Skocz do zawartości
Casper Hare

Akwarium 60 l

Rekomendowane odpowiedzi

powiem ci że z 54 litrami zmieściłem się w 1000 z żywą skałą i sumpem.(liczony koszt ogólny)

wprawdzie jest to akwarium pozbierane z rzeczy które mam przy słodkowodnych zbiornikach ale śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam dużo rzeczy z słodkowodnego :) Termometr :p Grzałkę.Filtr kubełkowy fluval 204 z akwarium 180 l.Jeśli siła wyższa zgodzi się to i może kiedyś w 180 l.Powstanie morszczyzna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz obsadę w 54 l ? Możesz dać jakieś zdjęcia albo sprzęt jaki posiadasz mógłbym uczyc się na twoim zbiorniku :) Bo chciałbym założyć o podobnej wielkości może ciut większy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie bądź bezkrytyczny bo jest dużo niedociągnięć, ze względu na potrzebę niskich kosztów, bo w trakcie powstawania jest coś większego.

http://nano-reef.pl/topic/38299-nowe-54-litry/page__p__360481#entry360481

sump będzie podpięty na overflow pipe bo akwa potrzebuje niepodziurawione potem do odgazowywania skały.

Zdjęcia dodam jak już będzie gotowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym akwarium, jesli nie bedzie sumpa, to mozna odgrodzic z 15 cm na panel i zalozyc oswietlenie 4x24W.

W takiej lampie, przewaznie sa dwie wtyczki, i wtedy mozesz miec 2 niebieskie rury  (np: ATI Aqua Blue plus lub Osram 67) wlaczone przez 12 godzin i dwie biale (np: ATI Aqua Blue special ) przez 10 godzin. To by byla niby symulacja zachodu i wschodu slonca, gdy biale wlacza sie godzine po niebieskich i wylacza godzine wczesniej.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no muszą być aż 4x24 ?

Nie może być jedna belka ? 230 złoty to bardzo dużo.Miałbym wtedy jedną orginalnie lapmę hagena a drugą wymieniłbym na osram 67.

Coś takiego zdałoby egzamin zamiast hagena ?

http://allegro.pl/oswietlenie-aluminiowe-78w-2x39w-t5-100cm-wawa-i1812023233.html

Wtedy miałbym 39w białej i 39w niebieskiej nie mogę wydać prawie 500 zł na samo oświetlenie.Poza tym w tej belce też jest miejsce na 4 świetlówki więc było by git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tendencje do tego ,że kupie i zaraz coś źle skleje czy coś,naprawde wiem ,że jak ma się 14 lat to nie powinno to być aż tak bardzo trudne do wykonania ale z motowaniem stateczników miałbym problem.Wracając do tematu ta belka ,która podałem link allegro nadawałby się w końcu wszyskto to chińszczyzna ;) A do wawy bilżej miałbym pojechać i nie płacibym za przesyłke aż tyle i kasa w kieszeni poza tym jak mówiłem tam też jest miesjce na 4 świetlówki.Więc hagena bym chyba sobie odpuscił.Tak teraz czytam i czytam.Naprawde odpieniacz,grzałka,falowniki,Filtr kubełkowy,zabiorą aż tak dużo miejsca ,że konieczne jest robienie sumpa ? Przecież filtr kaskadowy jest na zewnątrz do akwarium wchodzi tylko mała rurka,grzałka może ma z 15 cm schowa się gdzieś ją.No i odpieniacz też gdzieś obok grzałki i już.Falowniki i tak i tak musiałyby być.Zobaczę jeszcze ale budować teraz sumpa kominy itd.Kiedy ja to zrobię...Bardziej realny do wykoanania wydaje się panel ale wtedy musiałbym kupić coś głębszego.Pozsotaje mi zbierać dalej pieniądze i zrobić sump,albo zrobić cały osprzęt w akwarium który według mnie nie zabrałby aż tyle miejsca no ale wolę posłuchać się was niż potem coś załować czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trudniej jest kiedy ma się jeszcze rodziców ;)

Łoo facet, to żeś pojechał...

Patrzyłeś na wymiary lampy z linka na alledrogo? Przy zakładanym litrażu są zdecydowanie za duże. Jeżeli nie planujesz na starcie wymagających zwierzaków, to 2x24W będzie ok, drugą lampę możesz zawsze później dokupić. Policz sobie dokładnie koszta prowadzenia baniaka, żeby później nie było niespodzianek. Nie licząc prądu (przynajmniej jedna rzecz, o którą nie musisz się martwić) powinieneś się zmieścić w 0.8-1 zł/l pojemności.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoo facet, to żeś pojechał...

Patrzyłeś na wymiary lampy z linka na alledrogo? Przy zakładanym litrażu są zdecydowanie za duże. Jeżeli nie planujesz na starcie wymagających zwierzaków, to 2x24W będzie ok, drugą lampę możesz zawsze później dokupić. Policz sobie dokładnie koszta prowadzenia baniaka, żeby później nie było niespodzianek. Nie licząc prądu (przynajmniej jedna rzecz, o którą nie musisz się martwić) powinieneś się zmieścić w 0.8-1 zł/l pojemności.

Źle się zrozumieliśmy.Rodzice w sensie takim ,że zawsze stawiają opór,kiedy ma się dorosłe życie to robi się co chce i rodzina mniej ingeruje w osobiste sprawy.Przecież nie powiedziałbym tak o swoich rodzicach...Ale to przecież nie na temat więc "wróć" do tematu :)Zostanę chyba przy 112 l a czy z sumpem czy bez czy z panelem czy bez czy poprostu bez niczego i wszystko w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie jak aklimatyzujecie ryby ? To znaczy czy posiadacie oprócz zbiornika głównego kwarantalnik ? W którym aklimatyzujecie ryby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.