Spadki w ostatnich 3 miesiącach większości spółek to od 30 do ponad 50%. Kiedyś to musi się odbić. Śmiałbym powiedzieć nawet, że teraz można kupić byle co i się zarobi. Podejrzewam jeszcze, że czeka nas tydzień spadków (Grecja), może już nie tak spektakularnych ale jednak i ożywienie musi nastąpić.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

premiero

Oczywiscie, ze to odbije i wroci do poprzednich poziomow a nawet wyzej. Kwestia czasu. Jedyny strach jest taki, ze moze poleciec jeszcze nizej ale osobiscie tak nie mysle. Nie mam przy sobie wykresu ale spadek chyba doszedł do 61% zniesienia Fibo a to jest zawsze silny poziom. Mysle, ze te spadki to byla zwykłą realizacja zyskow przez najwiekszych graczy. Wydoili fundusze inwestycyjne (czytaj nasze emerytury) i wszystkich małych i srednich graczy.

Teraz sa obawy o "Grecje" ale zobacz, ze wszystkie wieksze korekty byly spowodowane jakimis "obawami". Jakos dziwnie po korekcie nic sie nie zmienilo w kwestii tych "obaw" a giełda ruszala znowu do gory. To wszystko to tylko napedzanie paniki w celu wydojenia leszczy.

Ja na szczescie bylem tylko z gotowka jak to sie zaczelo i musze powiedziec ze nawet sie troche ucieszylem z tego wszystkiego. Teraz tylko musze rozsadnie skonstruowac portfel i cierpliwie czekac. Obawiam sie tylko, ze czeka nas dluzszy okres nerwowej konsolidacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki obstawiacie scenariusz na jutro ??

Dogadają sie ?, czy bedzie kicha ?

- dzisiaj sie ładnie skorekciło przed decyzjami

spotkanie odwołane:

http://www.pb.pl/2509537,43856,odwolane-spotkanie-ecofin-hustawka-kursu-eurodolara


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam dlugofalowo - jeszcze idzie w gore, pewnie znow poleci ale za rok nie sadze aby bylo nizej na aktywach TPE niz po cenie zakupowej. Jak kto mowia kto nie ryzykuje ten nie jje truskawek i nie pije szampana ;) Co najwyzej chleb ze smalcem bede wcinal ;P :p


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dzis dolabellę :) Ta inwestycja sie zwróci z nawiązką :p


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno, gwarantuję, że wyjdzie "drugą stroną" ;)


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem dzis dolabellę :) Ta inwestycja sie zwróci z nawiązką :p

Też w to wchodzę oprocentowanie jest mocno korzystne :) na pewno się nie zawiodę


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1187500,351845,9.jpg

1187500,351844,9.jpg


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michalfa: Ateny sa juz w cenie smile.gif (żarcik)

Tez jestem w CDR ale od 2,5PLN, nie sprzedałem na górce, czekam na premierę na XBOX'a

Gram na krótko na MDS, ale generalnie trzymam kase bo też uważam ze jeszcze zaliczymy dołek.

Czołem

Myślicie że już można realizować zysk z CDR ?

Czy jeszcze podskoczy ?

Pozdrawiam Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.