Skocz do zawartości
boogiee

54 litry + sump 42

Rekomendowane odpowiedzi

No i nadszedł czas kiedy mogę w nowym mieszkaniu postawić zbiornik. Ze względu na finanse narazie 60x30x30.

Jako iż moje większe doświadczenie ogranicza się do zbiorników fish only postanowiłem postawić narazie coś mniejszego:

szafka diy w stylu economy. akwarium 60x30x30. pokrywa zrobiona ze spienionego pcv obklejona czarną folią reklamową.

Filtracja to filtr podżwirowy z odgraniczeniem skały od dna, dodatkowo wysypane złoże filtracyjne w postaci dojrzałej ceramiki z innego zbiornika.

Overflow pipe i sump 42 litry. :-P

grzałka 75 W. Oświetlenie to 2xT5 marinestar i coralstar 24W, oraz zmatowione diody LED diy 3 szt blue. Wszystko chłodzi wentylator o średnicy 5 cm.

odpieniacz resun sk 300 w sumpie

cznie 7 kg skały

post-12711-0-20453700-1316437278_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Witaj

A jaką cyrkulacje planujesz? Też miałem taki pierwszy zbiornik tylko że wysoki na 35cm.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o cyrkulacji zapomniałem napisać hydor koralia nano 900 l/h + .... zależy od efektu.

próbowałem z pomapmi które posiadam ale 15 litrów wyskoczylo z akwarium na podłoge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

+ hydor nano 1600l/h i powinno być o.k.Ciekawi mnie jaką sól użyjesz :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek proponuję jakąś uboższą sól polecam Instant Ocean.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek proponuję jakąś uboższą sól polecam Instant Ocean.

większość wody pochodziła na start ze zbiornika z wodą soloną instantem a kenta juz po prostu mam. :-P dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest OK tylko te muszle psują efekt :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszle wg mnie wygladaja troszke kiczowato no ale to rzecz gustu, a o gustach sie nie dyskutuje.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poki nie bedzie nowej skały zasłaniaja sprzęt :-P

sam układałem i powiem że ułożenie ... nawet brzydkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poki nie bedzie nowej skały zasłaniaja sprzęt :-P

sam układałem i powiem że ułożenie ... nawet brzydkie

Nie żebym mówił, że muszę to zło i wogóle :) ale z nimi to baniak wydajne się znacznie mniejszy i nie naturalny jeśli można to tak nazwać :)

Jednak skoro obecnie zasłaniają sprzęt a potem znikną to nie mam nic do powiedzenia :harhar:

Ułożenie skały jest OK ale znając życie jeszcze nie raz jak wszyscy będziesz ją przekładał :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no oczywiście że roszady będą, póki co wyeksponowałem życie na skałach które wyszło na światło. a skała do zasłonięcia sprzętu dojdzie jak tylko potne ją na plasterki. w tym tygodniu dołoże jeszcze jedną pompe cyrkulacyjną 1200 l/h. I pytanie stosował ktoś denitrator ? mam 80 metrów z małą pompą więc też podłącze jak tylko zasłonie szafke od frontu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dowód że jest lepiej proszę o fotki bo na słowo nie wieżę. Oczywiście żartuję teraz na pewno jest lepiej Ciekawa skała każdy kawałek z innej beczki, będzie dobrze. Mam taki sam odpieniacz używam od dwóch dni póki co nie mam zdania, napisz jak go odpalisz.

Ciekawy sposób filtracji możesz napisać coś więcej?


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w akwariach fish only się sprawdzało w połączeniu z filtrem glonowym i piaskowym.

do 80 metrów wężyka spożywczego podłączasz pompę wody tak żeby z wężyka na końcu tylko kapało. Węzyk musi mieć odpowiednią średnice, którą sprawdzę jak będę sprzęt montował bo nie pamiętam. Bardzo długo startuje taka filtracja, efekt nie najlepszy w porównaniu z filtrem fluidyzacyjnym. Ale plusem jest to ze można w lecie niewiele zwiększyć przepływ i użyć jako chłodziarkę.

Co do odpieniacza to odpaliłem i nie narzekam, trzeba tylko będzie go uszczelnić i musiałem zakryć wylot wody bo bąbli do akwa dużo ucieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam małe zastrzeżenie jeśli chodzi o ułożenie skały.

Mianowicie, skałę ułożyłeś pionowo, co uniemożliwi Ci postawienie korali, chyba że masz zamiar "posadzić" tam montipory talerzowe albo grzybki. Ja mam skałę ułożoną bardziej "poziomo" ale i tak uważam, że mam mało miejsca na korale i przymierzam się do poprzestawiania jej w niedzielę, chcę porobić więcej półek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz wrzucić zdjęcie swojego akwa. Coś czuje, że znów będę meblował :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym za bardzo mi się nawet nie podoba moje ułożenie skały ;) mam pewien pomysł w głowie który mi się śni od kilku nocy :p

Baniak Marcin14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Overflow pipe o sump dwukomorowy 40 litrów w przygotowaniu.:-P Będą zdjęcia na gotowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sump 42 litry już walczy. jeszcze nie najpiękniejszy i pusty. Zasilany póki co turbiną atmana 600l/h. A w akwarium zmiany. Dojrzewa i kwitnie ale w sposób póki co kontrolowany (jeżeli da się to kontrolować) Parametry wody w normie ale na razie nie ma czego sprawdzać bo dolewałem wody żeby sumpa zapełnić. mile widziane sugestie.

P.S.

wiem że nie najpiękniej ale chyba odpowiada mi ułożenie skały, której zresztą jeszcze dojdzie w przyszłości.

post-12711-0-27302100-1317584678_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak jakiś czas po zalaniu. Dzięki uprzejmości kolegów z forum nowi mieszkańcy od polipów po ślimaki. (zdjęcie hmmm ... sam robiłem)

post-12711-0-02478900-1320000508_thumb.jpg

no i najnowszy lokator, nie wiem jak szybko powinna rosnąć ale jak w tym tempie będzie jej przybywało główek to wyjdzie z akwarium.

post-12711-0-77276800-1320000517_thumb.jpg

zdjęcia zrobione po braku światła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Ci to wychodzi  :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołożyłem właśnie niebieskiego światła w ledach no name i zastanawiam się czy mi coś nie wyskoczy. Życie pokarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.