Skocz do zawartości
Snakecharner

Kurtyna Wodna

Rekomendowane odpowiedzi

Hey

Od momentu podjęcia decyzji o likwidacji akwarium , szukam czegoś cozastąpi mi tą pustkę.

Wiem że będzie ciężko bo wodę za szkłem posiadam od zawsze , ale chciałbym znaleźćsposób na zastąpienie .

Miałem różne pomysły i zawsze wracamdo wody spodobało mi się coś takiego

http://extrahome.pl/index.php?p1264,kurtyna-wodno-babelkowa-nowos-do-biura-hotelu-restauracji-salonu-spa

tylko nie mam pojęcia dlaczego to takie drogie ? :-)

Macie pomysł jak to zrobić i czy warto , może poszukać czegoś innego co ukoinerwy :-P


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest drogie, bo sprzedawcow posr... :-) Poszukaj pod haslem "sciana wodna", a jak zrobic? Robisz dno, wiercisz w regularnych odstepach, wstawiasz rurki, na koncu kamienie napowietrzajace. Potem jak akwarium - kleisz dno do sciany bocznej, nastepnie na koncach waskie scianki i tej samej wysokosci przegrody, zamykasz przednia sciana. Stawiasz na fundamencie, podlaczasz megabrzeczyk i hajda.

http://www.dekoracjewodne.pl/sciana_wodna000.php?i2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest drogie, bo sprzedawcow posr... :-) Poszukaj pod haslem "sciana wodna", a jak zrobic? Robisz dno, wiercisz w regularnych odstepach, wstawiasz rurki, na koncu kamienie napowietrzajace. Potem jak akwarium - kleisz dno do sciany bocznej, nastepnie na koncach waskie scianki i tej samej wysokosci przegrody, zamykasz przednia sciana. Stawiasz na fundamencie, podlaczasz megabrzeczyk i hajda.

http://www.dekoracje...wodna000.php?i2

Dzięki , tak myślałem że nie ma tam jakiejś kosmicznej technologii, zajakiś czas pokaże rezultat :-)

Brak wody i światła mógłby mi zaszkodzić :-)

ps. czy to jest akryl czy szkło ?


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech widzsiz mogłem odrazu Ciebie się spytać a nie błądzić : :thumbsup:

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurtyna-wodno-babelkowa_3938.jpg:-)

430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytales to juz wiesz :D

do zrobienia to jest proste jak 2x2 :unsure: :unsure:

a powaznie to mi sie zdarza takie "rzeczy" tworzyc i powtorze to co radek

Jest drogie, bo sprzedawcow posr..
i cwaniakow u nas w kraju jest zatrzesienie

zapomnialem na zlocie dac Monice zaswiadczenie o dyslekcji :D

sry za ortografie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat, ale czy szkło 6 mm wystarczy?

Przy wymiarze 2 m x 1 m przy szerokości wewnętrznej 5 cm wychodzi 100 l.

Chciałbym zrobić bez przegród w środku, czy bąble będą nierówno się unosić - zbiegać do środka?

Czy wystarczy to takiego wymiaru:

JBL Aeras Micro Plus - 27 cm kamienie połączone w szereg 3 szt.

JBL ProSilent S-500 - jako zasilanie

Pozostaje jeszcze kwestia oświetlenia od dołu - LED RGB na taśmie. Ale chyba trzeba by kanalik do wprowadzenia zrobić bo inaczej kamienie by zasłaniały światło - tak mi się wydaje.

Jeśli ktoś ma plany lub zdjęcia "bebechów" to poproszę.


Mój reefMAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy, tym bardziej przy braku przegród i wysokości 200cm. Trzaśnie po napełnieniu wodą. Przy braku przegród ścianka dla szkła to będzie jakieś 19mm szyba potrzebna lekko licząc. Liczy się ciśnienie słupa wody - czy będziesz miał 100l i 5cm szerokości, czy 1000l i 50cm szerokości będzie takie samo. U góry ściany się "rozlezą", na dole ciśnienie je rozerwie przy 6mm szkła. Pompę zaś na słup 2m potrzebowałbyś o wydatku powietrza w okolicach 1000l. ten JBL nawet nie wypchnie pęcherzyków przy tej głębokości zanurzenia kamienia. Ja okragły słupek wysokości 1m miałem napędzany pompą 450l/h.

Edytowane przez Radek Ch (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Przegrody bym z chęcią dał z tym, że domowymi metodami ciężko będzie skleić do obu ścianek.

Zostaje chyba w takim razie szersze a niższe rozwiązanie :)


Mój reefMAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.