Skocz do zawartości
S_Y_N_E_K

Podlączenie HQI 400W problem- przy włączaniu wywala korki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

cały dzień robiłem nową lampę, wszystko ok poza HQI które po podłączeniu według tego schematu (o ile czegoś nie pomyliłem) wywaliło mi dwa razy korki i zwątpiłem. Poniżej zamieszczam zdjęcia może ktoś widzi błąd? Ewentualnie czy jest ktoś z stolicy kto mógłby przyjechać i pomóc mi to podłączyć, oczywiście nie for free.

DSC00001.jpg

DSC00002.jpg

DSC00003.jpg


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmontowałem HQI według identycznego schematu i zadziałało. Kondensator po pierwszej próbie zdemontowałem - przecież liczniki domowe mierzą moc czynną. W moim przypadku układ rozruchowy miał wyraźnie napisane że odległość od lampy jest ograniczona. Nie pamiętam dokładnie ile to było centymetrów, ale układ miał już wyprowadzone przewody, które podłączyłem bezpośrednio do kostki lampy. Sam układ przykręciłem za uchwyt do oprawy. Sprawdź specyfikację swojego układu rozruchowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym te opaski plastikowe zmienil na metalowe, bo moga sie poluzowac. poza tym gdzie jest uziemienie? cala lampe trzeba uziemic.

ja mam tak samo podlaczone i dziala. musi byc gdzies zwarcie, zrob to ladnie i zgrabnie, a nie taki blaagan. powoli, od nowa, moze znajdziesz co jest nei tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik, wywal kondensator.

Miałem to samo, w momencie startu lampa 400W pobierała ponad 25 A. Po wywaleniu kondesatora działa lepiej i nie wywala bezpiecznika :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć a w zasadzie partaniny przewodowej nie da sie ustalić czy podłączenie jest poprawne :p jeżeli wywala bezpiecznik (zazwyczaj kilka sek po odpaleniu lampy) to uszkodzony jest statecznik, ma wewnętrzne zwarcie.

Kondensator nie ma wpływu na wyskakujący bezpiecznik.

Masz tu poniżej fotkę jak powinno być podłączone przewody OK :)

33_1283367852.jpg


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaspy

ja do lampy dalem przewody o grubosci 2,5 lub 3 i mial dlugosc 4 m i spokojnie dzialalo :D


zapomnialem na zlocie dac Monice zaswiadczenie o dyslekcji :D

sry za ortografie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaspy

ja do lampy dalem przewody o grubosci 2,5 lub 3 i mial dlugosc 4 m i spokojnie dzialalo :D

a w jakiej izolacji jest przewód???

Wiesz chałupę łatwo pościć z dymem :p:D


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawdę piszecie - kondensator ma wpływ na wartość prądu i bezpiecznika. Bez kondensatora popłynie większy prąd, ponieważ bedzie większe przesunięcie (mniejszy cosinus) - kondensator dokładamy aby pry obciążeniu indukcyjnym zmniejszyć wartość prądu.

Jaka wartość bezpiecznika? Można rozważyć zmianę na typ "C".

pozdrawiam,

Mariusz


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kondensator stosuje się,w celu zmniejszenia przepływu mocy biernej ze źródła zasilania. Dzięki temu można zastosować przewody o mniejszych przekrojach i dobrać bezpiecznik o mniejszym prądzie. Jeżeli instalacje ma zabezpieczoną bezpiecznikiem 16A to nie ma możliwości aby wywaliło bezpiecznik nawet gdy układ nie posiada kondensatora.

Zresztą niech sam zainteresowany napisz kiedy wyskakuje bezpiecznik Czy zaraz po włączeniu lampy czy po kilku sek??? wtedy będzie łatwiej zdiagnozować usterkę.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uściślijmy - wywala bezpiecznik, czy różnicówkę, jeśli takową masz?

Jaki to bezpiecznik?


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega synek nie ma roznicowki:)

bylem u niego i widzialem i powiem wam tak:

-odwrotnie byly polaczone przewody ze statecznika pozatym wszystko ok.

po przelozeniu kabelkow lampa chodzila z 5 min ale jak ja powiesilismy nad akwa wywaalilo znowu bezpieczniki.

bezpieczniki ma topikowe 20 i 25 A a przewody w gniazdku do ktorego podlacza lampe maja przekroj 1mm2

jakies pomysly?


zapomnialem na zlocie dac Monice zaswiadczenie o dyslekcji :D

sry za ortografie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Miałem podobnie z pewnym zasilaczem. Wywalał różnicówkę. Wymień bezpiecznik na C lub mniej fachowo w tablicy podepnij niebieski przewód od tego bezpiecznika do szyny z żółtymi. ( tylko i wyłącznie jeżeli bezpiecznik jest tylko od tego obwodu z lampą )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywala w momecie włożenia wtyczki do kontaktu

Czyli masz źle połączone przewody i jest zwarcie.

Podłącz w/g zdjęcia które załączyłem wcześniej i na pewno będzie OK


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uklad ma podlaczony tak jak na zdjeciu twoim. sprawdzalem mu z 10x.

nawet patrzylem w gniazdku gdzie ma + a gdzie - zeby nie bylo.

i jest taki numer ze raz lampa wlacza sie i chodzi a raz wywala korki.

rozkrecalem oprawke i patrzylem czy nie ma zadnego przebicia ale wszystko jest ok, w podlaczeniu ukl tez nie ma zadnych przebic.

Edytowane przez zlota raczka
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

zapomnialem na zlocie dac Monice zaswiadczenie o dyslekcji :D

sry za ortografie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uklad ma podlaczony tak jak na zdjeciu twoim. sprawdzalem mu z 10x.

nawet patrzylem w gniazdku gdzie ma + a gdzie - zeby nie bylo.

.

Moze kol ma walniety kabel zasilajacy? ale to przy zwarciu wewnatrz napewno by sie lekko nad kopcil i z zewnatrz bylo by to widac(tak przynajmniej mi sie wydaje)

Patrzę na kondensator i zastanawiam się nad jednym, wychodzą z niego 4 przewody dwa domyślam się gdzie są podłączone ale kolejne dwa nie mam pojęcia???? być może tu jest pies pogrzebany??


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo:

w gniazdku nie ma "+" i "-" tylko L (faza) i N (przewód neutralny), Kidult chyba już pytał o uziemienie - nic o tym nie piszecie...

Przewód zasilający powinien być 3-żyłowy i gniazdko "z bolcem" czyli PE. Faza powinna trafiać na dławik i potem na odpowiednie wejście zapłonnika (ma narysowany schemat na obudowie)

Jeśli gniazdko jest bez bolca, to wymieńcie.


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo:

Jeśli gniazdko jest bez bolca, to wymieńcie.

a co da wymiana gniazdka jak będzie przewód 2 żyłowy :p


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życie jest chyba cenniejsze niż kawałek właściwego przewodu...

edit:

jeśli chodzi ci o przewód idący do gnazdka - trzeba zrobić mostek - rozdzielasz PEN na PE i N

Edytowane przez HetmanPL (wyświetl historię edycji)

120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobienie instalacji TN-C na TN-C-S czy TN-S przez właściciela jest w tym wypadku zbędne :)

Jak widzimy problem jest w uruchomieniu układu zapłonowego, a w twojej radzie kończy na przerobieniu instalacji elektrycznej :p


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rekin1

Widzę, że kolega sie "doedukował" w sieci i nie będzie już malował plusów i minusów na zdjęciach instalacji AC...

Nadal nie wiem, jak to jest podłączone i czy uziemione


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rekin1

Widzę, że kolega sie "doedukował" w sieci i nie będzie już malował plusów i minusów na zdjęciach instalacji AC...

Nadal nie wiem, jak to jest podłączone i czy uziemione

myślę, że koledze nadal brakuje wiedzy skoro do uruchomienia układu zasilania HQI każe przerabiać domową instalacje :D ale nie martw się z wiekiem nabierzesz doświadczenia i takich pseudo rad nie będziesz dawał:p

Bez urazy i odbioru.....


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rekin1

kolego, tu chodzi o BEZPIECZEŃSTWO, sprawa dlaczego bezpiecznik się pali, jest wtórna, aczkolwiek staram się pomóc, tylko nie mam na razie odpowiedzi od kolegi SYNEK.

NIe wiem, co cię boli, czy to , że pod avatarem masz napisane "Warszawa" a ja Kraków, czy to, że skrytykowałem twoją znajomość instalacji.

BTW. Nie wiem, co masz na myśli o tym wieku i doświadczeniu - prawdopodobnie mój syn jest w twoim wieku a ja mam uprawnienia SEP D+E

Dla mnie EOT dopoki SYNEK nie poda szczegółów podłączenia

(kondensator o który pytałeś rekin1 tak działa i jest dobrze podłączony)


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączone jest tak jak tutaj , a przynajmniej tak mi się wydaje


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze do lampy nie mogą biec przewody tego typu jak na zdjęciu! Do lampy ze startera powinien biec przewód jednożyłowy najlepiej w podwójnej izolacji. To samo tyczy się zera! A nie jak na fotografiach podłączenie do lampy na wielożyłowym przewodzie YLY, lub czymś wielce podobnym, gdyż wytrzymują one góra 2kV i to w mocnych "porywach".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.