Skocz do zawartości
cherry_ukasz

AquaEl Decolight Duo Marine

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam aktualnie belkę T5 8W, ale niestety - ze świetlówek w nich zadowolony za bardzo nie jestem. Jako, że problem z kupieniem jakichkolwiek świetlówek o tej mocy jest a na LEDy się na razie nie zdecyduje na pewno mam pytanie do użytkowników powyższych lampek - jak się sprawują. Jak z efektem fluorescencji pod tym świetlówkami 20000K? Proszę o wypowiedzi tych, którzy mają porównanie z innymi świetlówkami 20000K T5 lub T8.

Pozdrawiam


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć! wizualnie fajne światło, 20000K jest ok - pod tym kątem nie mam zastrzeżen (oglądam tylko zoarium więc nie mam porównania jak inne korale wyglądają pod taką lampką), ale zastanów się czy nie szkoda kasy- niestety są dość awaryjne ... moja ma dopiero ok. 3-4 miesiące a czasami wariuje jak opętana, nie zaświeca się, mruga itd.


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampka fajna sprawa. Również taką mam w mojej kostce. Aktynika fajnie świeci i ładnie podbija kolory także nawet szare zoa wyglądają ciekawie.

Sam wygląd lampki, mocowanie, użytkowanie i łatwość w wymianie żarówek jest OK jednak największą wadą według mnie jest brak dostępności modułów o różnych temperaturach barwowych do morskiego. W oryginale są tylko 10000k i 20000k i to jest według mnie największy minus. Przydałoby się coś jeszcze. Jeżeli nie jesteś wymagający co do barw i nie będziesz trzymał korali wymagających dobrego oświetlenie to polecam. Jeśli będziesz chciał mieć korale bardziej wybredne co do światła to najlepszym wyjściem są T5 lub HQI :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za odpowiedź :)

Zdaje sobie sprawę, że szału w wyborze oświetlenia do pikorafek jest mizerna - zdawałem sobie z tego sprawę zakładając to akwarium:

http://nano-reef.pl/topic/37551-30sump-piko-v20/

które nastawione jest na proste SPSy i LPSy. Korale powoli zabierają się do wzrostu, ale nie bardzo podobają mi się ich kolory, dlatego szukam jakiegoś innego oświetlenia i pytam jak to z nimi jest :)

Co do awaryjności - cudów nie będzie na pewno, ale jak będą 2 takie lampki to zawsze wrazie "W" będę mógł podpiąć tą co mam aktualnie na czas reklamacji ;)


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie z uwagi na szał w rozroście glonów świecę tylko jedną żarówkę aktyniczę z tej lampki i powiem, że zoaską to chyba pasuje bardziej niż zapalone obie żarówki. Co chwila odkrywam nowe mordki :smoke: przy okazji reszta nocnych stworzeń też ukazuje się w ciągu dnia i jest możliwość do ich podziwiania.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie 22W na 28 litrów (mój przypadek) wydaje się być małą ilością dla SPSów szczególnie, że kompakty nie mają takiej sprawności jak T5 czy HQI. Z kolei 44W może być już za dużo. Ale skoro można zapalać każdy moduł z osobna zawsze mogę świecić 22W 20000K i 11W 10000K. Chodzi mi po prostu, żeby świetlówki lepiej wyciągały kolory, bo te, co mam robią to bez szału :(


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odcienie czerwienie i zieleni świecą bardzo ładnie i żywo. Jak z innymi kolorami nie wiem bo innych jeszcze nie mam :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.