Skocz do zawartości
Darek5

Problem z transportem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planowałem akwarium, ale trafia się okazja odkupić działający zbiornik, trochę większy niż myślałem, ja chciałem Reefmaxa, a jest 300l 90x60x60 :thumbup:.

Stąd pytania:

Jak zorganizować transport ok 220 km.? w sensie: jechać, zabrać życie zbiornik i technikę, sam się domyślam że i wodę.

Ale co potem? po powrocie "wlać" wszystko i "ustawić" i będzie ok?

"Słodkowodnie " myśląc, to i bez wody lub z częścią wody powinienem sobie dać radę, ale w solniczce obawiam się, że tak może nie być :thumbdown: ?

Prośba o rady, co do organizacji "przesiadki"

Intuicyjnie idealnie by było: mieć u siebie drugi zbiornik, uruchomić i "dojrzeć" go wcześniej, i dopiero przewieść wszystko, ale życie na razie włożyć do zapasu.

Inna kwestia jak wieźć życie?, woda ok 300l : np beczki plastykowe 160l; skały i woda w jednej a "pływające" w innej?

A co z ukwiałami, koralami i innymi żyjątkami na skałach?.

W załącznikach dołączam zdjęcia zbiornika i życia.

Pozdrawiam

Darek

post-12769-0-12960300-1316591768_thumb.jpg

post-12769-0-30189100-1316591807_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja jak się przeprowadzam to pakuję życie do styropianowego pojemnika z deklem, w takim się kupuje hurtowo różne życie, w jakimś sklepie pewnie ci taki odsprzedadzą. Dzięki temu nie spada tak temperatura wody.

Następnie skałę wsadzam do takich pojemników plastikowych z IKEI 90-120l, zalewam wodą z baniaka.

Resztę wody do baniek. A to wszystko do bagażnika i śmigam. Spokojnie wszystko na 1 rzut wchodzi do dużego hatchbacka albo kombiaka.

Ustawiasz klimę na 20+ stopni żeby temperatura nie spadała za bardzo w pojemniku z żyjątkami i możesz jechać na drugi koniec Europy. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja zrobiłbym to tak:

1. Skałę, na której nie ma korali ani ukwiałów - po prostu do boxa i szczelnie zamknąć,

2. skałę, na której są korale - wiaderka wielkościowo dopasowane do kolejnych kawałków skały - korale miękkie można wsadzić do jednego wiadra, ale też nie przesadzając z ilością ;) twarde do woreczków lub też wiaderek, ale radziłbym nie pakować wielu do jednego,

3. Ryby bym wpakował do worków.

4. piasek także do wora - nie zdąży za bardzo wyschnąć - trzeba tylko szczelnie zamknąć.

5. Zgarnąłbym całą wodę, jaka jest w baniaku - wiadomo, straty będą, ale jak dolejesz max 15% to będzie to prawie jak większa podmianka i powinno być bez szkody dla zwierzaków ;)

6. Pakujesz sprzęt i do domu. W domu robisz wszystko w odwrotnej kolejności ;)

Tak ja bym to zrobił, ale pewnie znajdą się osoby, które zrobiłyby jakieś kwarantanny i nie wiadomo jakie inne cuda wianki ;)


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale poczytac chyba nie problem :thumbsup:

http://nano-reef.pl/topic/36828-160-km-problemow/


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. przygotuj mieszkanie, zrób miejsce i dostęp do niego.

2. przygotuj min. 30% nowej solanki.

3. raczej wywal stary piach - zbiera się dużo syfu i mocno podskoczy NO3 i PO4 przy wyciąganiu - opcjonalnie użyj jakieś 10-15% starego zasiedlonego bakteriami

4. przy wyciąganiu życia i skał spróbuj zrobić jak najmniejszą burzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. przygotuj mieszkanie, zrób miejsce i dostęp do niego.

2. przygotuj min. 30% nowej solanki.

3. raczej wywal stary piach - zbiera się dużo syfu i mocno podskoczy NO3 i PO4 przy wyciąganiu - opcjonalnie użyj jakieś 10-15% starego zasiedlonego bakteriami

4. przy wyciąganiu życia i skał spróbuj zrobić jak najmniejszą burzę

dlaczego ma wywalic piach przeciez piasek nie absorbuje zanieczyszczen tylko te sie w nim gromadza wystarczy dobrze przeplukac i bedzie dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.