Skocz do zawartości
bakteris

Odpieniacz do akwarium 200 l

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w teacie zastanawiam sie nad odpieniaczem do akwarium myślałem nad 2 urządzeniami 1 jest Tunze - Comiline Reefpack 505 http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=1007_1042&products_id=7699 a 2 co mnie zainteresowało to Deltec - MCE 600 http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=23_702&products_id=7146 jakie macie zdanie na temat tych odpieniaczy który było by lepiej wybrać albo czy macie cos do polecenia podobnego do tych co ja wybrałem? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch, zdecydowanie Deltec, choćby ze względu na cenę, a w 200l spokojnie sobie poradzi.

Wadą Delteca jest niezbyt cicha praca, nie jest to jakiś warkot, ale mogłoby być ciszej, mimo wszystko polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam moj, ktory wystawilem na "Targowisku" ; odpieniacz H&S 110. Jest napewno lepszy, rowniez od tego Delteca i do tego cichy :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co ci takie potwory? One są do 400l a nie do 200l, nie będziesz z nich zadowolony :).

Obejrzyj je sobie na żywo.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Dokładnie, szkoda kasy, tym bardziej na jakieś konstrukcje z czasów zimnej wojny w cenie najnowszych wynalazków :)

Teraz 'chińczyki' rządzą, moje 240l leci na Boyu (nie nie mam jeszcze SPSów), a jak potrzebujesz mocnego odpieńka to patrz na firmę Skimz z Singapuru, ich produkty oferują 2x większą wydajność od Delteka za tą samą cenę, a przeważnie za niższą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne sa te wypowiedzi osob prowadzacych swoje zbiorniki odpieniaczami Boyu i 1000 Blue. Chyba odpieniacze tez zostaly wybrane na podstawie prob i bledow ?

Ten Boyu ostatnio byl do wziecia za szeciopaka, ale nie smialbym go komus wcisnac :thumbup:

No zaraz: :harhar:

Turbofloto Blue jest do 500 l a wody masz 205...

Boyu jest do 1200 l !!!! (dobre) a masz 240.

Jak tu sie ma wypowiedz

"One są do 400l a nie do 200l" ?

Chyba warto sie zastanowic, czy aby dane podane przez producentow nie sa lekko zawyzone ? Postawcie obok Waszych zwykly H&S dla 400 l lub jakiegos Delteca i zobaczcie co to znaczy "firmowy" odpieniacz.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

W chińszczyźnie trzeba poczytać parametry, a potem podzielić przez co najmniej 2 ;)

No właśnie o to chodzi, taki Boyu jest połowę tańszy od Delteca MCX 300 (do 250l) a wciąga go nosem jak postawić je obok siebie :)

A jak mowa o prawdziwych odpieniaczach to postaw APF600 koło Skimz SM201. Ta sama cena tylko ten drugi ma 2x lepsze parametry, jest z porządnego tworzywa (nie widziałem jeszcze nie połamanego APF600) i wszystko zgrabnie z 1 pompką.

Te "markowe" odpieńki zaczynają zostawać w tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

deltec będzie Ci działał bez zarzutu parę lat a boyu....? czy aby na pewno są godne polecenia??? wątpie.Ja mam hydora i jestem zadowolony acz i tak pewnie go kiedyś na delteca wymienię.A czy bierzecie pod uwagę hałas i pobór prądu?.Nie mówię o tych śmiesznych wydajnościach chinskich odpieńków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do hałasu i poboru pradu brałem to pod uwage i troszke szukałem na ten temat i z tego co widziałem na innych forach ze głosne one zbytnio nie sa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup markowy odpieniacz nawet używany ale markowy zawsze lepiej ciut większy niż za mały.

Generalnie z odpieniaczem jak z butami.

Ja na Twoim miejscu bym kupił odpieniacz od Staniego.

Ten mce600 to dobry odpieniacz, moim zdaniem max do 200 l.

Pienidło od Staniego pociągnie 300 l. z palcem.... i za pozostałe 500pln można zrobić jeszcze jakiś konkretny zakup.

Dobrze się zastanów zanim wyrzucisz pieniądze w błoto- żadnej chińszczyzny w kwestii pienidła.

Pozdrawiam


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Kup markowy odpieniacz nawet używany ale markowy zawsze lepiej ciut większy niż za mały.

Generalnie z odpieniaczem jak z butami.

Ja na Twoim miejscu bym kupił odpieniacz od Staniego.

Najlepsze buty używane i za duże? :thumbup:

Tak zupełnie na poważnie, to ja swojego Boyu kupowałem do 96l :harhar:

Czy poleciłbym, tak, do małego litrażu. Stosunek ceny do wydajności jest trafniej ujęty niż u niedawnych monopolistów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubek_77 niezbyt rozumiem co masz na myśli, jeżeli zwracasz się do mnie????

Kapitan moje słowa to przenośnia ale jeśli chcesz to napisze:

gdyby buty zużywały się jak odpieniacze i dało się je tak domyć to owszem wole używane.

Kupujcie chińszczyznę a za parę lat chińczyk zapuka do naszych drzwi :(


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne sa te wypowiedzi osob prowadzacych swoje zbiorniki odpieniaczami Boyu i 1000 Blue. Chyba odpieniacze tez zostaly wybrane na podstawie prob i bledow ?

Ten Boyu ostatnio byl do wziecia za szeciopaka, ale nie smialbym go komus wcisnac :thumbup:

No zaraz: :harhar:

Turbofloto Blue jest do 500 l a wody masz 205...

Boyu jest do 1200 l !!!! (dobre) a masz 240.

Jak tu sie ma wypowiedz

"One są do 400l a nie do 200l" ?

Chyba warto sie zastanowic, czy aby dane podane przez producentow nie sa lekko zawyzone ? Postawcie obok Waszych zwykly H&S dla 400 l lub jakiegos Delteca i zobaczcie co to znaczy "firmowy" odpieniacz.

Dobrze że to zauważyłeś:

1000 Blue jest do 500l a ja mam w 200l

apf 600 i podobne co proponujecie jest do 1000l a obsługuje 400l

Ja nie sugerowałem się opisem na pudełku a możliwościami.

Apf600 mają koledzy w akwariach +- 400l, na upartego można wstawić taki odpieniacz nawet do 100l tylko jaki to ma sens?


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

To jest też przejaw polskiego myślenia, że wszystko musi być na zapas, a to nie zawsze jest tak. Można się zgodzić że lepiej mieć więcej koni w samochodzie, ale już nie pojmuję po co Polacy taszczą swetry i polary na wycieczkę w tropiki.

Podobnie ze zbyt intensywnym odpienianiem, wystarczy wejść w temat o algaescrubberze.

Mówicie o opisie na pudełku i możliwościach, faktycznie jest zawsze różnica.

Ale te "markowe" liczą sobie za to co wydrukowali na etykietce, a nie za to co to faktycznie sobą reprezentuje. Na cenę też trzeba spojrzeć.

I jeszcze raz wrócę do firmy Skimz - Deltek nabija ludzi w balona i jego APF600 nie da rady w 750 litrach, a teraz konkurencyjny Skimz SM201 ma w opisie że pobiera ponad 900 litrów powietrza, a faktycznie na testach wyszło że ponad 1100 i uciągnie według opisu od 800 do 2000l zależnie od obciążenia życiem.

Piszecie żeby unikać 'chińczyków', a dlaczego mam kupować Delteca, gdy oni mnie nie szanują jako klienta i chcą nabić w butelkę fałszywymi opisami, podczas gdy singapurski Skimz sprzeda mi za te same pieniądze odpieniacz lepszy dwukrotnie? I z tego co czytam to na świecie idą te odpieńki jak świeże bułeczki i nic się z nimi nie dzieje.

Dzięki 'chińczykom' mamy w domu komputery w normalnych cenach a nie po 20.000zł i to samo z odpieniaczami będzie. Monopol szkodzi klientowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

nie porównuj Audi do Taty (Tata) bo według Ciebie i to i to jeżdzi.Zresztą mam cyrkulację sun sun jvp102 i mam koralie. Jvp jest o.k tylko wydajność jest pewnie dużo mniejsza jak podaje producent a po drugie co ją czyszczę lub chwilowa przerwa w dostawie prądu muszę pchać ręce do akwarium żeby ją ręcznie wystartować :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale już nie pojmuję po co Polacy taszczą swetry i polary na wycieczkę w tropiki.

Bo jak się wyjedzie na wydmy na pustynię i zastanie nas noc, to z 40 stopni robi się 10?? Zapas nikomu jeszcze nie zaszkodził (w akwarium też), zaś niedobór w sytuacji awaryjnej może zaboleć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Bo jak się wyjedzie na wydmy na pustynię i zastanie nas noc, to z 40 stopni robi się 10?? Zapas nikomu jeszcze nie zaszkodził (w akwarium też), zaś niedobór w sytuacji awaryjnej może zaboleć...

W strefie tropikalnej nie ma pustyń.

Jvp jest o.k tylko wydajność jest pewnie dużo mniejsza jak podaje producent a po drugie co ją czyszczę lub chwilowa przerwa w dostawie prądu muszę pchać ręce do akwarium żeby ją ręcznie wystartować

Dokładnie tak jest. Jakby nie to, że obiegowa robi u mnie spory ruch wody to już dawno bym je zamienił na markowe w obawie że akwarium się udusi bo cyrkulacja nie wystartuje po braku prądu. Tylko, że oni ta usterkę w końcu poprawią i dalej będą sprzedawali pompki za cenę paczki fajek, a markowe dalej będą zdzierały.

nie porównuj Audi do Taty (Tata) bo według Ciebie i to i to jeżdzi.

Porównałem dwa odpieniacze w tej samej cenie. W tym porównaniu Deltec to Tata w cenie Audi. (albo Alfa Romeo, drogie, a części odpadają już w salonie, po roku traci połowę wartości).

Z wieloma azjatyckimi produktami tak było i za rok, lub dwa będziecie się mądrzyć na forach jakie to te 'chińczyki' są super ;) Tylko ktoś je musi zacząć do Polandu importować, bo na razie gały nie widziały, ale każdy jest ekspertem.

Pozdrawiam i wycofuję się z dyskusji, bo wyczuwam fanatyzm religijny (znaczy że marketing dobrze działa) :smoke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Nie uważam się za eksperta,nie miałem też kontaktu z odpienkiem Skimz może on jest rzeczywiście o.k.Ale co do boyu to mnie nie przekonasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Sam się jeszcze nie przekonałem :) Pisałem że on był do 96l, teraz chyba wezmę tego Skimza o którym wspominam, chociaż miałem brać APF600. Mam wizję LPSowego zbiornika napakowanego żarełkiem, często i dużo karmionego i myślę, że jak wezmę słabszy (niż APF600) to nie da rady tego na czas odpieniać. Byłem zdecydowany już na APF600 i odkryłem Skimz SM201, podobne pieniądze a wydajność większa. Testy i porównania są w Google.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubek_77 niezbyt rozumiem co masz na myśli, jeżeli zwracasz się do mnie????

Kapitan moje słowa to przenośnia ale jeśli chcesz to napisze:

gdyby buty zużywały się jak odpieniacze i dało się je tak domyć to owszem wole używane.

Kupujcie chińszczyznę a za parę lat chińczyk zapuka do naszych drzwi :(

Kupiłem markowe niemieckie wspaniałe urządzenie!

i nie jest to żadna uwaga w twoim kierunku... jedynie ostrzeżenie, że Tunze to niezła... ku....pa ówna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.