Skocz do zawartości
Warszawiak

Lasmata Debelius... poturbowana...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pojawił się u mnie problem z krewetką Lysmata Debelius, otóż po walce z kimś lub z czymś (nie zaobserwowałem z kim ma na pieńku) straciła praktycznie wszystkie czułki, zostały po każdej max 1-2 cm. No i najgorsze jest to że straciła jedną parę szczypiec...

Czy miał kiedyś ktoś podobną sytuację w akwarium?? No zasadnicze pytanie czy odrosną jej szczypce...?? krewetkę odłowiłem do kotnika i jak na razie ma się świetnie, dokarmiam ją a by przybrała na sile...

Krewetka w moim zbiorniku jest od mniej więcej 4 mc, ogólnie jest to para, z drugą zaś nic takiego się nie dzieje... jest cała i zdrowa... Na pewno razem ze sobą nie walczyły...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw ją w spokoju, nic jej nie będzie, wszystko odrośnie.

Miałem podobny przypadek i stało się to na moich oczach... krewecia uwielbiała buszować na pompie i troszkę ją wciągnęło :( Po 2-3 tyg. nie było śladu po "wypadku".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro tak mowisz..... A przez to ze stracila pare szczypiec i to ze nie ma czulkow calych to nie bedzie miala problemu ze znajdowaniem pokarmu.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne doświadczenia- czasem druga krewartka w ten sposób zabija pierwszą. I co ciekawe nie widać żadnej agresji. po prostu nie ppasują do siebie. morderczyni z następna,żyje ok.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale po około 4 mc nagle zaczęły się nie dogadywać..??

-----------------------EDIT--------------------------

Debelius odszedł... TEMAT DO ZAMKNIĘCIA...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc zakładać nowego tematu - może ktoś się tu odezwie :) też mam problem z moją L. Debelius. Nie było mnie na nockę w domu dzisiaj wracam a tu patrzę krewet nie ma jednego odnóżna i tutaj pojawia się pytanie: odizolować go i czekać aż odrośnie czy raczej nie ma na to szans i zostawić w spokoju?


60L - Hydor koralia nano 900, Aquael FZN-3, Maxspect Glaive M-60

cfd82490792ff08db6c3e067184b255cu1156a1010.png

Testy saliferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.