Skocz do zawartości
markL

co jeszcze?

Rekomendowane odpowiedzi

powoli zbieram wiadomosci i sprzet. mam lub planuje do 360 litrow - marine 500 aqua medica (wewnetrzny) i 60-80 kg zywej skaly jako filtracja, 1 hqi 150 lub 250, 2 razy T5 (w tym jedna aktyniczna) i 1 nocna lampeczka, RO 150 aquamedica, phmetr, gestosciomierz, testy, grzalka (moze lepiej 2?) i zwir na dnie 2-3 cm na calej powierzni dna, 2 wiatraczki od kompa do chlodzenia, system do podtrzynywania pradu (jak on sie zwie?) i ... no wlasnie. co jeszcze musze lub powinienem dopisac do listy?

pozdrawiam

markL


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę http://www.blum.com.pl i zobacz sobie co potrzeba i związane z tym koszty założenia i utrzymania zbiornika i spróbuj się do tego odnieść w swoich planach, co kupić oraz ile to kosztuje. Też planowałem początkowo ten filtr marine 500 i mówiono mi w sklepie, że świetny, ale przekonano mnie podczas korespondencji w necie, że lepiej nastawić się na żywą skałę, jako filtrację. Ja nie żałuję. Zwierzątka mają się gdzie chować, a i wygląd takiego akwa wypełnionego ścianą żywej skały jest niepowtarzalny. A jak chcesz wypełnić akwa żywą skałą w ilości ponad 20% to raczej zbędnym wydatkiem będzie ten filtr. Naczytałem się, że niechętnie stosuje się żwir, ale niektórzy to robią, ja też, jednak nie pod skałkami bo tam woda i odpady będą stały i będzie się robił syf. Zrobiłem tak, jak poradzili mi inni tzn. żwir tylko tam gdzie widać dno, a pod skałkami pusto.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra więc żywa skała 60-80 kg i ...co jeszcze? chodzi o to by nie przerabiać szafki (żona) a przecież nie włożę tam filtrów z akwa słodkiego (eheimi aqael)

sam odpieniacz?


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz robić sumpa to zastosuj filtrację "plenum" i odpieniacz wewnętrzn np. poziomy Tunze.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ale czy ktos mi moze podac linka o tej filtracji "plenum" bo jakos ostatnio nie jestem w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.