Skocz do zawartości
Tom

podnoszenie Mg

Rekomendowane odpowiedzi

taka sprawa - w czasie urlopu Mg w baniaku spadlo mi dosc drastycznie, wyliczylem sobie ladnie ile musialbym obu soli w wodzie rozpuscic zeby uzupelnic brak i teraz dwa pytania

- czy jest jakis przelicznik na to W ILU litrach rozpuszczac potrzebne ilosci soli ? wszedzie podane sa instrukcje w ktorych rozpuszczaja sole / na litr, obawiam sie jednak ze jak potrzebna mi ilosc soli rozpuszcze tylko w litrze to roztwor przesycony sie zrobi :D wolalbym w 10 litrach rozpuscic i wiecej na dzien wlewac

- drugie pytanie - jaki jest bezpieczny dzienny poziom Mg o ktory mozna podniesc zawartosac w akwarium takim roztworem ? jedne stronki podaja 20mg na dzien a inne 50mg na dzien. w pierwszym przypadku 10 litrowy roztwor musialbym wlac w ciagu 8 dni do baniaka, w drugim przypadku zajmie mi to 20 dni.

co myslicie ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lepiej wolniej niż szybciej.Ale nasuwają mi się inne wątpliwości Byłeś na urlopie i spadł Ci tylko Mg. A wapń i inne mikroelementy. Czym badałeś poziom Mg? bo testy potrafią wyczyniać różne sztuczki.Jesli badanie robiło Ci jakieś laboratorium to OK.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mierzylem tesetm TM i JBL. po dwa razy. wapn podskoczyl na 500. jutro kupie odczynniki, rozrobie i bede powoli dodawal co 3 - 4 dni mierzac poziom


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Literatura podaje jako max bezpieczny wzrost dzienny Mg 40 jednak ja zostałbym przy 20 i nie przeginał. Rozumiem że podnosisz mieszanką MgSo4 i MgCl2


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tymi dwoma odczynnikami. dzieki za odpowiedz, zostane przy 20mg dziennie, pare dni w te czy w te nie robi roznicy

edit

czy to jest obojetne czy rozrobie roztwor w 5 czy w 10 litrach ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wildtom a skąd bierzesz te dwa czynniki MgSO4 i MgCl2 ??? czy dobrze rozumiem że są to siarczan magnezu i chlorek magnezu ??? I czy te dwa czynniki sa białe jak sól czy powiedzmy cukier //

W jakiej proporcji to mieszasz z woda i w ilu litrach ???

Z góry dzięki za odpowiedx i cierpliwość dla laika

:con


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, to sa sole. mieszasz je na raz z woda RO. z kupnem to nich sie wypowiedza inni z PL, bo ja to zamawiam bez recepty w aptece ale ponoc w PL apteki robia jakies trudnosci. a rozpuszczac je trzeba w scisle okreslonej proporcji i w tylu litrach, zeby latwo podzielic dozowanie na ilosc dni wyliczonych przez specjalny kalkulator do ktorego link z krotkim info dalem w TYM temacie


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wielkie dzięki


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj znajdz jakis blisko Ciebie i zapytaj czy Ci nie wysla. Ewentualnie szukaj sklepu "chemicznego"w okolicy. Nie wiem jak jest z aptekami - ale na np. plyn Lugola chca recepty. A soli to pewnie nie maja.

"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.chemik.aip.pl - kupowałem u nich chlorek magnezu uwodniony w cenie ok 20-25 zeta za kilogram (czysty), siarczan jest duzo tańszy.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz smialo mieszac duze ilosci. Rozpuszczaja sie b.dobrze. Mozesz nawet zmieszac np:0,5 kg w litrze.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja niedawno widziałem w sklepie ogrodniczym mieszanke wapnia z magnezem.Ciekawe czy takie cos by sie nadawało......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej zapomnij. Jak myslisz - dlaczego to bylo w sklepie ogrodniczym a nie w akwariowym?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ja mam rybki w oczku wodnym a oczko wodne na działce. Czyli akwarystyka przeplata sie i to mocno z ogrodnictwem ( :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz oczko słonowodne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.