Skocz do zawartości
Szymon

ROZGWIAZDA PIASKOWA

Rekomendowane odpowiedzi

czy rozgwiazda piaskowa bezwzglednie potrzebuje piasku? w nowozakladanym baniaku planuje nie dac go wogole i zastanawiam sie jak to zniesie moja rozgwiazda.pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian: po co ci link z rozgwiadą ?? wiadomo o jaką mu chodzi i jak dla mnie to sama nazwa wskazuje że bez piasku rozgwiazda piaskowa raczej się nie nada

ktoś tutaj pisał że ma trochę mało pisaku i rozgwiazda zgarnia mu piach z akwa żeby się zakopać i według mnie bez piasku sobie nie poradzi :D

link jeszcze: http://www.liveaquaria.com/product/prod_Display.cfm?pCatId=572 najpewniej chodzi o tą.


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AIMastar - wspomniana przez Ciebie rozgwiazda nie jest tak popularna w polsce - dużo częsciej(jak nie prawie zawsze :D) jest to Archaster typicus. Co do samego pytania zaś - bez piasku lepiej jej nie trzymac - będzie cały czas łaziła po akwarium szukając schronienia - i będzie się męczyć.

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie piasku do akwa, ile cm trzeba dać dla rogwiazdy? 2 wystarczą?

Następne pytanko, ile to będzie kilogramów, w akwa o wymiarach dna 80x40?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 cm wystarczy. Polecam żywy piach, lub inny bardzo drobny. 1 -2 opakowanin 9 kilowych zywego piachu wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli około 10-12 kg...czy może być ten piach z aquariusa?

http://www.aquarius.ima.pl/offerdet.php?id=366

Jego największą zaletą jest cena, a minusem fakt, że "obecnie niedostępny"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem, że jest dostępny i kosztuje 12 zł na kg. To prawie o połowę mniej niż taki paczkowany w foliowych workach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie rozgwiazdy piaskowe ,już spore jedna 12 druga 15 cm. trzy dni temu wpusciłem do zbiornika dwie harlekin shrimp i dzis rano rozgwiazdy miały poodcinane ramiona.

Jesli ktoś chce nabyć takie krewetki to niech zapomni o jakichkolwiek rozgwiazdach.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arlekin shrimp żywią się tylko rozgwiazdami choć da się je przyzwyczaić do innych karm, jak chcesz coś oddać to mogę przyjąć andrniew:D:D:D ale te arlekiny to naprawdę piękne stworzenia


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL - Adrian ma racje. Niech sobie spokojnie dojedzą te rozgwiazdy.

Podobno do sprawy podchodzą bardzo metodycznie i nie pozwalają rozgwiazdom na szybkie zejście na tamten świat.

Jak już im się rozgwiazdy skończą w twoim baniaku to pewien zdechną z głodu. Podobno można je przyzwyczaić do mrożonej rozgwiazdy. Możesz sobie jakieś przywieść i zamrozić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te harlekinki naprawdę są prześliczne. rozgwiazdy zabrałem do sumpa , powinny się odkurować.

Ale będą na oddanie .

Jeśli chodzi o pokarm to mam wiele niebieskich rozgwiazd, dlatego je kupiłem żeby zmniejszyć populację.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie za dobry pomysł bo jakby ktoś chciałby się ciebie pozbyć to chyba nie chiałbyś mieć po kolei odgryzanych kończyn, nie? a pytanko czy oddajesz rozgwiazdy czy arlekiny? bo ja też arlekina chciałbym mieć więc gdybyś oddawał......... ale chyba oddajesz rozgwiazdy:(


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszę się na linkię:):):) i to jak!!! a arlekina tym bardziej tylko co ja zrobię z linkią? pytanko kiedy oddajesz arlekinka, czy wysyłasz i jak daleko od wa-wy jest grajewo?

PS: oczywiście nic nie wymuszam


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian, a ta linka to zmieści się w Twoim baniaczku ? One są dosyć spore


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.