Skocz do zawartości
qba25

Błazny

Rekomendowane odpowiedzi

witam , pytanie do kolegow ktorzy dochowali sie przychowku u ocellarisow. mam na skale obok ukwiala ok 100 szt brazowych jajeczek, powinny sie wykluc w sobote lub niedziele, czy jak je sprobuje odessac wezykiem do np kotnika to czy to sie moze udac, podejrzewam ze jak sie wukluja obok ukwiala to pokolce beda mialy wyrzerke a tego chcialem uniknac :) ew moze jakies pomysly?aha i czym je karmiliscie ok :) pozdr :welcome:

prosze mi nie podkraslac na różowo :harhar: , tylko dobrze doradzic :thumbsup:

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początek umieścić w fito i dodawać wrotkę a w miarę wzrostu dokarmiać solowcem lub widłonogami :) to tak w telegraficznym skrócie


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok w takim razie zamawiam fito , widzialem gdzies na forum, i bedziemy probowac, czyli rozumiem ze je odciagnac od skaly i wrzucic do fito , tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zaczną się odrywać trzeba je zacząć zbierać i do fito nie wiem jak pozostali ale ja znam tylko tę metodę i się sprawdza


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a fito ma zostac w butelce czy je gdzies przelac i dac pod swiatlo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://nano-reef.pl/topic/37606-fitoplankton-a-rozkwit-zycia/

tutaj się rozpisałem jak dokładnie ja hoduje fito :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

prosze mi nie podkraslac na różowo :harhar: , tylko dobrze doradzic :thumbsup:

proszę pisać poprawnie to nie będzie podkreślania.

aaa i dobrze jest skorzystać z zasobów forum. Kilka osób rozmnożyło i odhodowało błazny. opisane to było na forum. podobnie jak "produkcja" posiłków dla maluchów. :p


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem :) przepatrzylem forum ale juz dawno nikt nie pisal o maluchach wiec wolalem zapytac .Moniczko a z tym rozowym kolorkiem to oczywiscie byl zarcik :welcome: ps fito juz zamowione wiec trzymam kciuki zeby sie udalo , pterapogony male juz mialem wiec czas na nemo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem :) przepatrzylem forum ale juz dawno nikt nie pisal o maluchach wiec wolalem zapytac .

...

choć sama praktyki nie mam, to myślę że wiele w karmieniu maluchów się nie zmieniło, więc warto skorzystać z doświadczenia "starszych rodziców". a dopytać (ale w celu uzupełnienia) zawsze można :)

...Moniczko a z tym rozowym kolorkiem to oczywiscie byl zarcik :welcome: ps fito juz zamowione wiec trzymam kciuki zeby sie udalo , pterapogony male juz mialem wiec czas na nemo

ależ ja się wcale nie gniewam :welcome:

ale czas zacząć poprawiać "róziowy", bo jak wcześniej wspominałam "promocja" się kończy i zaczniemy realizować pkt. 6-ty.

ps. już nie "śmiecę" w temacie i gratuluję. trzymam kciuki za młodziaki.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W nr1/2008 polskiej wersji magazynu Koral był opisany sposób odchowu maluchów. U mnie regularnie składają ikrę, raz próbowałem odchowu i dałem sobie spokój. Maluchy w pierwszych dniach po wylęgu muszą pływać w zielonej wodzie, inaczej szanse są nikłe.

Wylęg następuje 1-2godz.po zapadnięciu ciemności, w temp.26*C 8 dnia od złożenia ikry. Mimo wszystko życzę powodzenia


78+55 refugium, lampa DIY 4x24W T5+8W 6500K nad refugium, odpieniacz Beast400, 18 kg LR 7 gatunków miękasów, 6 gat.SPS, 2LPS,para błazenków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co trzeba wiedzieć masz w Koralu którego kiedyś tam ci pożyczyłem :rtfm:


Tylko 300 litrów:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no czytalem czytalem , wlasnie sie kseruje :) i musze ci je w koncu zwrocic bo juz je trzymam .... :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma pośpiechu, tam jest jak odchować maluchy.


Tylko 300 litrów:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fito juz kupilem, teraz musze zakupic jakis ukwial do tego malego baniaka i tam sprobuje je odchowac , w duzym wszystko bylo ok ale te pokolce :wallbash: zjadly wszystkie maluchy, bedziemy probowac :) na pewno sie nie doluje przez to i idziemy do przodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 2-3 dniach po włożeniu do fito warto dodawać wrotkę a później solowca :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super kazda rada mile widziana :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo jak będziesz doświetlał zbiornik fito będzie się mnożyć a nadmiar będzie zjadany przez wrotki którymi będą się zajadać błazenki :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blazny wlasnie znow sie wytarly :thumbsup: tym razem jest ze 200-300 jaj , za pierwszym podejsciem bylo moze 50 :) za kilka dni jaja leca do drugiego baniaka i moze cos z tego bedzie , nie wiem tylko czy moge je oderwac ( zassac) ze skalki czy musza byc przytwierdzone do wylegu i wtedy odsysac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w numerze korala 1/2008 masz dokładnie opisane jak je wyłowić :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie teraz doczytalem, zeby odsysac je jak sie wykluja i oderwa od skaly, wtedy je przeniose do drugiego baniaka z fito :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jak tam ikra ?? już się wylęgły ??


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wylegly sie ale znow zjadly je pokolce :( dzis zaczynam produkcje fito i mysle ze przy nastepnym tarle juz cos z tego bedzie, blazny przenioslem do drugiego baniaka aby mialy spokoj i mlodych nic tam nie zje, teraz tylko pytanie ile im zajmie przyzwyczajenie sie do nowego lokum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to szkoda że się nie udało to teraz trzeba rybki dobrze karmić i powinny znów się wytrzeć :)

a fito zawsze się przyda jak nie do odchowu to można zawsze lać do akwarium


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie może pdf'a albo jakies skany z tego korala 1/2008 ??

Może znacie jakieś trick'i by Błazenki się szybciej się wytarły. :question:

Z tego co wyczytałem w sieci to: pomaga przekarmianie, dużo planktonu w wodzie, płaska skałka no i często lubią mieć ukwiał i troszkę spokoju. Może jest jeszcze coś istotnego? :question:

Mam parkę Maroon'ow i chętnie bym je rozmnożył. zawsze cieszyło minie gdy odchowywałem pyszczaki, teraz chciałbym mieć małe błazenki :thumbsup:

proszę wszystkich o podpowiedzi. co można by było zrobić zeby im pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odessanie nie jest takie proste, lepiej w miejscu gdzie błazny się trą podrzucić kawałek skały. Najlepiej płaski kawałek, przyklejony solidnie do skały ( u mnie jak było lekko przyklejone odrywały to co się pojawiło)

a potem znaleźć wrotkę ps: też szukam


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.