Skocz do zawartości
Darekk310

A CO JEŚLI WYŁĄCZĄ PRĄD

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnego dnia wychodze z domu a na słupie zostało wywieszone ze w dniu 21 wrzesien nastapi naprawa lini i pradu nie bedzieod 8 rano do 14 . To całe 6 godzin. co stanie się z moja rafą co zrobic lub w co sie zaopatrzyć??/


200 l., sump 100 l. ,obieg 3000l., cyrkulacja 2x1000l, 2 x 150 HQI ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pomp? g??wn? na UPS'ie, no ale 6 godzin to nie da rady. To jest tylko tak na ma?e przerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modlić się?

Na części ups pompy nie chcą startować,

Generator spalinowy? Na nim podobno elektronika nie chodzi.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Darekk310 :

To całe 6 godzin. co stanie się z moja rafą co zrobic lub w co sie zaopatrzyć??/

Powiem tak, z własnego i nie tylko doświadczenia.

Przy dobrze utrzymanym akwarium brak zasilania do ~ 10 godzin nie czyni żadnych szkód w biotopie, powyżej 12 godzin jest niedobrze.

Wiem, że zależy to też od obciążenia biotopu (duża ilość ryb) i wielkości pojemnika, ale to co napisałem powyżej jest przyjmowane za standard.


http://rafa.koralowa.pl Katalog przyrodniczych stron --> http://katalog-www.eu Serdecznie pozdrawia, Waldek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje samochodowy konwektor napiecia. Przekrecamu kluczyk i mamy 220V:) Ile chcesz i kiedy chcesz.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowy_zarażony :

A ja proponuje samochodowy konwektor napiecia. Przekrecamu kluczyk i mamy 220V:) Ile chcesz i kiedy chcesz.

Wiesz ja jestem baba, i nie rozumiem....


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sprzecior. Podlaczasz do gniazdka od zapalniczki w aucie. I po drugiej stronie masz zwykle gniazdko. Jasniej nie potrafie:D


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo kupić Pompy Aquaela na 12v te do oczek wodnych:) Dobry akumulator i pompa powinna wytrzymać pare h:)


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proponuję podłączyć agregat prądotwórczy.

Podczas wichury w Wawie, nie miałem prądu ponad 16 godzin. Agregat został podłączony po ok. 6 godzinach.

Ja mam agregat - 2,5 kw - na nim chodziły pompy + T5 przaz jakiś czas. Tylko że to strasznie głośne..ale rozwiązanie idealne - koszt pompmy ok. 2 000 pln. spala 2-3 l na godzine.

pozdro

mp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co placic 2000 jak mozna kupic za 100 zeta urzadzonko i odpalic silnik w alcie?? Mysle ze nie spali duzo wiecej, a na pewno bedzie chodzic duzo ciszej.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, ale wyobrażasz sobie kabel z samochodu do domu, np. na 8 pietrze? nie mówię że darek koniecznie mieszka w bloku ale 6 godz. rafce nie powinno zaszkodzić, w końcu większość stowrzeń z akwa pochodzi z monsunów gdzie zdarzają się ulewy i tsunami a to gwarantuje dezczyk krwi bogatej w azoty: wytrzymają te 6godz na 99%


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cale szczescie ze w Szwajcari takich jaj z pradem nie robia , w ciagu 12 lat raz przyjechali cos naprawiac i trwalo to na szczescie pol godziny :]


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki przypadek ze nie było prądu w zimie przez 9 godzin moze nawet wiecej!!! i nic nie stało koralowcom ani ryb , a następnego dnia koralowce były pompowane jak nigdy dotąd , wyglądały naprawdę super, więc myslę ze 10 godzin brak prądu da sie spokojnie ale ponad 10 godzin to juz nie wiem.

Mam akwarium 300 litrów i duzą obsadę ryb i koralowców.

Pozdrawiam

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym proponował kupić pompkę poietrza na baterie i wężykiem podnosić wodę pęcherzykami powietrza, z refugium do baniaka, albo po prosu trójnik i napowietrzać refugium i akwa


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.